Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62008 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

ΑΛΕΚΟΣ ΧΑΝΙΟΓΛΟΥ έγραψε: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ , ΣΕ 150ΤΜ ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΙΣΟΧΩΡΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΣΤΟΝ ΛΕΒΗΤΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΑΠΛΑ ΕΒΑΛΑ ΤΟΝ ΚΑΥΣΤΗΡΑ PELLTECH 30VA (30KW) , ΣΤΑ 150 ΤΜ ΠΑΕΙ ΚΟΥΤΙ, ΓΙΑ ΤΑ 200ΤΜ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΣ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΧΟΧΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΘΕΡΜΟΜΗΚΤΗΚΗ ΤΡΙΟΔΗ ΒΑΝΑ ΣΤΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ



Καρντασι μαλλον τα μπερδεψες λιγο... :) ο λεβητας που αναφερεται σε αυτο το τοπικ ειναι ο Ελληνικος που κατασκευαζεται στην Πτολεμαιδα απο τον Σαμουκατζιδη.

Προφανως ο 30 αρης pelltech καυστηρας που εβαλες, στον λεβητα πετρελαιου σου ειναι αλλος.

Μαλλον ο γνωστος που χρησιμοποιει η thermostahl ειναι αν δεν κανω λαθος :P



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62021 από ΑΛΕΚΟΣ ΧΑΝΙΟΓΛΟΥ
Απαντήθηκε από ΑΛΕΚΟΣ ΧΑΝΙΟΓΛΟΥ στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
ναι φιλε εχεις δικιο, απλη συνονιμια στον καυστηρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62096 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Χρήστο εσύ που έχεις τοποθετήσει τέτοιους λέβητες έχεις παρατηρήσει αυτό που αναφέρω παραπάνω ή όχι??? Αν μπορείς ρώτα κάποιον από τους πελάτες σου για να ξέρω αν είναι ο δικός μου προβληματικός.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62150 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
ανοιξε το λεβητα απο πισω το κατω καπακι ειναι πανω απο το μπουρι.Οταν το ανοιξεις λογικα εκει που ενωνεται το σπιραλ σου με την εξοδο καυσαεριων θα δεις σταχτη.Το δευτερο καπακι εννοω ξεκινωντας απο πανω περιπου στη μεση .Σε κεινο το σημειο που ειναι οι σταχτες δουλευουν γυρω γυρω ανεμιστηρακια.Ετσι πιστευω πως σου δημιουργει τη σκονη που λες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62185 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

georgebest έγραψε: Χρήστο εσύ που έχεις τοποθετήσει τέτοιους λέβητες έχεις παρατηρήσει αυτό που αναφέρω παραπάνω ή όχι??? Αν μπορείς ρώτα κάποιον από τους πελάτες σου για να ξέρω αν είναι ο δικός μου προβληματικός.




Γιωργο ολοι εχουν σταχτη που αιωρειται παντου...σε ολα τα ενωματα της καμιναδας μπορεις να βαλεις αλουμινοταινια...μετριαζεται καπως αλλα δεν εξαφανιζεται.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62257 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

makis terzis έγραψε: ανοιξε το λεβητα απο πισω το κατω καπακι ειναι πανω απο το μπουρι.Οταν το ανοιξεις λογικα εκει που ενωνεται το σπιραλ σου με την εξοδο καυσαεριων θα δεις σταχτη.Το δευτερο καπακι εννοω ξεκινωντας απο πανω περιπου στη μεση .Σε κεινο το σημειο που ειναι οι σταχτες δουλευουν γυρω γυρω ανεμιστηρακια.Ετσι πιστευω πως σου δημιουργει τη σκονη που λες.


Έχεις δίκιο Μάκη.Είδα ότι έχει αρκετή στάχτη κάτω στο πλακάκι πισω στην ένωση του λέβητα με το μπουρι. Θα το κοιτάξω.
Χρήστο αλουμινοταινια έχω βάλει σε όλες τις ενώσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.270 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ