Primus 45

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119488 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
σημερα εκανα και τον πρωτο καθαρισμο (μετα απο 10-12 μέρες χρήσης) γενικα δεν είδα πολλά πράγματα απο καπνια στον καπναγωγό και κάτω απο την εστία καυσης. Καμια σχεση με το πυρηνοξυλο το οποιο μου τα γέμιζε ολα αυτα σε χρονο ντε-τε!


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119670 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Primus 45
ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΝΙΚΟ ;)

Invicta Compact 700
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PRIMUS 45

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119768 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Primus 45
Χρόνια Πολλά Νίκο (PRIMUS 45) :)

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PRIMUS 45

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119859 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Νικο πολύχρονος φίλε


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PRIMUS 45

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119898 από steliosKam
Απαντήθηκε από steliosKam στο θέμα Primus 45
Καλησπέρα.Ενω παρακολουθω αρκετο καιρο τα δρομενα περι primus,αποφασισα να γραψω και εγω το προβλημα μου.Εχω διαβασει σχεδον ολες τις σελιδες για αυτον το λεβητα αλλα δεν μπορω να βρω λυση.
Το μονιμο θεμα μου ειναι το "σφαλμα εναυσης".Θα παρουσιασω επι γραμματικως την εικονα του λεβητα και περιμενω απαντησεις.
Λοιπον...Mavil Primus 34. 3ος χρονος .Ζεσταινει 2 σπιτια τως 65τμ.2ος και 3ος οροφος.Χρησημοποιω την εγκατασταση της οικοδομης(σωληνες),κυκλοφορητη,δοχειο διαστολης και καμιναδα υψους 5οροφης οικοδομης.Δουλευω για την ωρα πελλετ ενω περισυ δουλευα πυρηνα.
Ρυθμισεις:τροφοδοσια 2" αερας 65% ανα 47" κυκλοφορητης 45.Δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα με υγροποιησεις,καπνους στο σιλο και καυση του πελλετ.Το προβλημα εντοπιζεται στο οτι το πελλετ σε κατασταση αναμονης του λεβητα καιγεται σε εως τον κοχλια.Τα 10" + 10" για να ξαναγεμισει εφοσον ξεκινησει απο την 1η φαση δεν φτανουν με τπτ....οποτε σφαλμα.Το οτι καιγεται το καυσιμο μεχρι τον κοχλια οφειλεται και στο οτι το σπιτι μου ειναι ζεστο και αργει πολυ μεχρι να ξανα παρει μπρος.Μιλαμε οτι μπορει να κανει εως και 4-5 ωρες για να ξαναπαρει.
Νομιζω ομως πως δεν θα επρεπε να καιγεται εντελως.Σκεφτηκα οτι μπορει να φταιει το διαφραγμα μιας και δεν εκλεινε εντελως(ισως απο την μεγαλης διαμετρου καμιναδα που εχω).Τοποθετησα μαγνητη...τιποτα.
Αλλαξα περιπου 5-6 διαφορετικες εταιριες πελλετ μπας και μου εφταιγε αυτο...τπτ.
Εχω αρκετα ακομα να πω για να σας κατατοπισω πληρως αλλα δεν θελω να γινω κουραστικος.Εν ολιγης πηρατε μια εικονα.
Θα σας ημουν ευγνωμων αν μου δινατε καποιες ιδεες,προτασεις,λυσεις ξερω και γω.Αγανακτησα λιγακι απο το ανεβα-κατεβα.Και ποσο μαλλος φετος που εχω και μωρακι στο σπιτι οποτε μια σωστη λειτουργια θα ηταν βαλσαμο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119916 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Primus 45
Η λυση ειναι μια τον πετας και ησυχαζεις :whistle:

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.353 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ