Λέβητας Pelletech 25kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70354 από GeorgeKalkanis
Απαντήθηκε από GeorgeKalkanis στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
Χαμηλώνω τον θερμοστάτη στο 0 τις πρωινές ώρες 8:00 με 13:00 μετά το έχω συνέχεια τους 21-22 βαθμούς

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70557 από costask
Απαντήθηκε από costask στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW
θερμοκρασια στο 23 με 22 μερα νυχτα. μηπως η σταχτη ειναι καμενη μπογια απο το εξωτερικο του θαλαμου καυσης ? δεν γινετε ναεχει διαροη θα γεμιζε καυσαεριο ο τοπος. ας παρει καποιος τηλεφωνο στο τεχνικο τμημσ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70842 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kW

bill069 έγραψε: Ευτυχως δεν τον πηρα ακομη απο τυχη (ειναι αργο το εξοικονομω)αν ειναι ετσι πωςνα παρει C.E.?αφου σε κανει θερμαστη!!


Δηλ δεν μπορούμε να τον εντάξουμε στο πρόγραμμα??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71071 από Elixir
Απαντήθηκε από Elixir στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kw
Χρονια πολλα σε ολους.Εγω τα παω καλα τωρα σταματησαν τα προβληματα που ειχα στην αρχη.Συνηθησα πλεον τον καθαριζω μια φορα στις 2 μερες εξαιτιας του κλιγκερ που αφηνει στον χωρο καυσης.Ενας φιλος που ασχολειτε με το πελλετ μου ειπε οτι φταιει το πελλετ επειδη εχουν βαλει και χωμα μεσα το οποιο δεν καιγεται και μενει στον χωρο καυσης αρα το alfa wood (250 ευρω ο τονος) δεν σας το προτεινω.
Οσο για την σταχτη που λετε δεν εχω παρατηρησει να εχει.Ο λεβητας μου βρισκεται στην ταρατσα σε κλειστο προχειρο υποστεγο.Αυτες τις μερες με το κρυο που εχει στην Σερρες καιω για 100 τ.μ σπιτι με καινουρια κουφωματα αλλα με μηδεν μονωση περιπου στα 5 τσουβαλια το 2μερο πριν εκαιγα 3,5 τσουβαλια (ωρες καυσης απο 12 το μεσημερι εως 2 το βραδυ συνεχως με θερμοκρασια χωρου στους 18-19 βαθμους).
Τον λεβητα τον εχω σε ισχυ 4 θερμοκρασια νερου 70 και παιρνει μπρος με τον θερμοστατη του σπιτιου και οχι οπως πριν με τον κυκλοφορητη.
Οσο για το καθαρισμα μετα απο 2 πατεντες που εκανα ενα για το κλιγκερ (μεσα στον χωρο καυσης) και την βουρτσα που προσαρμωσα στην σκουπα σταχτης (για την καρβουνια) ειναι αρκετα ευκολο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71142 από costask
Απαντήθηκε από costask στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kw

Elixir έγραψε: Χρονια πολλα σε ολους.Εγω τα παω καλα τωρα σταματησαν τα προβληματα που ειχα στην αρχη.Συνηθησα πλεον τον καθαριζω μια φορα στις 2 μερες εξαιτιας του κλιγκερ που αφηνει στον χωρο καυσης.Ενας φιλος που ασχολειτε με το πελλετ μου ειπε οτι φταιει το πελλετ επειδη εχουν βαλει και χωμα μεσα το οποιο δεν καιγεται και μενει στον χωρο καυσης αρα το alfa wood (250 ευρω ο τονος) δεν σας το προτεινω.
Οσο για την σταχτη που λετε δεν εχω παρατηρησει να εχει.Ο λεβητας μου βρισκεται στην ταρατσα σε κλειστο προχειρο υποστεγο.Αυτες τις μερες με το κρυο που εχει στην Σερρες καιω για 100 τ.μ σπιτι με καινουρια κουφωματα αλλα με μηδεν μονωση περιπου στα 5 τσουβαλια το 2μερο πριν εκαιγα 3,5 τσουβαλια (ωρες καυσης απο 12 το μεσημερι εως 2 το βραδυ συνεχως με θερμοκρασια χωρου στους 18-19 βαθμους).
Τον λεβητα τον εχω σε ισχυ 4 θερμοκρασια νερου 70 και παιρνει μπρος με τον θερμοστατη του σπιτιου και οχι οπως πριν με τον κυκλοφορητη.
Οσο για το καθαρισμα μετα απο 2 πατεντες που εκανα ενα για το κλιγκερ (μεσα στον χωρο καυσης) και την βουρτσα που προσαρμωσα στην σκουπα σταχτης (για την καρβουνια) ειναι αρκετα ευκολο.

χωμα φιλε δεν ειναι ισος να ειναι φλουδες που δεν επρεπε να μπαινουν. εγω σιγουρα δεν εχω. ας ελπισουμε ηαλφα γουντ να το βελτιωσει. ειναι κριμα μιας και ηεταιρια ειναι σοβαρη και η επενδυση μεγαλη. εκτος και αν εχουν αλωνια και δεν το βλεπουν ετσι που δεν νομιζω. τι θερμοκρασια εχεις στα καυσαερια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71400 από Elixir
Απαντήθηκε από Elixir στο θέμα Λέβητας Pelletech 25kw
Και ομως ειναι χωμα γιατι (ευτυχως) εντοπισα μεσα σε ενα τσουβαλι ενα κομματι μεγαλο το οποιο οταν το συμπιεσα εγινε χωμα και λεω ευτυχως γιατι αν πηγαινε στον κοχλια αυτο μπορει να ειχα αλλα σοβαρα προβλημματα.η Θερμοκρασια στα καυσαερια καμια φορα μπορει να παει και στο 200 και να μου κανει διαμορφωση αλλα συνηθως ειναι στο 180 με 190.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.133 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ