Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86233 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Εμένα έκανε έτσι μερικές φορές όταν έκαιγα πυρηνοξυλο. Τώρα μόνο με πέλλετ δεν το κάνει, επίσης η πατέντα με τον μαγνήτη βοηθάει και σε αυτό το θέμα, επίσης.

dimosmav έγραψε: ....Στα + η βοήθεια και η υποστήριξη από την εταιρεία. Τα γνωρίζουν και βοηθούν στην επίλυσή τους. Ίδωμεν για τη συνέχεια...


επειδή έτυχε να μιλήσω με την εταιρία για ενα θεμα που ειχα, εχω να πω ότι όντως είναι πολύ εξυπηρετικοί, βοηθάνε σε οποιοδήποτε θέμα έχει να κάνει με τον λέβητα, και γενικά νιαζονται και για την βελτίωση του.

Εγώ προσωπικά είμαι ικανοποιημένος αφενός γιατί πήρα ένα Ελληνικό λέβητα, βοηθώντας μια Ελληνική εταιρία και αφετέρου έχω και μια υποστήριξη. Αν ήταν πχ ένας τούρκικος λέβητας η γενικά και από κάπου αλλού θα είχα ίσχυε άραγε το ίδιο ?


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86301 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Primus 45

electron έγραψε: Εμένα έκανε έτσι μερικές φορές όταν έκαιγα πυρηνοξυλο. Τώρα μόνο με πέλλετ δεν το κάνει, επίσης η πατέντα με τον μαγνήτη βοηθάει και σε αυτό το θέμα, επίσης.

dimosmav έγραψε: ....Στα + η βοήθεια και η υποστήριξη από την εταιρεία. Τα γνωρίζουν και βοηθούν στην επίλυσή τους. Ίδωμεν για τη συνέχεια...


επειδή έτυχε να μιλήσω με την εταιρία για ενα θεμα που ειχα, εχω να πω ότι όντως είναι πολύ εξυπηρετικοί, βοηθάνε σε οποιοδήποτε θέμα έχει να κάνει με τον λέβητα, και γενικά νιαζονται και για την βελτίωση του.

Εγώ προσωπικά είμαι ικανοποιημένος αφενός γιατί πήρα ένα Ελληνικό λέβητα, βοηθώντας μια Ελληνική εταιρία και αφετέρου έχω και μια υποστήριξη. Αν ήταν πχ ένας τούρκικος λέβητας η γενικά και από κάπου αλλού θα είχα ίσχυε άραγε το ίδιο ?


Αν μιλάς π.χ. για τον termodinamik που έχω εγώ και είναι παρεμφερής του mavil δεν χρειάζεσαι καμία ιδιαίτερη υποστήριξη.. Ένας 16χρονος τον δουλεύει άνετα.. Ακόμα και να έχεις βλάβη πίνακα ή μοτέρ τα αντικαθιστάς πολύ εύκολα με ανάλογα του εμπορίου..

Καλό θα ήταν να αγοράσουμε όλοι ελληνικό προϊον αλλα δυστυχώς για εμάς, οι Τούρκοι έχουν ξεφύγει και σε ποιότητα και σε τιμές..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86319 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

zio1980 έγραψε: ναι σαν δεινόσαυρος..λες και ζορίζεται ο κοχλίας κάνει θόρυβο..

Εαν καις πυρηνοξυλο θα το κανει αυτο εαν καις πελλετ προσεξε την σκονη που εχει
το καθε σακκουλακι να μην ειναι πολυ.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86322 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45

vag1234 έγραψε: Αν μιλάς π.χ. για τον termodinamik που έχω εγώ και είναι παρεμφερής του mavil δεν χρειάζεσαι καμία ιδιαίτερη υποστήριξη.. Ένας 16χρονος τον δουλεύει άνετα.. Ακόμα και να έχεις βλάβη πίνακα ή μοτέρ τα αντικαθιστάς πολύ εύκολα με ανάλογα του εμπορίου..


Φίλε γενικά το είπα, θα μπορούσε να είναι από οποιαδήποτε χώρα.. Απλά πιστεύω ότι όταν είναι κάτι από τόπο σου έχεις ποιο αμεσότητα με τον κατασκευαστή και ποιο καλή υποστηρίξη, χωρίς βέβαια να είναι και ο κανόνας για όλα τα ελληνικά προϊόντα. Απλά υπάρχουν και ευσυνείδητες επιχειρήσεις και πιστεύω ότι η Mavil είναι και μια από αυτές.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by electron.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86377 από zio1980
Απαντήθηκε από zio1980 στο θέμα Primus 45

dimosmav έγραψε: Στο λέω αυτό μετά από ταλαιπωρία 5 ημερών, καμμένη πλακέτα-ασφάλειες. Όλα τα δημιούργησε ο κοχλίας που δε γύριζε από πισσαρισμένα πέλετ(λόγω ατελούς καύσης μέσα στον κοχλία)έκαιγε τις ασφάλειες για να τον προστατεύσει και τελικά την πλακέτα, πρόβλημα που έχει αναφερθεί από πολλούς. Μετά την αλλαγή πλακέτας και τον καθαρισμό του κοχλία από τα υπολείμματα άκαυστου πέλετ ξαναδούλεψε σήμερα.
Ακόμα κι αν δε συμβαίνει αυτό σε σένα το αναφέρω για τους υπόλοιπους ώστε να δείξουν περισσότερη προσοχή. Καλός ο primus αλλά έχει θέματα με τη λειτουργία του. Στα + η βοήθεια και η υποστήριξη από την εταιρεία. Τα γνωρίζουν και βοηθούν στην επίλυσή τους. Ίδωμεν για τη συνέχεια...

φίλε είναι εύκολο να γίνουν αυτα απο εμένα ή χρειάχεται να φέρω υδραυλικό?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86379 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

zio1980 έγραψε:

dimosmav έγραψε: Στο λέω αυτό μετά από ταλαιπωρία 5 ημερών, καμμένη πλακέτα-ασφάλειες. Όλα τα δημιούργησε ο κοχλίας που δε γύριζε από πισσαρισμένα πέλετ(λόγω ατελούς καύσης μέσα στον κοχλία)έκαιγε τις ασφάλειες για να τον προστατεύσει και τελικά την πλακέτα, πρόβλημα που έχει αναφερθεί από πολλούς. Μετά την αλλαγή πλακέτας και τον καθαρισμό του κοχλία από τα υπολείμματα άκαυστου πέλετ ξαναδούλεψε σήμερα.
Ακόμα κι αν δε συμβαίνει αυτό σε σένα το αναφέρω για τους υπόλοιπους ώστε να δείξουν περισσότερη προσοχή. Καλός ο primus αλλά έχει θέματα με τη λειτουργία του. Στα + η βοήθεια και η υποστήριξη από την εταιρεία. Τα γνωρίζουν και βοηθούν στην επίλυσή τους. Ίδωμεν για τη συνέχεια...

φίλε είναι εύκολο να γίνουν αυτα απο εμένα ή χρειάχεται να φέρω υδραυλικό?

Για ποιο πραγμα να φερεις υδραυλικο?
Για να βγαλεις και να καθαρισεις τον κοχλια?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.224 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ