Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37135 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Οι καταναλώσεις μπορεί να αναφέρονται σε καύση των τελευταίων ημερών, με υψηλές θερμοκρασίες. Αλλιώς δεν εξηγείται πως ένα σπίτι των 110τμ θερμαίνεται με 60-70kw την μέρα. Στην Κρήτη? Στην Αίγυπτο? Μήπως το ζευγάρι γυρνάει στις 9 το βράδυ στο σπίτι και το καίνε 4 ώρες την μερα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37154 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Στο μεταξύ, αυτό το πράμα να μην σηκώνουν πουθενά το pdf με αναλυτικά χαρακτηριστικά και user manual, λες και είναι το νέο μοτέρ της Ferrari για την Formula1, αρχίζει να με εκνευρίζει αφάνταστα.

Άρχισα να ξανακοιτάω τον Pelleburn, τον βουλγάρικο... :angry: :angry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37213 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Συμφωνώ αλλά τα λεφτά τα είχα όταν το αγγούρι έφτασε στους 3 πόντους, οπότε ευελπιστώ να μην με ακουμπήσει καθόλου ;)

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38004 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

georgebest έγραψε: Εγώ θέλω να ρωτήσω τον Χρήστο που τοποθέτησε τον συγκεκριμένο λέβητα τί ρυθμίσεις του βάλανε;;; Και τί θερμοκρασίες καυσαερίων ανέβασε;;;


Οι ρυθμισεις οσον αφορα ριψεις πελλετ,ενταση αερα γινονται απο τον αντιπροσωπο και δεν τις κανω εγω.

Εκτος αυτου δεν μπορω να ξερω τις ρυθμισεις σε ολους τους λεβητες που συνδεω...τοσες διαφορετικες μαρκες λεβητων που συνδεω ουτε ο Μαγκαιβερ δεν θα μπορουσε να τις μαθει απ εξω :P

Οσον αφορα τις θερμοκρασιες καυσαεριων του λεβητα, οι 160 βαθμοι ειναι το συνηθες νουμερο που βλεπω.

Τον λεβητα τον βαζει ο αντιπροσωπος στους 70 βαθμους...εκτος αν το σπιτι εχει επιδαπεδια οποτε μπαινει στους 60 για τα ΖΝΧ.

Ο κυκλοφορητης δεν ξερω σε τι ταχυτητα πρεπει να μπει, γιατι δεν ξερω τι τυπος ειναι, ποιο ειναι το υψος της εγκαταστασης, οπως και τα κυβικα ανα ωρα που χρειαζεται η εγκατασταση.
Οπως επισης δεν ξερω τι τυπο εγκαταστασης εχεις...μονοσωληνιο, δισωληνιο;;;

Αν παντως κυκλοφορεις ασκοπα νερα στα σωματα εν αγνοια του υδραυλικου σου, εχε υποψη οτι ενας inverter κυκλοφορητης σε συνεργασια με θερμοστατικες κεφαλες στα σωματα ειναι το ιδανικο για οποιονδηποτε λεβητα.

Και η θερμοκρασια που σου ανεβασε για πρωτη φορα ειναι φυσιολογικη...τι πελλετ καις;;;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38111 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

χρηστος8 έγραψε:

georgebest έγραψε: Εγώ θέλω να ρωτήσω τον Χρήστο που τοποθέτησε τον συγκεκριμένο λέβητα τί ρυθμίσεις του βάλανε;;; Και τί θερμοκρασίες καυσαερίων ανέβασε;;;


Οι ρυθμισεις οσον αφορα ριψεις πελλετ,ενταση αερα γινονται απο τον αντιπροσωπο και δεν τις κανω εγω.

Εκτος αυτου δεν μπορω να ξερω τις ρυθμισεις σε ολους τους λεβητες που συνδεω...τοσες διαφορετικες μαρκες λεβητων που συνδεω ουτε ο Μαγκαιβερ δεν θα μπορουσε να τις μαθει απ εξω :P

Οσον αφορα τις θερμοκρασιες καυσαεριων του λεβητα, οι 160 βαθμοι ειναι το συνηθες νουμερο που βλεπω.

Τον λεβητα τον βαζει ο αντιπροσωπος στους 70 βαθμους...εκτος αν το σπιτι εχει επιδαπεδια οποτε μπαινει στους 60 για τα ΖΝΧ.

Ο κυκλοφορητης δεν ξερω σε τι ταχυτητα πρεπει να μπει, γιατι δεν ξερω τι τυπος ειναι, ποιο ειναι το υψος της εγκαταστασης, οπως και τα κυβικα ανα ωρα που χρειαζεται η εγκατασταση.
Οπως επισης δεν ξερω τι τυπο εγκαταστασης εχεις...μονοσωληνιο, δισωληνιο;;;

Αν παντως κυκλοφορεις ασκοπα νερα στα σωματα εν αγνοια του υδραυλικου σου, εχε υποψη οτι ενας inverter κυκλοφορητης σε συνεργασια με θερμοστατικες κεφαλες στα σωματα ειναι το ιδανικο για οποιονδηποτε λεβητα.

Και η θερμοκρασια που σου ανεβασε για πρωτη φορα ειναι φυσιολογικη...τι πελλετ καις;;;


Alfawood... εγώ πάλι ακούω εδώ μέσα γι άλλους νλέβητες ότι ανεβάζουν μέχρι 120 καυσαέρια όταν είναι καθαροί...και 160 όταν θέλουν καθάρισμα...εμένα γιατί 160 καθαρός??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38213 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Γιωργη απο την μερχρι τωρα λειτουργια του λεβητα ποιες οι εντυπωσεις σου?
Τι καταναλωση εχεις και με τι θερμοκρασιες στο σπιτι?Απο σταχτη πως τα παει?Τι ποιοτητα πελλετ καις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.205 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ