Primus 45

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122181 από steliosKam
Απαντήθηκε από steliosKam στο θέμα Primus 45
Καίω μόνο πελλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122198 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45

steliosKam έγραψε: Καίω μόνο πελλετ.

ειδες το βιντεο που εχω ανεβάσει? κάνει έτσι η διαφορετικα?, ανεβασε ενα βιντεακι να ακούσουμε! και ενημερωσε και την εταιρια να δεις τι θα σου πει!


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122306 από steliosKam
Απαντήθηκε από steliosKam στο θέμα Primus 45
Οχι φιλε μου δεν ειδα το βιντεο που ανεβασες αν και για να ειμαι ειλικρινης εψαξα αρκετες σελιδες.Μαλλον το προσπερασα χωρις να το καταλαβω.Οσων αφορα τον ηχο παρατηρησα πως οταν ειναι φουλ γεματο το σιλο δεν κανει θορυβο.Οταν φτανει σε σημειο που να μην φαινεται το πελλετ απο το τζαμακι αρχιζει να το κανει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122336 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

electron έγραψε:

koskoz έγραψε: Επίσης σκέφτομαι να κρεμάσω κάτω από τη σχάρα των ξύλων, ενα διάτρητο πράγμα με κατάλληλο σχήμα που δεν ξέρω πως θα πρέπει να είναι, και που δε θα επιτρέπει σκουπίδια από καύση ξύλου να πέφτουν στην τροφοδοσία του κοχλία. Κατόπιν, να δουλεύω με πρόγραμμα καύσης pellet καίγοντας ταυτόχρονα και ξύλα.

Φιλε "koskoz" εχω κόψει ενα καπάκι Φ145 και βαζω για μην πέφτουν μέσα οι στάχτες (αν δεις προηγούμενα ποστ εχω φωτογραφίες) Αυτο που εχω συμπεράνει και με πελλετ αλλα και με ξυλα ειναι το εξης.
Για να μην εχουμε υγροποιήσεις αλλά και πισσα δεν πρέπει να αφήνουμε πότε τα νερά το λέβητα κάτω απο τους 40 βαθμούς και αυτο μπορεί να γινει αφήνοντας τον θερμοστάτη συνεχεία αναμμένο σε μια τιμή περίπου στις 21 βαθμούς. Εγω αυτο εχω κανει και ο λέβητας ανάβει καμιά φορά ίσα ίσα για 10 λεπτά και μετά κλείνει όποτε τον κρατάω ζεστό και δεν εχω πλέον πίσσα και υγροποιήσεις. Επίσης άλλαξα τον κυκλοφοριτη στους 45 εκκίνηση απο 40 για να σταματάει και να μην τα παγγωνει.
Α επισης μου εβγαλε και εναν θορυβο στο μοτερ άλλα τελικά ειδα οτι το μοτερ δεν ειχε πρόβλημα To πρόβλημα είναι στον μειωτηρα.. Ακούγετε σαν πρόβλημα ρουλεμαν.. Θα μιλήσω με μαβιλ απο Δεύτερα για να δούμε.. Ανέβασα ενα video για να δειτε πως κανει..
video

steliosKam το video για να ακούσεις εάν κάνει σαν του electron


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122705 από steliosKam
Απαντήθηκε από steliosKam στο θέμα Primus 45
Μολις ειδα το βιντεο του electron....
Οχι καμια σχεση ο θορυβος που ακουγεται σε σχεση με τον δικο μου.
Ενα παραδειγμα που μου ηρθε τωρα στο μυαλο....ειναι σαν να ανεβαζεις μια τεντα σπιτιου με την μανιβελα και να κανει ενα θορυβο σαν να τσιριζει,σαν να θελει γρασσαρισμα η λαδωμα.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by steliosKam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122709 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Τοτε ενας τρόπος υπαρχει για να καταλαβεις να βρεις τι φταιει. Βγαζεις το μοτερ μαζι με τον κοχλια εξω απο το σιλο (το αδειάζεις πρωτα εννοείται) και καθαρίζεις τον σωληνα που μπαίνει ο κοχλιας πιθανον εκει σου "τρίζει", επίσης μπορεις να κινήσεις τον κοχλια με το μοτερ και τον μειωτηρα εκτος σιλό (στον αέρα) για να δεις αν κανει κατι θόρυβο. Προσοχή στην φλάντζα που εχει, σημάδεψε την πριν τα βγαλεις για να μπορεις μετα να την κεντράρεις για να μην σου τραβάει αέρα


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.204 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ