Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62575 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
βαλε ενα σφυχτηρα κανε ποιο συχνο και καλο καθαρισμα του λεβητα και αμα θες δοκιμασε ενα καλο πελλετ.Εμαθα και κατι αλλο το οποιο δεν το εχω δοκιμασει ακομη.Μεσα απο το κρυφο μενου του λεβητα μπορουμε να αυξησουμε τη θερμοκρασια ασφαλειας του λεβητα απο 80 στους 90 χωρις κανενα προβλημα ωστε να μη μας κανει μπλοκ τοσο ευκολα. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63736 από Kostas Gi
Απαντήθηκε από Kostas Gi στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Χρονια πολλα και καλες γιορτες σε ολους. Τελικα εβαλα σε λειτουργια και εγω τον λεβητα και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι οτι ειναι ενα αρκετα καλο μηχανημα αρκει να στο συνδεσει σωστα (υδραυλικα και ηλεκτρικα) καποιος που να εχει ιδεα. Απλα παιδια ειναι κατι διαφορετικο τελειως απο το πετρελαιο και δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να το συγκρινομαι με αυτο.Και κατι ακομα, ο λεβητας πρεπει να εχει παρα πολλες δυνατοτητες απλα θελει πολυ μελετη και δοκιμες και πανω απο ολα καλης ποιοτητας πελλετ. Ευχομαι σε ολους το νεο ετος να φερει στον καθε ενα οτι επιθυμει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67719 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
τι εκανες τελικα με τη σταχτη βρηκες λυση.Εγω τον καθαριζα επιπολαια αυτες τις μερες και τον επιασα σημερα και φυσικα εγινε ενας καπνοχαμος.Πολυ μαυριλα.Χθες τον ειχα προγραμματισει να αναψει στις 7 και η γυναικα μου μου ειπε πως δεν αναψε μερικες φορες το κανει αυτο.Σημερα που τον ανοιξα στο δοχειο ειχε πολλα πελλετ μαυρισμενα αλλα ακαφτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #67857 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
αλλαξα πελλετ και πηρα αμεκο.Ποιο καλη καυση λιγοτερη σταχτη ποιανει ποιο γρηγορα τις θερμοκρασιες τα καυσαερια ανεβαινουν στους 200 και κανει διαμορφωση αλλα βλεπω πολυ σταχτη πανω στο λεβητα στο ταβανι που φευγει το μπουρι πανω στη καμιναδα και στον τοιχο κοντα στο μπουρι.τις σταχτης γινεται. :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68009 από Kostas Gi
Απαντήθηκε από Kostas Gi στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Καλημερα και χρονια πολλα καλη χρονια. Μηπως ξερει κανεις να μου πει για το πελλετ Kehidis by Gota pellets αν ειναι καλη ποιοτητα και αν οντως αφηνει λιγη σταχτη οπως λεει... ευχαριστω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68313 από Kostas Gi
Απαντήθηκε από Kostas Gi στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Παιδια οντως γινεται της σταχτης...δεν ξερω με καλυτερο πελλετ αν γινεται αυτο (μ αρεσει που λενε οτι δεν εχει καπνο και σκονη το πελλετ ). Για να αποφυγω την πολλη σταχτη καθαριζω με την ηλετρικη σκουπα σχεδον καθημερινα τον λεβητα. Τελικα μας εφτιαξαν γιναμε ολοι δουλοι της θερμανσης....

makis terzis έγραψε: αλλαξα πελλετ και πηρα αμεκο.Ποιο καλη καυση λιγοτερη σταχτη ποιανει ποιο γρηγορα τις θερμοκρασιες τα καυσαερια ανεβαινουν στους 200 και κανει διαμορφωση αλλα βλεπω πολυ σταχτη πανω στο λεβητα στο ταβανι που φευγει το μπουρι πανω στη καμιναδα και στον τοιχο κοντα στο μπουρι.τις σταχτης γινεται. :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.115 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ