Primus 45

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #120979 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Συμφωνώ στα παραπάνω που έγραψες, οπως και να εχει έπρεπε να ειχε ενημερώσει την εταιρία οταν άκουσε την αλλαγή του ήχου. Οσο για την εγγύηση μου φαίνεται οτι δίνουν 1 χρόνο στα ηλεκτρικά πινακας (όποτε είναι και το μοτέρ λογικά μέσα) και 5 για τα υπόλοιπα άλλα όταν λέμε υπόλοιπα πια είναι αυτά?, πχ τα μέταλλα?


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #120980 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Primus 45
Συνήθως οι κατασκευαστές δίνουν 5 χρόνια στα μηχανικά και 1 η 2 στα ηλεκτρικά . Στα ηλεκτρικά σίγουρα συμπεριλαμβάνονται τα μοτέρ και οι πίνακες ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #121120 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Primus 45

demis78 έγραψε: Παιδια καλησπερα. Μια μικρη βοηθεια. Ξερεται καθολου απο τον κινητηρα του κοχλια? Ο ηλεκτρολογος μου ειπε 250 ευρω για αλλαγη.Τι να πω ειμαι σκασμενος.Το γυρισα στο ξυλο και κανω το θερμαστη σε ατμοπλοιο.Μου λενε δεν το καθαριζα καλα στην εστια,εκει που βγαινει το πελλετ. Με σφυρι και κατσαβιδι εσπαγα τις καρβουνιες που μαζευε.Περσυ που ειχε επιστροφη φλογας ειχε καρβουνιασει μεσα στο σιλο και ειχε επικαθησεις στο κατωτερο επιπεδο.Αλλα απο τοτε δουλευε τζιτζι χωρις να τα εχω ξυσει επιμελως.Φετος πριν να χαλασει ο κοχλιας ειχε ενα επισοδιο οπου το κατωτερο πελλετ ειχε καθησει στο τοιχωματα και αδειασε ο κοχλιας με αποτελεσμα να μπει καπνος στο σιλο.Περα απο αυτα, εκανε ενα θορυβο φετος σαν εκεινο που ανεβασε σε βιντεο πιο πανω καποιος φιλος.Αν παρω την εταιρεια θα μου στειλουν τα σχεδια του κοχλια?Αυτα για τωρα ουφ!




Δηλαδη εδωσες 3000 χιλιαρικα και εγινες θερμαστης σε ατμοπλοιο ? :whistle:

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #121157 από steliosxry
Απαντήθηκε από steliosxry στο θέμα Primus 45
Γεια σας παλικαρια,εχω τον primus34 σαν λεβητας εχει πολλα μειονεκτηματα που σε επικοινωνια που ειχα με την εταιρεια ειπαν οτι το νεο μοντελο δεν θα τα εχει.το θετικο ειναι οτι ζεσταινει μεγαλυτερους χωρους απο αυτους που θεωρητικα θσ μπορουσε και πολυ γρηγορα μαλιστα.εγω εχω ενα πολυ σοβαρο προβλημα και δεν μπορω να βρω λυση αν μπορει καποιος να βοηθησει,μου καιει την ασφαλεια του κοχλια αλλες φορες στις 2 ημερες αλλες φορες 3 φορες την ιδια ημερα.εχω λυση τα παντα τα εχω καθαρηση αλλα τιποτα.εχει καποιος παρομοια εμπειρια,υπαρχει περιπτωση να φταιει το πελλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #121158 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

steliosxry έγραψε: Γεια σας παλικαρια,εχω τον primus34 σαν λεβητας εχει πολλα μειονεκτηματα που σε επικοινωνια που ειχα με την εταιρεια ειπαν οτι το νεο μοντελο δεν θα τα εχει.το θετικο ειναι οτι ζεσταινει μεγαλυτερους χωρους απο αυτους που θεωρητικα θσ μπορουσε και πολυ γρηγορα μαλιστα.εγω εχω ενα πολυ σοβαρο προβλημα και δεν μπορω να βρω λυση αν μπορει καποιος να βοηθησει,μου καιει την ασφαλεια του κοχλια αλλες φορες στις 2 ημερες αλλες φορες 3 φορες την ιδια ημερα.εχω λυση τα παντα τα εχω καθαρηση αλλα τιποτα.εχει καποιος παρομοια εμπειρια,υπαρχει περιπτωση να φταιει το πελλετ.

Καλημέρα ΣΤΕΛΙΟ
Σου καίει την 7 αμπέρ?
Και τι βάζεις εκεί απλή γυάλινη η με κάτι που είναι σαν κούκους άμμου μέσα ?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #121164 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
κοινώς εννοει αν η ασφάλεια που βαζεις ειναι βραδείας η ταχείας δες αν γράφει F7A ή Τ7Α και πες μας.. αν ειναι F Που ειναι ταχείας βαλε Τ που ειναι βραδείας μπας και στην καίει για αυτον τον λογο


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.226 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ