Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79080 από Καλογιάννης
Απαντήθηκε από Καλογιάννης στο θέμα Primus 45

mavil34 έγραψε: Το τηλ, μου είναι 6945798686. Πάρε με να σου πω για την φλατζοκολλα.


Σε ευχαριστώ φίλε μου, θα σε πάρω αλλά το απόγευμα, να μην ενοχλώ τώρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79194 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45

Καλογιάννης έγραψε: ...... Ανέφερα ότι έχει φελλό και μου είπε αμέσως να αντικατασταθεί με λάστιχο...


Κάτσε γιατί δεν κατάλαβα καλά. Φελλό έχει στο καπάκι του σιλό ή στο σημείο που ενώνεται το σιλό με τον λέβητα?.

Σε ρωτάω γιατί εμένα έχει λάστιχο στο καπάκι και φελλό στο σιλό στο σημείο ένωσης με τον λέβητα.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79340 από Καλογιάννης
Απαντήθηκε από Καλογιάννης στο θέμα Primus 45

electron έγραψε:

Καλογιάννης έγραψε: ...... Ανέφερα ότι έχει φελλό και μου είπε αμέσως να αντικατασταθεί με λάστιχο...


Κάτσε γιατί δεν κατάλαβα καλά. Φελλό έχει στο καπάκι του σιλό ή στο σημείο που ενώνεται το σιλό με τον λέβητα?.

Σε ρωτάω γιατί εμένα έχει λάστιχο στο καπάκι και φελλό στο σιλό στο σημείο ένωσης με τον λέβητα.


Αναφέρομαι στο φελλό που έχει μεταξύ σιλό και καπάκι. Εκεί είπε να αντικατασταθεί με λάστιχο. Στο άλλο σημείο σε όλους έχει φελλό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79416 από KARVAS
Απαντήθηκε από KARVAS στο θέμα Primus 45
Καλημέρα σε όλους,
σε προηγούμενη δημοσίευση είχα επισημάνει το πρόβλημα επιστροφής της καύσης. Σε συνεργασία με τον υδραυλικό μου έβαλα όχι μόνο φλαντζόκολα , αλλά φλάντζα πυρίμαχη από αυτές που βάζουν στις εξατμίσεις σε συνδυασμό με πυρίμαχη σιλικόνη, σε όποιο σημείο υπήρχε πιθανότητα να παίρνει αέρα. Σημειώστε ότι το έκανα αφού πρώτα εξάντλησα κάθε είδους επικοινωνία με την ΜΑΒΙΛ ( κ. Πάπος). Το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Τώρα έχω συμβιβαστεί με το πρόβλημα και απλά δεν το αφήνω πάνω από 4 ώρες σβηστό , γιατί αν έχει υλικό ( εγώ καίω πέλλετ ) θα το κάψει μέσα στο σιλό. Αν χρειαστεί να λείψω τότε η μόνη λύση είναι να έχω αδειάσει το καύσιμο για να μην μπορέσει να προχωρήσει η καύση προς τα πίσω. Το θέμα είναι ότι ενώ το πρόβλημα υφίσταται ( και όχι μόνο σε μένα όπως αποδεικνύεται ) , δεν υπάρχει από την μεριά της εταιρείας το ανάλογο ενδιαφέρον για την επίλυσή του ( μάλλον πάνε καλά οι δουλειές και που να ασχοληθούμε τώρα ). Μόλις κάποιος τρελός όμως φέρει κανένα κανάλι (και δεν θα αργήσει να γίνει ), τότε θα τρέχουν...
Σημ. : Σίγουρα όμως οι πρώτοι που φταίμε είμαστε εμείς

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79418 από Καλογιάννης
Απαντήθηκε από Καλογιάννης στο θέμα Primus 45

KARVAS έγραψε: Καλημέρα σε όλους,
σε προηγούμενη δημοσίευση είχα επισημάνει το πρόβλημα επιστροφής της καύσης. Σε συνεργασία με τον υδραυλικό μου έβαλα όχι μόνο φλαντζόκολα , αλλά φλάντζα πυρίμαχη από αυτές που βάζουν στις εξατμίσεις σε συνδυασμό με πυρίμαχη σιλικόνη, σε όποιο σημείο υπήρχε πιθανότητα να παίρνει αέρα. Σημειώστε ότι το έκανα αφού πρώτα εξάντλησα κάθε είδους επικοινωνία με την ΜΑΒΙΛ ( κ. Πάπος). Το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Τώρα έχω συμβιβαστεί με το πρόβλημα και απλά δεν το αφήνω πάνω από 4 ώρες σβηστό , γιατί αν έχει υλικό ( εγώ καίω πέλλετ ) θα το κάψει μέσα στο σιλό. Αν χρειαστεί να λείψω τότε η μόνη λύση είναι να έχω αδειάσει το καύσιμο για να μην μπορέσει να προχωρήσει η καύση προς τα πίσω. Το θέμα είναι ότι ενώ το πρόβλημα υφίσταται ( και όχι μόνο σε μένα όπως αποδεικνύεται ) , δεν υπάρχει από την μεριά της εταιρείας το ανάλογο ενδιαφέρον για την επίλυσή του ( μάλλον πάνε καλά οι δουλειές και που να ασχοληθούμε τώρα ). Μόλις κάποιος τρελός όμως φέρει κανένα κανάλι (και δεν θα αργήσει να γίνει ), τότε θα τρέχουν...
Σημ. : Σίγουρα όμως οι πρώτοι που φταίμε είμαστε εμείς


Καλημέρα φίλε μου. Χθές είχα τηλεφωνική επικοινωνία με τον mavil34 που προσφέρθηκε να μου δώσει τα φώτα του. Η μεγάλη μου ανησυχία είναι αυτή ακριβώς, αν θα έχει επιστροφή φλόγας. Μου είπε χαρακτηριστικά πως από τη στιγμή που έβαλε φλατζόκολλα στο χείλος του κοχλία μέσα στην εστία δεν είχε ποτέ ξανά ίχνος καπνού παρόλο που μερικές φορές ξέχασε να γεμίσει το σιλό και του άδειασε εντελώς από υλικό. Στη συζήτηση πάνω μιλήσαμε και για το πόσο συνεχίζει και καίει το υλικό αφού σβήσει ο λέβητας. Γενικά από όσο καταλαβαίνω πρέπει να κλειστεί από παντού ο λέβητας ουτως ώστε να μην τραβάει αέρα όταν είναι κλειστός και να μην καίει το εναπομείναν υλικό. Επειδή η καμινάδα είναι ζεστή έχεις ελκυσμό, ρουφάει δηλάδή η καμινάδα με αποτέλεσμα να μπαίνει αέρας στο λέβητα που συντηρεί τη φλόγα.

Για παράδειγμα είπαμε πως το ταμπερ του ανεμιστήρα δε κλείνει τέρμα και ίσως χρειάζεται να ανασηκωθεί λίγο ο λέβητας από την άλλη πλευρά για να κλείνει καλύτερα. Διαφορετικά ο φίλος mavil34 έβαλε εσωτερικά κολλητική ταινία διπλής όψης για να κλείνει καλύτερα. Ας πει ο ίδιος αν θέλει για να μη τα μεταφέρω λάθος. Ελπίζω να το λύσουμε βοηθώντας ο ένας τον άλλον.

Υ.Γ. Φίλε mavil34 σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τη διάθεσή σου να με βοηθήσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79421 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45
Καλημερα σε ολους
Καλογιάννης - KARVAS
Να σας ρωτησω απο που ειστε?
Οποιος καιει πελλετ και πυρηνοξυλο να βαλει το αερα στο 40 - 46%
Την τροφοδοσια 2'' και την αναμονη 45'' και επανω


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.209 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ