Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79636 από papg
Απαντήθηκε από papg στο θέμα Primus 45

PRIMUS 45 έγραψε: Μαλλον εχετε πολλα μετρα καμιναδα και γινετε ελκυσμος παραπανω απο οτι χρειαζετε


Τι μου θύμισες τώρα την απάντηση που μου έδωσε ο κατασκευαστής όταν πήρε φωτιά το δικό μου καζάνι.
Πάρτε το χαμπάρι δεν υπάρχει λύση μόνο διπλό κοχλία τα είπαμε χίλιες φορές

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79637 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Παιδία σίγουρα παίζει ρόλο η καμινάδα!, εγώ έχω 4μ χωρίς Τ και γωνίες, και δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα, βέβαια δεν καιω πέλλετ σκέτο, βάζω και πυρηνοξυλο και δεν αφήνω ποτέ την στάθμη (το λέει και στις οδηγίες) να πέσει κάτω από το επίπεδο που είναι το τζαμακι!.

Βέβαια θα μου πείτε τι σημαίνει αυτό ότι πρέπει να έχουμε συγκεκριμένη καμινάδα για να δουλέψει σωστά ο λέβητας?,

Όχι φυσικά είναι ένα θέμα που πρέπει να λύσει η εταιρία για τα οποία προβλήματα προκύπτουν!. Οι καιροί είναι δύσκολοι, δώσαμε λεφτά με κόπο για να ζεσταθούμε και όχι για να καούμε!.

Btw εγώ έχω βάλει πυροσβεστήρα οροφής και fire alarm ανιχνευτή καπνού σε συνεργασία με συναγερμό και το τηλέφωνο μου. Βέβαια είναι η δουλεία μου αυτή, αλλά όπως και να έχει ότι λέβητα και να είχα, ειδικά στέρεων καύσιμων πιστεύω ότι είναι μέτρα τα οποία πρέπει να τα περνούμε!


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79640 από papg
Απαντήθηκε από papg στο θέμα Primus 45

electron έγραψε: Παιδία σίγουρα παίζει ρόλο η καμινάδα!, εγώ έχω 4μ χωρίς Τ και γωνίες, και δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα, βέβαια δεν καιω πέλλετ σκέτο, βάζω και πυρηνοξυλο και δεν αφήνω ποτέ την στάθμη (το λέει και στις οδηγίες) να πέσει κάτω από το επίπεδο που είναι το τζαμακι!.

Βέβαια θα μου πείτε τι σημαίνει αυτό ότι πρέπει να έχουμε συγκεκριμένη καμινάδα για να δουλέψει σωστά ο λέβητας?,

Όχι φυσικά είναι ένα θέμα που πρέπει να λύσει η εταιρία για τα οποία προβλήματα προκύπτουν!. Οι καιροί είναι δύσκολοι, δώσαμε λεφτά με κόπο για να ζεσταθούμε και όχι για να καούμε!.

Btw εγώ έχω βάλει πυροσβεστήρα οροφής και fire alarm ανιχνευτή καπνού σε συνεργασία με συναγερμό και το τηλέφωνο μου. Βέβαια είναι η δουλεία μου αυτή, αλλά όπως και να έχει ότι λέβητα και να είχα, ειδικά στέρεων καύσιμων πιστεύω ότι είναι μέτρα τα οποία πρέπει να τα περνούμε!



Με πυρήνα πολύ δύσκολα έως απίθανα θα σου πάρει φωτιά καμιά σχέση με το πέλλετ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79641 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Φιλε και με σκετο πελλετ που το ειχα δοκιμασει δεν ειχα καποιο προβλημα, τωρα το γιατι δεν το ξερω..τυχαιο? με βαζετε στην πριζα ομως να κανω ενα check μονο με πελλετ για να δω τι θα κανει.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79642 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45

KARVAS έγραψε: ......... Ελπίζω ότι δεν φταίει το ότι είμαστε Αθηναίοι για το πρόβλημα..


και εγώ Αθηναίος είμαι, Δυτικά προάστια ΑΤΤΙΚΗΣ


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79643 από papg
Απαντήθηκε από papg στο θέμα Primus 45

electron έγραψε: Φιλε και με σκετο πελλετ που το ειχα δοκιμασει δεν ειχα καποιο προβλημα, τωρα το γιατι δεν το ξερω..τυχαιο? με βαζετε στην πριζα ομως να κανω ενα check μονο με πελλετ για να δω τι θα κανει.


Το να μην παίρνει αέρα κλείσιμο σιλό κλπ είναι ημίμετρα μην εμπιστεύεστε μια φορά θα γίνει το κακό.
ζητήστε να σας λύσουν το πρόβλημα οι κατασκευαστές με τεχνικά σωστό τρόπο.Ενα σκασμό λεφτά δώσατε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.244 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ