Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41339 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Σήμερα πήρα τηλέφωνο στο εργοστάσιο στην κοζάνη,για να δω που έχει κολλήσει η διαδικασία και δεν έχω παραλάβει ακόμα το λέβητα,τον οποίο έχω παραγγείλει από τις 25 Σεπτεμβρίου.
Η κοπέλα που το σήκωσε μου είπε ότι μόλις σήμερα παρέλαβαν από το εξωτερικό,τις πρώτες ύλες που χρησιμοποιούν για την κατασκευή των λεβητών τους και για αυτό μόλις σήμερα ξεκίνησε η παραγωγή τους και ότι ο λέβητας θα βρίσκεται στη θεσσαλονίκη μέχρι το τέλος της εβδομάδας.
Άντε να δούμε...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41346 από Diplomatis
Απαντήθηκε από Diplomatis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

jps έγραψε: Σήμερα πήρα τηλέφωνο στο εργοστάσιο στην κοζάνη,για να δω που έχει κολλήσει η διαδικασία και δεν έχω παραλάβει ακόμα το λέβητα,τον οποίο έχω παραγγείλει από τις 25 Σεπτεμβρίου.
Η κοπέλα που το σήκωσε μου είπε ότι μόλις σήμερα παρέλαβαν από το εξωτερικό,τις πρώτες ύλες που χρησιμοποιούν για την κατασκευή των λεβητών τους και για αυτό μόλις σήμερα ξεκίνησε η παραγωγή τους και ότι ο λέβητας θα βρίσκεται στη θεσσαλονίκη μέχρι το τέλος της εβδομάδας.
Άντε να δούμε...

Ποιες ακριβώς πρώτες ύλες από το εξωτερικό χρησιμοποιούν για το λέβητα προφανώς δεν έμαθες. Άντε να δούμε ... ελπίζω να τον παραλάβεις με το καλό και η λειτουργία του να σε κάνει να ξεχάσεις την αναμονή που είχες.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jps

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41374 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Αντε ρε παιδιά ξεκολλάτε απο το μυαλο σας.Θα την βρει ο Γιωργής την άκρη και θα το ανεβάσει μην αγχώνεστε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41553 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
O Κοντρόλερ σίγουρα.

Γιώργο, αν δεν είναι κόπος, στείλε μου το σκαναρισμένο manual στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41567 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
λοιπον επειδη γιωργο με εσκασες φιλε πηρα τηλεφωνο τον καπαταη εκογκρουπ και αυριο θα παω απο εκει για να παρω και προσφορα για το εξοικονομω και θα μιλησω μαζι του.Ηδη μιλησα και με τους τεχνικους βγαινει καποια ακρη.Ξερεςι τι ειναι να ψαχνεις ενα χρονο τι θα αγορασεις και να ερχεται καποιος και να σε σαλταρει?

Παρε τηλεφωνο τον τοπικο αντιπροσωπο να ερθει απο κει ο τεχνικος του και να δει το λεβητα.
Αυτο που ή δεν μας ειπες ή ξεχασα ειναι ο λεβητας για τι σπιτι προοριζεται να ζεστανει(κουφωματα,μονωσεις,απωλειες)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #41582 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Σήμερα ήρθε ο αντιπρόσωπος σπίτι μου για ερωτήσεις σχετικά με την λειτουργία του λέβητα. Μου είπε ότι έτσι λειτουργεί ο λεβητας απλά πρέπει για μικρότερη κατανάλωση να μην πειράζω τον θερμοστατη χώρου και να τον αφήνω σταθερό όλη μέρα δηλ να μην το σβήνω ή να το χαμηλωνω όταν φεύγω από το σπίτι.Αυτά.Τώρα τί να πω...Υπάρχουν μου είπε 2 τρόποι να λειτουργεί ο λεβητας...ή να αναβοσβήνει και να μπαίνει σε standby ή να σιγοκαίει όταν φτάσει στην θερμοκρασία που του ορίζεις αλλά αυτός είναι πιο σπάταλος τρόπος μου είπε και δεν τον προτείνει.Περιμένω να τον βάλει και κάποιος άλλος μήπως και βγάλουμε άκρη.
Και μια ερώτηση...το καλοριφέρ του πιο απομακρυσμένου μου δωματίου ζεσταίνεται αρκετά όχι να καίει ψηλά και από την μέση και κάτω είναι χλιαρό ενώ τα σώματα πχ του σαλονιού ζεματανε...τί φταίει;; τί πρέπει να κάνω;; να βάλω τον κυκλοφορητη στο 3ή να ανεβάσω την θερμοκρασία των νερών;; Την έχω στους 65 βαθμούς. Ή να ανεβάσω την ισχύ του λέβητα;; Την έχω στο 4.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.145 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ