Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95436 από panagiotis25
Απαντήθηκε από panagiotis25 στο θέμα Primus 45
με την προηγούμενη παρτίδα bioenergy 2" τροφοδοσία 60" αναμονή 40-45%αέρα και θερμοκρασία καυσαερίων 190.
κυκλοφοριτη στους 50 και λέβητα στους 70.
για primus 25
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by panagiotis25.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95437 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

panagiotis25 έγραψε: με την προηγούμενη παρτίδα bioenergy 2" τροφοδοσία 60" αναμονή 40-45%αέρα και θερμοκρασία καυσαερίων 190.
κυκλοφοριτη στους 50 και λέβητα στους 70.
για primus 25

primus 45 ή οποιος άλλος ξερει
πήρα πρόσφατα πελλετ bioenergy.
καίγεται σαν άχυρο δεν πιάνει το σπίτι θερμοκρασία και ανεβάζω συνέχεια την τροφοδοσία.
έκαιγαν και πριν απο αυτο bioenergy χωρις κανενα προβλημα
Την απαντησες μονος σου την ερωτηση που εκανες

με την προηγούμενη παρτίδα bioenergy 2" τροφοδοσία 60" αναμονή 40-45%αέρα και θερμοκρασία καυσαερίων 190.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95478 από zafi4
Απαντήθηκε από zafi4 στο θέμα Primus 45
τελικα ρε παιδια δεν ειχα προβλημα.... μολις καθαρησα δυο καπακια που εχει πισω στην εισαγωγη της καμιναδας πισω απο τα τουμπο με ηλεκτρικη σκουπα σταχτης τελειωσε... ανεβηκαν τα καυσαερια κατευθειαν.. οποτε ανεβασα την τροφοδοσια στο 35 (μπορει να θελει λιγο ακομα) και τον αερα τον εβαλα στο 40. οποτε ειμαστε ενταχει οφ... υπαρχει περιπτωση επειδη αυτος μου τον ειχε τον αερα 60 να πετουσε πολυ σταχτη στα τουμπο και να γεμισε εκεινο το κουτι? γιατι δεν εκαψα παρα πολυ πελλετ... 3 παλετες...τοσο γρηγορα γεμιζει εκεινο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95486 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
φυσικά και γεμίζει, έκαψες 3'ς παλέτες χωρίς να το καθαρίσεις? παλι καλα που δεν βούλωσε!. :unsure: κάθε 15 μέρες θέλει καθάρισμα (εγώ το καθαρίζω κάθε βδομάδα)


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95517 από zafi4
Απαντήθηκε από zafi4 στο θέμα Primus 45
ο πατερας μου που εχει mavil 80 (για δυο σπιτια) εκαψε περιπου 6 παλλετες και δεν τον καθαρισε ποτε... και σημερα που το ανακαλυψα πηγα να δω αν εχει μαζεψει σταχτη ειναι πεντακαθαρος...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95556 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Φιλε μου οταν καθαρίζονται με την βουρτσα οι τουμποσωληνες ενα μέρος της στάχτης πεφτει πισω στο καπνοκουτι. Όποτε μονο και μονο απο αυτό μαζεύει.

Στο manual επίσης αναφέρει οτι πρεπει να ελέγχετε και να καθαρίζετε συχνά. Στον δικό μου (primus 25) μαζεύει περίπου μια χούφτα την εβδομάδα.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.313 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ