Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80114 από NIKIDIMI
Απαντήθηκε από NIKIDIMI στο θέμα Primus 45
EIXA ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΠΝΟ,ΚΑΠΝΙΖΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.ΤΟ ΕΛΥΣΑ ΜΕ ΑΛΛΑΓΗ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ,(ΜΙΚΡΕΣ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ).ΤΩΡΑ ΕΧΩ 2 ΤΡΟΦ-43ΑΝΑΜΟΝΗ-42 ΑΕΡΑΣ-60 ΘΕΡΜ ΝΕΡΟΥ-45 ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗΣ. ΜΑΒΙΛ 34 -ΚΑΥΣΙΜΟ ΠΕΛΛΕΤ.
ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 45 ΚΙΛΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ 2ΟΡΟΦΟ 150ΤΜ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80116 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

NIKIDIMI έγραψε: EIXA ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΠΝΟ,ΚΑΠΝΙΖΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.ΤΟ ΕΛΥΣΑ ΜΕ ΑΛΛΑΓΗ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ,(ΜΙΚΡΕΣ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ).ΤΩΡΑ ΕΧΩ 2 ΤΡΟΦ-43ΑΝΑΜΟΝΗ-42 ΑΕΡΑΣ-60 ΘΕΡΜ ΝΕΡΟΥ-45 ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗΣ. ΜΑΒΙΛ 34 -ΚΑΥΣΙΜΟ ΠΕΛΛΕΤ.
ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 45 ΚΙΛΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ 2ΟΡΟΦΟ 150ΤΜ.

Καλως ηλθες στο forum
Σε παρακαλω μονο με μικρα γραφουμε


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80130 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Primus 45

NIKIDIMI έγραψε: EIXA ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΠΝΟ,ΚΑΠΝΙΖΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.ΤΟ ΕΛΥΣΑ ΜΕ ΑΛΛΑΓΗ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ,(ΜΙΚΡΕΣ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ).ΤΩΡΑ ΕΧΩ 2 ΤΡΟΦ-43ΑΝΑΜΟΝΗ-42 ΑΕΡΑΣ-60 ΘΕΡΜ ΝΕΡΟΥ-45 ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗΣ. ΜΑΒΙΛ 34 -ΚΑΥΣΙΜΟ ΠΕΛΛΕΤ.
ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 45 ΚΙΛΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ 2ΟΡΟΦΟ 150ΤΜ.



Γιασου ΝΙΚΙDIMI ποσο καιρο εχεις τον μαβιλ.Με την καταναλωση που μας λες να υποθεσω πως το σπιτη ειναι
αμονωτο?Σε πια περιοχη εισαι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80171 από NIKIDIMI
Απαντήθηκε από NIKIDIMI στο θέμα Primus 45
απο το Οκτωβριο του 12.το εισογειο δεν εχει μονωση με ξυλινα παλια παραθυρα,ο οροφος εχει μονωμενη σκεπη,παραθυρα αλουμινιου.ειμαι στα Γρεβενα με αρκετο κρύο.θερμοκρασια μεσα στο σπιτι 22 και πανω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80393 από giorgos m 35
Απαντήθηκε από giorgos m 35 στο θέμα Primus 45
Εγω πριν αγορασω αυτον το λεβητα τον ειχα δει 2 φορες. η πρωτη ηταν τον φεβρουαριο το 2012 σε μια εκθεση στην Αθηνα και η δευτερη τον σεπτεμβριο του 2012 που ολος τυχεος βρεθηκα σε ενα σεμιναριο τις mavil για τον prymus. που διστυχος προλαβα το μισω. και στις 2 περιπτωσεις ειχαν τον 25αρη. Εκει εμαθα οτι ο λεβητας ειναι σε συνεργασια με το μετσοβειο πολυτεχνειο και εχει παρει εγκριση απο εκει. Η αποδοση του λεβητα ειναι 80 - 85% και οχι 92%. 92% νομιζω οτι βγαζη τον λεβητα πετρελεου. Τιν περσινη σεζων μας ειπαν εκει οτι ειχαν δοση γυρω στα 160 με 170 κοματια primus . 5000 μηπως ειναι το συνολο τις παραγωγης τις ετερειας γιατη βγαζη αρκετα πραγματα.
Τωρα γιατη τον επελεξα εγω? Αφου αποφασισα να παρω λεβητα βιομαζας και με τα χρηματα που ειχα για αυτο το σκοπο ηταν μεταξη τον 2 που ειχα επιλεξη μιας και ο primus ειναι απο τους φθινοτερους απο τους Ελληνικους.( ο αλλος ηταν ενας τουρκικος ο οποιος ειχε περιπου 400 Ε φθινοτερος,αλλα χωρις τον πινακα και τιν αυτοματη εναυση) Στιν λειτουργια του μου εκανε μεγαλη εντυπωση γιατη σε σχεση με τον 2ο ηταν τελειος αθοριβος, οταν δουλευε ο κοχλιας απο τον τουρκικο εκανε λες και εσερνες λαμαρινα. :woohoo:. Τωρα εγω τον εχω απο τελη Νοεμβριου χορις κανενα προβλημα στη λειτουργια του. Η μεγαλη μου απογοητευση με τιν mavil ηταν οταν παρελαβα τιν προτη φορα τον λεβητα και ειδα οτι μου στηλαν το παλιο μοντελο οπως σας εχω ξαναγραψη παλιοτερα. εκει πιστευω οτι ειναι και το προβλημα τις μιας και ολες οι διαφορες που αναφεροντε απο διαφορους εδω μεσα υπιρχαν και σε εκεινο το λεβητα( ποι κοντος,κακοφτιαγμενο σιλο, αλλο καπακι, αλλη μωνοση στο καπακι,χωρις δεικτη στο σιλο, με δυο σειρες τουμπα αντι για τρις,χωρις διακοπτη ασφαλιας στο σιλο...). TON KAIPO ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΗΓΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80412 από giorgos m 35
Απαντήθηκε από giorgos m 35 στο θέμα Primus 45

giorgos m 35 έγραψε: Γεια σας φίλοι και απο εμένα και πρώτα απο όλα να σας ευχαριστήσω για της χρήσιμες πληροφορίες που μου δώσατε όταν σας τις ζήτησα. Λοιπών σχετικά με αυτό μιλώντας στο τηλ με τον αντιπρόσωπο τις MAVIL και με τον πωλητή τις δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη και κατάλαβα ότι κάτι παίζετε εδώ . Έτσι πήρα τηλ στην MAVIL και αφού του εξήγησα τα χαρακτηριστικά του λέβητα και τις διαφορές του η απορία μου λύθηκε αμέσως.Ο ευγενικός και εξυπηρετικός κύριος που μίλησα μου εξήγησε ότι λόγω τις μεγάλης ζήτησης που έχει το τελευταίο διάστημα ο PRIMUS δεν προλαβαίνουν την παραγωγή και έχουν βάλει σε παραγωγή και 2η γραμμή που είναι το προηγούμενο μοντέλο.Μου είπε ότι ο λέβητας είναι εξίσου καλώς και πέρα από τις διαφορές που σας ανάφερα στην απόδοση είναι σχεδόν το ίδιο. βέβαια μου είπε ότι θα έπρεπε να με είχαν ενημερώσει για την αλλαγή αυτή και φυσικά αν θέλω μπορώ να τον αλλάξω .όπως και έγινε...

και για να μην επαναλαμβανω........................

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.237 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ