Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #56628 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
βαλτα τωρα βαλε πελλετ στο 2 η στο 3 ισχυ στο 5 και νερα λεβητα 65.τι πελλετ βαζεις και τι καταναλωση εχεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #56671 από Elixir
Απαντήθηκε από Elixir στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Καλημερα.Τελικα ηρθε ο τεχνικος χτες και μου αλλαξε την συνδεση. :) :) Τωρα ολα πανε καλα αναβει και σβηνει ο λεβητας απο τον θερμοστατη του σπιτιου.Το εχω βαλει στο φουλ δηλαδη ισχυ 5 θερμοκρασια νερου στους 70 και πελλετ στο 1.Ελπιζω να γλυτωσα την αναστατωση θα εχω μονο τα κλασικα γεμισμα και καθαρισμα.Χτες που τον παρακαλουθησα μολις πιανει τους 70 μπαινει σε αναμονη και επειδη ο κυκλοφορητης ειναι ανοιχτος δεν ανεβαζει αλλο την θερμοκρασια αλλα την μεταφερει μεσα στο σπιτι αφου γυριζουν τα νερα συνεχως.Πριν με το που επιανε την θερμοκρασια εκλεινε ο κυκλοφορητης και αναγκαστικα ανεβαινε η θερμοκρασια του νερου στον λεβητα και μου εβγαζε συνεχως μπλοκ.Αυτος ο νεος τεχνικος που ηρθε ηταν εμπειρος μου εξηγησε και οτι αποριες ειχα πανω στο καθαρισμα.
Χτες εκανα και μια πατεντα για την ηλεκτρικη σκουπα σταχτης ωστε οταν καθαριζεις τον λεβητα απο την καρβουνια με βουρτσα να μην βγαζει ντουμανι και μαυρη σκονη οπως πριν σημερα που το καθαρισα ειχε απολυτη επιτυχια. :P ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kostas Gi

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57141 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
με πελλετ στο 1 δε νομιζω να πιανεις 70 βαθμους.εγω το ειχα στο2 και τωρα που επεσε η θερμοκρασια εξω τον εβαλα στο 3

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57183 από Kostas Gi
Απαντήθηκε από Kostas Gi στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

Elixir έγραψε: Καλημερα.Τελικα ηρθε ο τεχνικος χτες και μου αλλαξε την συνδεση. :) :) Τωρα ολα πανε καλα αναβει και σβηνει ο λεβητας απο τον θερμοστατη του σπιτιου.Το εχω βαλει στο φουλ δηλαδη ισχυ 5 θερμοκρασια νερου στους 70 και πελλετ στο 1.Ελπιζω να γλυτωσα την αναστατωση θα εχω μονο τα κλασικα γεμισμα και καθαρισμα.Χτες που τον παρακαλουθησα μολις πιανει τους 70 μπαινει σε αναμονη και επειδη ο κυκλοφορητης ειναι ανοιχτος δεν ανεβαζει αλλο την θερμοκρασια αλλα την μεταφερει μεσα στο σπιτι αφου γυριζουν τα νερα συνεχως.Πριν με το που επιανε την θερμοκρασια εκλεινε ο κυκλοφορητης και αναγκαστικα ανεβαινε η θερμοκρασια του νερου στον λεβητα και μου εβγαζε συνεχως μπλοκ.Αυτος ο νεος τεχνικος που ηρθε ηταν εμπειρος μου εξηγησε και οτι αποριες ειχα πανω στο καθαρισμα.
Χτες εκανα και μια πατεντα για την ηλεκτρικη σκουπα σταχτης ωστε οταν καθαριζεις τον λεβητα απο την καρβουνια με βουρτσα να μην βγαζει ντουμανι και μαυρη σκονη οπως πριν σημερα που το καθαρισα ειχε απολυτη επιτυχια. :P ;)


Καλημερα και απο μενα. Πριν λιγες μερες αγορασα και εγω τον συγκεκριμενο λεβητα και περιμενω να μου τον συνδεσουν...Ελπιζω να λειτουργησει νορμαλ...Αν μπορεις σε παρακαλω πες τι πατεντα εκανες που λες με την ηλεκτρικη σκουπα...ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57233 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
σημερα με πελλετ στο 3 και ισχυ στο 5 πρωτη φορα εκανε μπλοκ και το κατεβασα στο 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57283 από Elixir
Απαντήθηκε από Elixir στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

makis terzis έγραψε: με πελλετ στο 1 δε νομιζω να πιανεις 70 βαθμους.εγω το ειχα στο2 και τωρα που επεσε η θερμοκρασια εξω τον εβαλα στο 3

Και ομως τους πιανει τους 70 βαθμους αυτο εξαρταται αν δεν κανω λαθος απο την ποιοτητα του πελλετ που καις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.123 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ