Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68653 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

georgebest έγραψε: Παιδιά για να συνεννοούμαστε ... μιλάτε γι'αυτό που έλεγα και εγώ;; δηλ για σταχτη που επικαθεται στον λέβητα και στο λεβητοστασιο;;; όχι για μέσα στον καυστήρα Ε;;; Εγώ έφερα ξανά τον υδραυλικό ανοίξαμε ξανά το ΠΙΣΩ καπάκι μέσα γίνεται ΧΑΜΟΣ από στάχτη ξαναπεράσε πυραντοχη σιλικόνη και μου είπε ότι από την καμινάδα πλέον αποκλείεται να υπάρχει θέμα...μόνο αν υπάρχει από τον λέβητα διαρροή...δηλ στο κουτί που βρίσκεται ο ανεμιστηρας αν υπάρχει κάποια ρωγμή και φεύγει στάχτη. Πάντως σίγουρα η διαρροή είναι από το σημείο κάτω αριστερά που είναι η υποδοχή καμιναδας γιατί έχει αρκετή στάχτη κάτω από τον λέβητα σε εκείνο το σημείο. Τί κάνουμε ρε παιδιά τώρα;;; εγώ δεν μπορώ να το άφησω έτσι γιατί μου κάνει χάλια όλη την αποθήκη και έχω και πράγματα μέσα...


Γιώργο άμα συνεχίσει και σου κάνει νούμερα με τις σκόνες και τις στάχτες τηλεφωνάκι στον προμηθευτή σου. Αυτός πρέπει να σου βρει στην τελική την λύση. Η' έχει εγγύηση ο λέβητας ή δεν έχει.... Τσάμπα λεφτά έδωσες για να βρίσκεις τις λύσεις μόνος σου? Αν δεν μπορεί να λυθεί το ζήτημα μπορεί να είναι θέμα κατασκευής. Να κόψει το κεφάλι του να το διορθώσει.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68748 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

tzistsam έγραψε: Εμενά δεν με βγάζει σκόνη. Στην αρχή λίγο και εντόπισα το ζήτημα στις ενώσεις των μπουριών μετάξυ τους όπου είχε κάποια κενά η αλουμινοταινία τα οποία και πατικωσα και από τότε ούτε μυρωδιές ούτε σκόνη. Στάχτη πάντως υποθέτω ότι πάει μέσα στον χώρο του βεντιλατέρ, προφανώς από τα σημεία που είναι στον πάτο του θαλάμου καύσης, δεξια και αριστερά που τα βγάζω και καθαρίζω τον πίσω χώρο με την σκούπα κάθε 2-3 μέρες.


Δηλ ρε φίλε καθόλου στάχτη δεν έχεις;;; Και εγώ τα καθαρίζω αυτά τα καπάκια στο εσωτερικό χώρο καύσης αν εννοείς αυτά..εμένα στα μπουρια έχω βάλει αλουμινοταινιες δεν έχω διαρροή από τις ενώσεις αλλά δείχνει στο ΠΙΣΩ και κάτω μέρος του λέβητα εκεί που ενώνεται το μπουρι με το λέβητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68759 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Γιώργο δεν έχω ρε φίλε καθόλου σκόνη σε έκεινο το σημείο που λες. Αν και δεν το έχω πολύ καιρό τον λέβητα (10 μέρες) δεν έχω παρατηρήσει σκόνη σε εκείνο το σημείο.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68938 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

tzistsam έγραψε: Γιώργο δεν έχω ρε φίλε καθόλου σκόνη σε έκεινο το σημείο που λες. Αν και δεν το έχω πολύ καιρό τον λέβητα (10 μέρες) δεν έχω παρατηρήσει σκόνη σε εκείνο το σημείο.


Πάνω στον λέβητα δεν βλέπεις στάχτη;; Τον έχεις σε εσωτερικό χώρο;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68964 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Πάνω στον λέβητα δεν βλέπω στάχτες, μόνο σκόνη καμιά φορά από το γέμισμα του σιλό. Τον έχω στο μπαλκόνι το οποίο όμως είναι κλειστό με παράθυρα. Είχα βρει σκόνη, αλλά την καθάρισα και εντόπισα το πρόβλημα στις ενώσεις των μπουριών με την αλουμινοταινία και το διόρθωσα. Τώρα δεν έχω θέμα.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68970 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

tzistsam έγραψε: Πάνω στον λέβητα δεν βλέπω στάχτες, μόνο σκόνη καμιά φορά από το γέμισμα του σιλό. Τον έχω στο μπαλκόνι το οποίο όμως είναι κλειστό με παράθυρα. Είχα βρει σκόνη, αλλά την καθάρισα και εντόπισα το πρόβλημα στις ενώσεις των μπουριών με την αλουμινοταινία και το διόρθωσα. Τώρα δεν έχω θέμα.


Τί πελλετ καις;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.350 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ