Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69020 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
To σέρβικο το biopoint energy και από αύριο μάλλον θα κάψω ΜΑΚΗ. Θα το ξαναδώ το ζήτημα μήπως και δεν είδα καλά, αλλά μέχρι στιγμής στάχτη βλέπω μόνο όταν ανοίξω την πόρτα του λέβητα στο καθάρισμα.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69235 από Kostas Gi
Απαντήθηκε από Kostas Gi στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

georgebest έγραψε:

tzistsam έγραψε: Εμενά δεν με βγάζει σκόνη. Στην αρχή λίγο και εντόπισα το ζήτημα στις ενώσεις των μπουριών μετάξυ τους όπου είχε κάποια κενά η αλουμινοταινία τα οποία και πατικωσα και από τότε ούτε μυρωδιές ούτε σκόνη. Στάχτη πάντως υποθέτω ότι πάει μέσα στον χώρο του βεντιλατέρ, προφανώς από τα σημεία που είναι στον πάτο του θαλάμου καύσης, δεξια και αριστερά που τα βγάζω και καθαρίζω τον πίσω χώρο με την σκούπα κάθε 2-3 μέρες.


Δηλ ρε φίλε καθόλου στάχτη δεν έχεις;;; Και εγώ τα καθαρίζω αυτά τα καπάκια στο εσωτερικό χώρο καύσης αν εννοείς αυτά..εμένα στα μπουρια έχω βάλει αλουμινοταινιες δεν έχω διαρροή από τις ενώσεις αλλά δείχνει στο ΠΙΣΩ και κάτω μέρος του λέβητα εκεί που ενώνεται το μπουρι με το λέβητα.[/quote

Παιδια οντως σταχτη εχω και εγω πανω στο λεβητα και δεν ξερω που οφειλετε...δεν ξερω τι να πω...μενω σε χωριο και αρκετοι εχουν πυρινολεβητες παλιας τεχνολογιας αλλα τετοια θεματα δεν εχουν παντως

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69266 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
σημερε εβαλα και γω πυραντοχη σιλικονη στην εξοδο καυσαεριων τη μονωσα καλα αλουμινοταινιες στις ενωσεις μπορει και εκατο μετρα.Τωρα θα βαλω και λουκουμι στο λεβητα μπας και σταματησει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69324 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

makis terzis έγραψε: σημερε εβαλα και γω πυραντοχη σιλικονη στην εξοδο καυσαεριων τη μονωσα καλα αλουμινοταινιες στις ενωσεις μπορει και εκατο μετρα.Τωρα θα βαλω και λουκουμι στο λεβητα μπας και σταματησει.


Εμένα πάντως τα ίδια παιδιά. Συνεχίζει η στάχτη...να πάρουμε όλοι μαζί και να τους κραξουμε. ..είναι δυνατόν να βγάζει στάχτη στο χώρο;;; Βουλγαρικη σομπα να πάρεις με 300 ΕΥΡΩ δεν βγάζει στάχτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69350 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
αυριο θα σου πω και μενα τι κανει γιατι σημερα δεν προλαβα να καταφερω και πολλα.Σημερα κουνησα λιγο το ινοξ το μπουρι που ειναι μεσα στη χτιστη τη καμιναδα και επεσε πολυ σταχτη.Αντι για καπνο αυτο σταχτη βγαζει.Θα βρουμε πιστευω τι νταλκα βαραει.Ζεστη με κανει παντως καλη αλλα μου τρωει πολυ χρονο ελευθερο θελει μελετη.Το καλο με μενα ειναι πως εκει που εχω το λεβητα εχω μονο ξυλα πελετ κατι εργαλεια και μηχανη γκαζον αλλα και παλι δε λεει η σκονη.Πρωτη χρονια ειναι μην απελπιζεσαι θα δουμε τι θα κανουμε.Τι να πουν κι αυτοι που εχουν σομπες μεσα στα σπιτια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69352 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
πες μας λιγο για την καμιναδα σου και τι πελετ καις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.136 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ