Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95768 από zafi4
Απαντήθηκε από zafi4 στο θέμα Primus 45
καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο για την βοηθεια σας.... καθαρισα τον χωρο καυσης μεσα γιατι ξεκινουσε η φωτια απο τον κοχλια και επιασε καρβουνια. εβαλα το μαγνητακι στο πορτακι και ετσι το υλικο μεσα δεν καιγετε και ετσι εχω συνεχεια πελλετ στο κεντρο και πολυ καλη φωτια στην δευτερη τρυπα...τωρα μου εμεινε μονο η φλαντζοκολλα να βαλω για την μυρωδια και τον καπνο στο σιλο(αν και δεν εχω πολυ καπνο γιαυτο και δεν καιγομαι)....απλα εχω ενα προβλημα στου πατερα μου ο οποιος εχει 80αρι για 240 μετρα (δυο σπιτια και της αδερφης μου) και δεν κανει εναυση... οχι παντα αλλα καμια φορα, ενω σβηνει η φωτια τωρα που δεν εχει κρυο και μετα δεν παιρνει απο μονο του... μπαινει κατευθειαν στην κανινικη λειτουργια... μαλλον εχει αρκετα καυσαερια οταν ξεκιναει... με αποτελεσμα να φερνει συνεχεια πελλετ να γεμιζει το τυμπανο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95808 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45

zio1980 έγραψε:
έχει 10 ημέρες που το κάνει...πριν 5 ημέρες άλλαξα την καμινάδα και έβαλα μονωμενη...τώρα άνοιξα λίγο το κάτω καπάκι για να δώ μήπως δεν το έχω κλέισει καλά και έβγαλε καπνό αρκετό...όλα που λές παραπάνω τα έχω καθαρίσει...κάθε εβδομάδα τα καθαρίζω...άρχισε να βγάζει καπνό 2-3 ημέρες μετά που έβαλα τη σιλικόνη..μήπως ο καπνός που έφευγε προς το σιλό εγκλωβίζεται τώρα μέσα στο λέβητα????
βγάζει καπνό απο πίσω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω απο πού...και την πόρτα που γίνεται η καύση ανοίγω έχει αρκετό καπνό


μάλλον εκεί πρέπει να είναι το πρόβλημα.. φώναξε τον άνθρωπό που στην έβαλε ή έναν καυστηρατζη να το δει


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95809 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45

zafi4 έγραψε: καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο για την βοηθεια σας.... καθαρισα τον χωρο καυσης μεσα γιατι ξεκινουσε η φωτια απο τον κοχλια και επιασε καρβουνια. εβαλα το μαγνητακι στο πορτακι και ετσι το υλικο μεσα δεν καιγετε και ετσι εχω συνεχεια πελλετ στο κεντρο και πολυ καλη φωτια στην δευτερη τρυπα...τωρα μου εμεινε μονο η φλαντζοκολλα να βαλω για την μυρωδια και τον καπνο στο σιλο(αν και δεν εχω πολυ καπνο γιαυτο και δεν καιγομαι)....απλα εχω ενα προβλημα στου πατερα μου ο οποιος εχει 80αρι για 240 μετρα (δυο σπιτια και της αδερφης μου) και δεν κανει εναυση... οχι παντα αλλα καμια φορα, ενω σβηνει η φωτια τωρα που δεν εχει κρυο και μετα δεν παιρνει απο μονο του... μπαινει κατευθειαν στην κανινικη λειτουργια... μαλλον εχει αρκετα καυσαερια οταν ξεκιναει... με αποτελεσμα να φερνει συνεχεια πελλετ να γεμιζει το τυμπανο.


αυτό ειναι συνηθισμένο πρόβλημα σε μερικούς primus. Ας βαλει μαγνητακι στο κλαπετο και για πες μας τι καυσιμο καιει ?


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95818 από zafi4
Απαντήθηκε από zafi4 στο θέμα Primus 45
η πορτα δεν ειναι οπως τα δικα μας στο πλαι ειναι απο κατω οποτε οταν δεν φυσαει κλεινει παραπολυ καλα...αυτο στον χειμονα το βαρυ (οσο εκανε) 23 βαθμους μεσα στα σπιτια εκαιγε απο 5-7 τσουβαλια...υπερ ευχαριστημενοι και οι δυο αφου ουτε τα μισα θε θα πληρωσουν για καυσιμα...τελικα ιρθε ο καυστηριατζης που εχει και επικοινοια με αυτους ειπε πως θα αλλαξει το αργανο των καυσαεριων και τον πινακα.. για να δουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95946 από stefgoon
Απαντήθηκε από stefgoon στο θέμα Primus 45
Καλημερα σε ολους ! Εχω φαει ενα φλασακι για μια ...μετατροπη. Ξεκιναω λοιπον. Αραγε θα μπορουσαμε να αλλαξουμε τον πινακα οργανων και να βαλουμε πινακα fuzzy logic ? Απ' οσο ξερω εχουν πολυ καλο προγραμμα διαχειρισης του λεβητα. Αφου ολοι οι λεβητες εχουν την ιδια λογικη πανω κατω (ταισμα, αναμονη, αερας) και ο fuzzy εγγεφαλος μετραει χιλια δυο και κανονιζει μονος του ποσοτητα φαγητου, αναμονης αερα κλπ. Τι λετε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95947 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

stefgoon έγραψε: Καλημερα σε ολους ! Εχω φαει ενα φλασακι για μια ...μετατροπη. Ξεκιναω λοιπον. Αραγε θα μπορουσαμε να αλλαξουμε τον πινακα οργανων και να βαλουμε πινακα fuzzy logic ? Απ' οσο ξερω εχουν πολυ καλο προγραμμα διαχειρισης του λεβητα. Αφου ολοι οι λεβητες εχουν την ιδια λογικη πανω κατω (ταισμα, αναμονη, αερας) και ο fuzzy εγγεφαλος μετραει χιλια δυο και κανονιζει μονος του ποσοτητα φαγητου, αναμονης αερα κλπ. Τι λετε?

Αυτο ελεγα και εγω καποτε και κοντεψαν να με παρουνε με τις πετρες
Οσο αφορα την λογικη
Εσυ καλα τα λες κοιτα μην εισαι εκτος εγγυησεις μετα
Ποσο τιμη ο πινακας ?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.210 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ