Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79439 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Primus 45
Ειναι ακριβως ωπος τα λετε παιδια για να μην υπορχει επιστροφη φλογας προς την δεξαμενη πελλετ
θα επρεπε τουλαχιστον να εκλεινε απολυτος στεγανα τα σημεια ωπου βαζουν κατα απαρεδεκτο τροπο
την φλαντζοκολα καθως επισης και το απαραδεκτο καπακι της δεξαμενης ωπου σε καποιον βαζουν λαστιχο
σε αλλον φελο σε αλλον μονωση σωληνας.Για εμενα ενα ακομα πολλη σοβαρο θεμα ειναι και η μεγαλη
καταναλωση αφου δεν εχει καθολου επιδρανδιτες καυσαεριον.Τωρα αν θα βαλουμε πανω στην φλατζοκολα
αλλη κολα η κατι αλλο μου θυμιζει καποιον που προσπαθη να διορφωση σκουριασμενη σωληνα νερου
βαζοντας πανω σιδηροστοκο.....Και βεβαια η μαβιλ συνεχιζει να πουλαει χωρις να λαβει υποψιν της
ολα αυτα τα θεματα που εχουν επισυμανη παρα πολυ καταναλωτες..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79441 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45
Και βεβαια η ΜΑΒΙΛ θα συνεχιζει να πουλαει !!!!!!!!!!!!!!1


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79449 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Primus 45
o καυστήρας αυτός δεν είναι volcano< είναι drop-off.

σορρυ, το σχόλιο αυτό πήγαινε σε ποστάρισμα του Xρήστου 2 σελίδες πιο πριν σχετικά με ένα βίντεο του λέβητα πέλλετ της Buderus. O Χρήστος είπε ότι ο καυστήρας είναι volcano και διορθώνω ότι ειναι drop-off.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by egglezos.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79453 από Καλογιάννης
Απαντήθηκε από Καλογιάννης στο θέμα Primus 45

PRIMUS 45 έγραψε: Καλημερα σε ολους
Καλογιάννης - KARVAS
Να σας ρωτησω απο που ειστε?
Οποιος καιει πελλετ και πυρηνοξυλο να βαλει το αερα στο 40 - 46%
Την τροφοδοσια 2'' και την αναμονη 45'' και επανω


Από Θεσσαλονίκη είμαι φίλε μου, η μεζονέτα είναι στη Θέρμη Θεσσαλονίκης. Από ρυθμίσεις θέλει ψάξιμο, δυστυχώς για να μη καίει στο κέντρο αλλά περιφερειακά θέλω μικρό νεκρό χρόνο κοντά 28. Θα το ξαναδώ αφού βάλω φλατζόκολλα γιατί πιθανώς και λόγω καλού ελκυσμού να τραβαέι περισσότερο αέρα και να μου καταναλώνει πολύ πέλλετ. Εναλλακτικά θα στραγγαλίσω λίγο τον αέρα στην εισαγωγή.

Πάντως βρίσκω σωστό και το σχόλιο για τους επιβραδυντές καυσαερίων. Δε ξέρω αν ταιριάζουν στο συγκεκριμένο λέβητα, αλλά γενικά νομίζω πρέπει να βοηθούν στην καλύτερη απόδοση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79498 από KARVAS
Απαντήθηκε από KARVAS στο θέμα Primus 45
Αγαπητέ Primus είμαι από τον ακριτικό Γέρακα Αττικής και ένας φίλος μου που πήραμε μαζί ίδιους λέβητες και αντιμετωπίζει το ίσιο πρόβλημα , μένει στην Πεντέλη ( Ντράφι). Ελπίζω ότι δεν φταίει το ότι είμαστε Αθηναίοι για το πρόβλημα...
Αααα και που είσαι. Η ΜΑΒΙΛ να πουλάει και όλοι οι άλλοι να πάμε να ..... ( καούμε )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79501 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

KARVAS έγραψε: Αγαπητέ Primus είμαι από τον ακριτικό Γέρακα Αττικής και ένας φίλος μου που πήραμε μαζί ίδιους λέβητες και αντιμετωπίζει το ίσιο πρόβλημα , μένει στην Πεντέλη ( Ντράφι). Ελπίζω ότι δεν φταίει το ότι είμαστε Αθηναίοι για το πρόβλημα...
Αααα και που είσαι. Η ΜΑΒΙΛ να πουλάει και όλοι οι άλλοι να πάμε να ..... ( καούμε )

Εχετε επιστροφη καπνου η καιγετε το πελλετ οταν κλεινει?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.244 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ