Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69841 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Κάνει 3 σπασίματα και η διατομή είναι 150 εξωτερικά και 100 εσωτερικά η καμινάδα(είναι διπλή μονωμένη)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69982 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Που μίλησα με μερικούς φίλους που έχουν λέβητες άλλης εταιρείας μου είπαν ότι και αυτοί έχουν στάχτη...οπότε μήπως είναι γενικό το φαινόμενο;;Ρωτήστε και σεις φίλους...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69989 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Εμενα σπιραλ φ100 απο λεβητα πελετ κανει δυο σπασιματα και μπαινει σε ταφ φ120 στο μπουρι του λεβητα πετρελαιου.Με τη σιλικονη και την αλουμινοταινια μετριαστηκε λιγο το προβλημα.Παντως και γω που ρωτησα μερικους ολοι εχουν σκονη ,σταχτη και μαυριλα.Πρεπει να το χωνεψουμε παει η ξενοιασια του πετρελαιου.Για να εχουμε ζεστη πρεπει συνεχεια να κουβαλαμε και να καθαριζουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69994 από makis terzis
Απαντήθηκε από makis terzis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
για τις διατομες φ100 και φ120 δεν ειμαι σιγουρος θα το κοιταξω αυριο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70020 από inikolog
Απαντήθηκε από inikolog στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Καλησπέρα και Χρόνια
Πολλά!

Έχω κι εγώ Pelletech, τον 50-110! Μπορείς να μου στείλεις στο mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. το τηλέφωνο του τεχνικού που στο ρύθμισε! Υπάρχει δυσκολία και είναι αναγκη! Σε ευχαριστώ πολύ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70073 από GeorgeKalkanis
Απαντήθηκε από GeorgeKalkanis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Καλησπέρα και από μένα. Σήμερα ανακάλυψα (λίγο αργά ) το forum και χαίρομαι πολύ. Ειμαι από Σέρρες χρησιμοποιώ και εγώ τον λέβητα από αρχές Νοεμβρίου κάτι παραπάνω από 2 μήνες. Οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής:
Οι τεχνικοί που τους τοποθετούν ιδίως οι ηλεκτρολόγοι είναι επιεικώς απαράδεκτοι.Μάλλον φέτος παίζουμε το ρόλο πειραματόζωων για να αποκτήσουν εμπειρία κάποιοι.
Από πλευράς απόδοσης το μηχάνημα το έχω ρυθμισμένο σε ισχύ 5 με πρόγραμμα πελετ 1 , 68 βαθμούς νερό, θερμοστάτη διαμερίσματος και καταναλώνει 5 τσουβαλάκια (15Kg) σε τρεις μερες. Το διαμέρισμα είναι 120τμ με καλά κουφώματα από 2 πλευρές και με οροφή σε ταράτσα όχι καλά θερμικά μονωμένη.
Από στάχτη (πρέπει να παίζει ρόλο και το πελετ) έχει αρκετή και χρειάζεται ανα τρεις μέρες οπωσδήποτε καθάρισμα αλλιώς βγάζει ΜΠΛΟΚ.
Από πέλετ πηρα μια παλέτα Αwood (280€) και το σκυλομετάνιωσα. Κάθε φορά που καθαρίζω στο ποτήρι κάυσης έχει μια στερεή μάζα σαν κοτρώνα. Τι πούδρα και μ@λ@ιες, εδώ μιλάμε για μια μάζα σαν μεγάλα κομάτια ελαφρόπετρας. Ευτυχώς τέλειωσε η παλέτα και πήρα ένα αυστριακό με 330€ το οποίο δοκιμάζω για πρώτη φορά αυτό το τριήμερο βάζοντας πάλι 5 τσουβαλάκια (15kg) για να έχω δεδομένα σύγκρισης και να σας τα αναφέρω.
Ελπίζω να ήταν χρήσιμο το ποστ μου και θα ήθελα να μάθω αν η ρύθμισή μου είναι ΟΚ ή να αλλάξω κάτι σε πρόγραμμα πέλετ, ισχύ κ.λπ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kostas Gi

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.186 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ