Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86879 από zio1980
Απαντήθηκε από zio1980 στο θέμα Primus 45
πως ανεβάχω τις φωτογραφιες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86881 από vasmpou
Απαντήθηκε από vasmpou στο θέμα Primus 45
ρυθμισεις για τον λεβητα μου
2''τροφοδοσια
57'' αναμονη
44% αερας
3.5 Σακια πελλετ αλφα
60 βαθμους νερα και
165-180 βαθμους καυσαερια
20-21 βαθμους στο σπιτι
170-175 τετρ.
δουλευει ολο το 24ωρο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86883 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Primus 45

zio1980 έγραψε: πως ανεβάζω τις φωτογραφιες?


Διάβασε το θέμα: Πώς ανεβάζουμε φωτογραφίες

Το μέγεθος των φωτο πρέπει να είναι κάτω από 150kB.

Επίσης, αν χρησιμοποιείς τον firefox mozilla στην τελευταία έκδοσή του, υπάρχει μια ασυμβατότητα και δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο, οπότε χρησιμοποίησε πχ explorer.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86884 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Primus 45

giorgos m 35 έγραψε:

agge72 έγραψε:

PRIMUS 45 έγραψε: ΕΑΝ ειναι ετσι πρεπει να κατεβασει η ανεβαση και τον αερα απο 53
που τον εχει να τον παει π.χ.43 η 60?!!!!!!!
Και να βαλει και την αναμονη 5'' να τον κανει 100kw!!!!!!!!!!!!




Για να παρουμε τα kw που μας λεει καθε κατασκευαστης θα πρεπει και η καταναλωση σε πελλετ-πετρελαιο-αεριο να ειναι σε καπια επιπεδα.Δεν γινεται με αυτες τις ρυθμισης να βγουνε αυτα τα kw.H μαβιλ δινει
για τον 34 χρονο αναμονης 33 δευτερολεπτα και 2 δευτερολεπτα να ριχνει.Πως θα παρω τα 34000kla αν
βαλω χρονο αναμονης 53 δευτερολεπτα.Καλα για 100kw δεν το συζηταμε γιατι θα θελει 300κ πελλετ την
ωρα το εργαλειο.........

Σωστα ειναι αυτα που μας λες,για να παρουμε το ΜΑΧ θα πρεπει να καταναλωσουμε κιολας,ωα σε ρωτησω ομως κατι το 33 δευτερολεπτα που το βρηκες? αν σου το ειπαν απο τηλ να σου πω τη ειπαν κ σε μενα για πυρινοξιλο.. 18 και φυσικα το μισω επεφτε κατω. αυτο πιστευω θα γινετε κ με το 33 θα πεφτει υλικο ακαυτο κατω.


Φιλε Γιωργο το λεβητα στην αρχη που ημουνα εντελως ασχετος τον δουλευα με 2 28 55.Το υλικο οχι μονο δεν επεφτε κατω,αλλα εφτανε με το ζορι στη 2 σειρα απο τις τρυπες.Απο τη Μαβιλ μου ειπαν οτι για να δωσει τα 40KW ο λεβητας πρεπει να εχω 2 30 50 και η φλογα να απλωνει μεχρι τη 2 σειρα.Το σπιτι μου ειναι 165τ.μ. του 1979.Τωρα εχω 2 40 50.

Η ρυθμιση που αναφερεις 2 65 60 μου φαινεται πολυ ακραια.Με αυτη τη ρυθμιση καιει κανονικα πανω στην εστια?Εκτος και αν βρεχεις το πελλετ πριν το βαλεις στο λεβητα? :) Οπως και να ειναι σημασια εχει οτι καις μονο 40 κιλα και αυτο μετραει

Παντως εκει ψηλα στον Υμηττο...εεε συγνωμη στη Μαβιλ θελω να πω τα μπερδευουν λιγο.Εμενα μου ειπαν 2 30 50 σε αλλους 2 33 τοσο.

dimosmav τι σου ειπαν απο τη Μαβιλ πως εγινε αυτο?Ειχες επιστροφη φλογας?Μηπως ειναι λαθος να βαζουμε υπερβολικα χαμηλες ρυθμισεις στο λεβητα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86887 από zio1980
Απαντήθηκε από zio1980 στο θέμα Primus 45
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #86888 από zio1980
Απαντήθηκε από zio1980 στο θέμα Primus 45

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.238 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ