Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79694 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

agge72 έγραψε:

PRIMUS 45 έγραψε: Για σιγα ρε παιδια προτου φτασει η εταιρια να πουλαει τρελλα,
Εφτιαχνε 5000 λεβητες το χρονο λετε να μην το ειχανε εντοπισει το προβλημα
που λετε !?
Αυτα λεει η εταιρια '''Οι χαλύβδινοι λέβητες της εταιρίας καλύπτουν αποδόσεις από 25 έως 1.750 kW και είναι κατάλληλοι για χρήση αερίων-υγρών-στερεών καυσίμων. Δημιουργήθηκαν σε συνεργασία με το ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ πετυχαίνοντας αποδόσεις πάνω από 92%. Όλες οι σειρές διαθέτουν Πιστοποιητικά Σήμανσης “CE”, φέροντας την σήμανση δύο αστέρων. Η ετήσια παραγωγική δυνατότητα της εταιρίας ανέρχεται στις 5.000 μονάδες.''''
Δεν ξερω τι και πως αλλα κατι γινεται που δεν μπορω να καταλαβω



Σαν πολλα δεν γνωριζεις για απλος καταναλωτης.Σε λιγο θα το πιστεψουμε κιολας.Οσο για το μετσοβιο πολυτεχνειο εστι που μας τα λες θα αρχισουμε να χειροκροταμε σε λιγο.Για ποια αποδοση 92% ενοεις για
να καταλαβουμε γιατι στο τελος θα τρελαθουμε με αυτα που ακουμε.

ΣΑΝ ΑΠΛΟΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ ΟΧΙ ΑΠΛΑ γνωριζω πολλα.ΑΠΛΑ εχω μαθει να διαβαζω το MANUAL, ΕΨΑΞΑ να δω τι
εταιρια ειναι αυτοι,Οσο για το μετσοβιο πολυτεχνειο εστι που μας τα λες θα αρχισουμε να χειροκροταμε σε λιγο.Για ποια αποδοση 92% ενοεις για
να καταλαβουμε γιατι στο τελος θα τρελαθουμε με αυτα που ακουμε
Αυτοι τα γραφουνε στην σελιδα τους στο internet δεν τα λεω εγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79749 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Primus 45

PRIMUS 45 έγραψε:

agge72 έγραψε:

PRIMUS 45 έγραψε: Για σιγα ρε παιδια προτου φτασει η εταιρια να πουλαει τρελλα,
Εφτιαχνε 5000 λεβητες το χρονο λετε να μην το ειχανε εντοπισει το προβλημα
που λετε !?
Αυτα λεει η εταιρια '''Οι χαλύβδινοι λέβητες της εταιρίας καλύπτουν αποδόσεις από 25 έως 1.750 kW και είναι κατάλληλοι για χρήση αερίων-υγρών-στερεών καυσίμων. Δημιουργήθηκαν σε συνεργασία με το ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ πετυχαίνοντας αποδόσεις πάνω από 92%. Όλες οι σειρές διαθέτουν Πιστοποιητικά Σήμανσης “CE”, φέροντας την σήμανση δύο αστέρων. Η ετήσια παραγωγική δυνατότητα της εταιρίας ανέρχεται στις 5.000 μονάδες.''''
Δεν ξερω τι και πως αλλα κατι γινεται που δεν μπορω να καταλαβω



Σαν πολλα δεν γνωριζεις για απλος καταναλωτης.Σε λιγο θα το πιστεψουμε κιολας.Οσο για το μετσοβιο πολυτεχνειο εστι που μας τα λες θα αρχισουμε να χειροκροταμε σε λιγο.Για ποια αποδοση 92% ενοεις για
να καταλαβουμε γιατι στο τελος θα τρελαθουμε με αυτα που ακουμε.

ΣΑΝ ΑΠΛΟΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ ΟΧΙ ΑΠΛΑ γνωριζω πολλα.ΑΠΛΑ εχω μαθει να διαβαζω το MANUAL, ΕΨΑΞΑ να δω τι
εταιρια ειναι αυτοι,Οσο για το μετσοβιο πολυτεχνειο εστι που μας τα λες θα αρχισουμε να χειροκροταμε σε λιγο.Για ποια αποδοση 92% ενοεις για
να καταλαβουμε γιατι στο τελος θα τρελαθουμε με αυτα που ακουμε
Αυτοι τα γραφουνε στην σελιδα τους στο internet δεν τα λεω εγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Εννοείται ότι η απόδοση αυτή ΔΕΝ αφορά τον συγκεκριμένο λέβητα της MAVIL.
Πάντως το περίεργο είναι ότι ακόμη και σήμερα που μιλάμε εξακολουθεί να παράγετε ο λέβητας με το συγκεκριμένο πρόβλημα το οποίο τελικά είναι ιδιαιτέρα σοβαρό (αν και τελικά λύνεται σχετικά εύκολα). Το γαμ@#$το στην όλη υπόθεση είναι ότι η εταιρία χάνει πόντους απο υποψήφιους αγοραστές εξαιτίας της αδιαφορεί της να λύσει το θέμα που τελικά οφείλεται σε κατασκευαστικό λάθος. Αυτό δείχνει έλλειψη σοβαρότητας και επαγγελματισμού κατ΄εμέ. Άραγε αν κανένας καταναλωτής πάρει φωτιά και μηνύσει την εταιρία θα ήθελα να ακούσω την επίσημη απάντηση που θα δώσει στους καταναλωτές.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79903 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Primus 45

PRIMUS 45 έγραψε: Για σιγα ρε παιδια προτου φτασει η εταιρια να πουλαει τρελλα,
Εφτιαχνε 5000 λεβητες το χρονο λετε να μην το ειχανε εντοπισει το προβλημα
που λετε !?
Αυτα λεει η εταιρια '''Οι χαλύβδινοι λέβητες της εταιρίας καλύπτουν αποδόσεις από 25 έως 1.750 kW και είναι κατάλληλοι για χρήση αερίων-υγρών-στερεών καυσίμων. Δημιουργήθηκαν σε συνεργασία με το ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ πετυχαίνοντας αποδόσεις πάνω από 92%. Όλες οι σειρές διαθέτουν Πιστοποιητικά Σήμανσης “CE”, φέροντας την σήμανση δύο αστέρων. Η ετήσια παραγωγική δυνατότητα της εταιρίας ανέρχεται στις 5.000 μονάδες.''''
Δεν ξερω τι και πως αλλα κατι γινεται που δεν μπορω να καταλαβω


Συγνώμη ρε παιδιά αλλά επειδή εγώ δεν ξέρω, τί είναι η πιστοποίηση 2 αστέρων? Σε ποιό πρότυπο αναφέρεται?

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79908 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

egglezos έγραψε:

PRIMUS 45 έγραψε: Για σιγα ρε παιδια προτου φτασει η εταιρια να πουλαει τρελλα,
Εφτιαχνε 5000 λεβητες το χρονο λετε να μην το ειχανε εντοπισει το προβλημα
που λετε !?
Αυτα λεει η εταιρια '''Οι χαλύβδινοι λέβητες της εταιρίας καλύπτουν αποδόσεις από 25 έως 1.750 kW και είναι κατάλληλοι για χρήση αερίων-υγρών-στερεών καυσίμων. Δημιουργήθηκαν σε συνεργασία με το ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ πετυχαίνοντας αποδόσεις πάνω από 92%. Όλες οι σειρές διαθέτουν Πιστοποιητικά Σήμανσης “CE”, φέροντας την σήμανση δύο αστέρων. Η ετήσια παραγωγική δυνατότητα της εταιρίας ανέρχεται στις 5.000 μονάδες.''''
Δεν ξερω τι και πως αλλα κατι γινεται που δεν μπορω να καταλαβω


Συγνώμη ρε παιδιά αλλά επειδή εγώ δεν ξέρω, τί είναι η πιστοποίηση 2 αστέρων? Σε ποιό πρότυπο αναφέρεται?

Δεν το ξερω αυτο δεν μπορω να σας βοηθησω,


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79913 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45
Και για να μην νομιζετε οτι κανω διαφημιση τις MAVIL
Δεν εχω προβλημα να πω και να βαλω και αυτο
Με δίκτυο πωλήσεων και αντιπροσώπων σε όλη την Ελλάδα, με εξαγωγές και ποιότητα πιστοποιημένη κατά ISO 9001-2008, η εταιρεία Ν.ΣΑΜΑΡΑΣ συνεχίζει την έρευνα και την εξέλιξη των προϊόντων της
Μιας και πριν πολλα χρονια ειχα δει δεν θυμαμε καλα καποιος απο την εταιρια
παρουσιαζε καυστηρες βιομαζας πριν πολλα χρονια!!!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79997 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Primus 45

egglezos έγραψε: Συγνώμη ρε παιδιά αλλά επειδή εγώ δεν ξέρω, τί είναι η πιστοποίηση 2 αστέρων? Σε ποιό πρότυπο αναφέρεται?


Aν δεν κάνω λάθος (και ποτέ δεν κάνω πανάθεμά με :silly: ) τα αστέρια είναι για τον βαθμό απόδοσης του λέβητα, σύμφωνα με την οδηγία 1992/42/ΕΟΚ και αφορούν λέβητες υγρών και αερίων.
Βέβαια η οδηγία έχει τροποποιηθεί κάμποσες φορές μέχρι τώρα και πλέον τα αστέρια έχουν καταργηθεί

Πρόσθετα ειδικά σήματα. Το πρόσθετο ειδικό σήμα αναφέρεται στο σήμα της ενεργειακής απόδοσης που αποδίδεται δυνάμει του άρθρου 6 του Π.Δ. 335 και αντιστοιχεί με το σύμβολο του αστεριού, το πλήθος των οποίων αντιστοιχεί στο βαθμό απόδοσης του λέβητα. Σύμφωνα με την Οδηγία 2005/32/ΕΚ (Π.Δ32 – ΦΕΚ 70/Α/14-05-10) το ενεργειακό σήμα καταργείται.


Περισσότερα εδώ για όποιον ενδιαφέρεται.

Υ.Γ. Και για να μην τρελαινόμαστε, οι 5000 μονάδες δυνατότητα το χρόνο αναφέρονται σε όλα τα προϊόντα της εταιρίας και πιστεύω οτι αφορούν παλιότερες και καλύτερες εποχές
Υ.Γ.2 Για τους Global έχω άριστη γνώμη όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής και την τιμή τους.
Υ.Γ.3 Πληροφοριακά η Θερμοδυναμική έχει 3 αστέρια στους αντίστοιχους λέβητες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.285 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ