Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #94175 από scouter
Απαντήθηκε από scouter στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

georgepap31 έγραψε: Καθαρίζεις και το χώρο πίσω απ το συρτάρι, που τον φτάνεις ξεβιδώνοντας το μέσα καπάκι που είναι εκεί και φαίνεται μέσα το βεντιλατέρ καυσαερίων?
Τα μπουριά είναι καθαρά?
Βάλε τις ρυθμίσεις και ξαναδές το.


Γιώργο, καλύτερα να ανοίγεις από το πλάι γιατί και καλύτερη και ευκολότερη πρόσβαση έχεις !!
Έκανα και σήμερα τον καρβουνιάρη μετά από 15 σακουλάκια "eco" και ξαναρχίζω με το "ameco" ...

αν η στάχτη είναι ανάλογη με την προηγούμενη φορά, τότε το "eco" θα μπει στη μαύρη λίστα :angry: :angry:

αλλά 25,4 τρις $ gross value σε OTC και άλλα περίπου 50 τρις $ notional σε exchange traded futures και options. Η έκθεση μέσω exchanges γίνεται cleared κάθε μέρα με mark-to-market και margining ενώ πολλά OTC παράγωγα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #94204 από spaga
Απαντήθηκε από spaga στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
ναι ολλα καθαρισμενα αλλα παλι το ιδιο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #94205 από spaga
Απαντήθηκε από spaga στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
εγω παντος σταχτη στο συρταρι εχω πολλη λιγη αλλα η μαυριλα συνεχιζετε θελει συγουρα ρυθμηση ο λεβητας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #94482 από george_kont
Απαντήθηκε από george_kont στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Είχα παρόμοιο πρόβλημα ... Έκοψα πέλλετ στο μέγιστο, έκοψα αέρα καυσαερίων και ο αέρας καύσης στο -4. Στην αρχή είχα προσέξει ότι το τζαμάκι ήταν λίγο λάσκα, το έσφυξα ελάχιστα 3/4 περίπου πριν το τέλος. Επίσης αυτό που είχα είναι ο απορροφητήρας !!!!!! Ανοίγω λίγο παράθυρο για 10 λεπτά μέχρι να ανάψει καλά. Την τρελένει την φλόγα !!!! Δες προηγούμενα πόστ μου εδώ και δοκίμασε ρυθμίσεις αέρα αλλά πρόσεξε διότι δεν έχουμε το ίδιο πέλλετ. Πρέπει να έχεις και μαύρο καπνό (τρακτέρ) στην καμινάδα. Μόλις εξαφανιστεί ο καπνός θα καταλάβεις ότι είσαι ΟΚ. Πρόσεξε η φλόγα σου επάνω στα τούμπα ίσα που να ακουμπά και να γυρνά λίγο. Η δικιά σου να υποθέσω ότι είναι μια κανονική χαλυβουργεία !!!!! B)
Το τζαμάκι μαυρίζει από την 2η μέρα.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by george_kont.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #94556 από spaga
Απαντήθηκε από spaga στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
φιλε γιωργο η δικη μου δεν εινε μεσα στο σπιτι την εχω εξω οσο εκαιγα το αυστριακο πελλετ δεν ειχα το μαυριλα τωρα που καιο το alfa betta εγεινε αυτο σιγουρα θελει ρυθμιση τις εβαλα τις ρυθμησεις σου αυτες που εχεις σε βιντεο αλλα το ιδιο παλι μου κανει θα δω αν θελει το τζαμακι σφιξιμω αν και δεν πυστευω γιατι εχει κορδωνι γυρω γυρω

παντος σε ευχαριστω πολυ που προσπαθεις να με βοηθησεις
κερναω τσιπουρο παραγωγης μου οποτε θελεις

Λαζαρος Κιλκις ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": george_kont

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #94586 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Το οτι σου μαζευει καπνο ισως ειναι θεμα ελκυσμου. Τι διαμετρο ειναι η καμιναδα σου και ποσα μετρα ειναι απο λεβητα μεχρι το καπελο;

Επισης πες μας λιγο τις ρυθμισεις σου min-max σε πελλετ και αερα

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.749 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ