Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68403 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
πηρα αλουμινεταινια σημερα απο δευτερα θα ασχοληθω :evil: Αν και πιστεω μετα απο δυο μηνες καυσης καταλαβα τι θελει και θα σου πω.Να γινω μαυρος παλι και τα λεμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68431 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Παιδιά για να συνεννοούμαστε ... μιλάτε γι'αυτό που έλεγα και εγώ;; δηλ για σταχτη που επικαθεται στον λέβητα και στο λεβητοστασιο;;; όχι για μέσα στον καυστήρα Ε;;; Εγώ έφερα ξανά τον υδραυλικό ανοίξαμε ξανά το ΠΙΣΩ καπάκι μέσα γίνεται ΧΑΜΟΣ από στάχτη ξαναπεράσε πυραντοχη σιλικόνη και μου είπε ότι από την καμινάδα πλέον αποκλείεται να υπάρχει θέμα...μόνο αν υπάρχει από τον λέβητα διαρροή...δηλ στο κουτί που βρίσκεται ο ανεμιστηρας αν υπάρχει κάποια ρωγμή και φεύγει στάχτη. Πάντως σίγουρα η διαρροή είναι από το σημείο κάτω αριστερά που είναι η υποδοχή καμιναδας γιατί έχει αρκετή στάχτη κάτω από τον λέβητα σε εκείνο το σημείο. Τί κάνουμε ρε παιδιά τώρα;;; εγώ δεν μπορώ να το άφησω έτσι γιατί μου κάνει χάλια όλη την αποθήκη και έχω και πράγματα μέσα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68441 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
αυριο θα ανοιξω και γω ξανα τα καπακια να δω τι γινεται.Ο λεβητας καλος ειναι αλλα......βλεποντας και κανοντας.Συνεχιζεις να εχεις σταχτη και μετα απο αυτο που σου εκανε ο υδραυλικος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68462 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

makis terzis έγραψε: αυριο θα ανοιξω και γω ξανα τα καπακια να δω τι γινεται.Ο λεβητας καλος ειναι αλλα......βλεποντας και κανοντας.Συνεχιζεις να εχεις σταχτη και μετα απο αυτο που σου εκανε ο υδραυλικος.


Προχθές το κάναμε με τον υδραυλικό οπότε είναι νωρίς για να καταλάβω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68504 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
αυριο θα το ψαξω και γω και τα λεμε να δουμε τι θα κανουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68647 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Εμενά δεν με βγάζει σκόνη. Στην αρχή λίγο και εντόπισα το ζήτημα στις ενώσεις των μπουριών μετάξυ τους όπου είχε κάποια κενά η αλουμινοταινία τα οποία και πατικωσα και από τότε ούτε μυρωδιές ούτε σκόνη. Στάχτη πάντως υποθέτω ότι πάει μέσα στον χώρο του βεντιλατέρ, προφανώς από τα σημεία που είναι στον πάτο του θαλάμου καύσης, δεξια και αριστερά που τα βγάζω και καθαρίζω τον πίσω χώρο με την σκούπα κάθε 2-3 μέρες.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ