Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65016 από klaz
Απαντήθηκε από klaz στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
Και βεβαια θα με ζεστανει.ειδικα με τοσα δηλητηρια που υπαρχουν εξω στον αερα απο ολους τους υπολοιπους που καινε πραγματικα οτι ναναι...


Mobile klaz speaking...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65022 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
προσεξε να εχει αποδοση σε χαμηλες θερμοκρασιες


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65058 από klaz
Απαντήθηκε από klaz στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
ναι.εννοειται.και για να μιλησω πιο συγκεκριμενα μιλαω για το παρακατω.
δυστυχως ειναι σε 1 μηνα διαθεσιμο το..θηριο.

δεν κανω καμμια διαφημηση μεσω του λινκ στην εταιρεια.απλα το μοντελο δειχνω.αυτα για να μην παρεξηγηθω.

www.electronica.gr/000000C3.el.aspx

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65097 από mallik
Απαντήθηκε από mallik στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;

tentas13 έγραψε: www.skroutz.gr/s/272583/Toyotomi-Akira-GAN-GAG-A240GVR.html

Το βρηκα σε προσφορα το καλοκαιρι (τελη Ιουλιου) σε μεγαλο πολυκαταστημα στα 850,00 euro, πηγα σε ενα συνοικιακο και τον πιεσα και μου το εριξε στην ιδια τιμη με τοποθετηση παρακαλω!!!
Αναδουλειες βλεπεις!!!!

10 oC εξωτερικη...το αναβω στους 25 oC στην μικρη σκαλα και σε 5 λεπτα απολαμβανω ζεστη στην σαλονοκουζινα μου των 36 τ.μ.!!!
Το καλοκαιρι με 40 oC την ημερα , το βραδυ δεν ξερω ποσο, το αναβα στην ιδια θερμοκρασια και στην ιδια σκαλα και στο δωματιο το πισω που μεσολαβει διαδρομος και συνολικης αποστασης 11μ. ηθελα φλις κουβερτουλα στα ποδια, μεχρι που σηκωνομουν να το κλεισω!!!!
Aψογο μηχανημα...και ειδικα για την τιμη που το αγορασα με τοποθετηση!!!!

Το συνιστω ανεπιφυλακτα!!!!!

Το ιδιο εχω σε 18αρι αγορασμενο στα 730 , το βαζω στους 22 και εχω 20 στο σαλονι και 18 στα δωματια.
Μονο αυτο εχω για θερμανση. Πιστευω για κεντρο Αθηνα που μενω ειναι καλη λυση.
Μαλιστα ο μαστορας του μαγαζιου που μου το εβαλε μου ειπε οτι τα ακιρα εχουνε βγει καλα ενω τα πιο
ακριβα τα gosai αν θυμαμαι καλα , εχουνε βγει προβληματικα μου ειπε
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by mallik.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65151 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;

klaz έγραψε: ναι.εννοειται.και για να μιλησω πιο συγκεκριμενα μιλαω για το παρακατω.
δυστυχως ειναι σε 1 μηνα διαθεσιμο το..θηριο.

δεν κανω καμμια διαφημηση μεσω του λινκ στην εταιρεια.απλα το μοντελο δειχνω.αυτα για να μην παρεξηγηθω.

www.electronica.gr/000000C3.el.aspx

αν θες την γνωμη μου παρε καλητερα 2 μικροτερα σιγουρα ειναι περισσοτερα τα χρηματα αγορας αλλα θα εχεις θερμανση ποιο διασκορπισμενη εκτος αν εχεις 1 δωματιο των 100 τ.μ δεν νομιζω.
στο πατρικο μου εχουμε 1 9αρι στο δωματιο και στην σαλοκουζινα 1 12αρι και ενα 16αρι συνολο 3 σε σπιτι 75 τ.μ φυσικα ειναι κεντρικη θερμανση του διαμερισματος απο το 1998.πολυ σπανια εως ποτε δεν αναβουν ολα μαζι. αν χαλασει το ενα δεν παγωνεις μεχρι να ερθει ο μαστορας....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65318 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;

Nasikas έγραψε:

jps έγραψε: Η ποιότητα της ζέστης των καλοριφέρ είναι σαφώς ανώτερη από αυτή των κλιματιστικών και φυσικά διαρκεί πολύ περισσότερο,

παρόλα αυτά τα νέας τεχνολογίας inverter κλιματιστικά των αξιόπιστων εταιριών λειτουργούν απροβλημάτιστα και στους -15 βαθμούς.

αν ισχύει στην πράξη- και όχι στα φυλλάδια- πάω πάσο.

Δοκίμασε κανείς σας A/C για θερμανση με παγετό ;

Τον περσινο χειμωνα στην ΚΑΣΤΟΡΙΑ οπου απο Νοεμβριο μηνα εως Φεβρουαριο η θερμοκρσια κειμενοταν απο 0 και κατω με χιονι περιπου ενα μετρο εξωτερικα ΕΓΩ ζεστενομουν σε μονοκατοικια με μετρια εως κακη μονωση με κλιματιστικα.
Αυτο το εκανα για πεντε χρονια,ομως ο περσινος χειμωνας ηταν μοναδικος και πραγματικο τεστ για τις αντοχες των κλιματιστικων.
Το σπιτι 125τ.μ. με πολλες απωλειες και τα κλιματιστικα 5 στον αριθμο.Εξω ειχε -15 και εγω ειχα 21 βαθμους.Οτι πληρωνεις παιρνεις.Τα κλιματιστικα δουλευαν ασταματητα ολο το 24ωρο.
4 εννιαρια και 1 δεκαοκταρη.
3 daikin δαπεδου 9αρια,1 toyotomi τοιχου 9αρη και 1 hitachi 18αρη.Κοστος αγορας 3χ1100=3300,1χ900=900,1χ1300=1300 συνολο=5500 ευρω.
Σε αλλο σπιτι 70τ.μ τεσσερα κλιματιστικα 3 (2 Fujitsou και 1 toyotomi) 12αρια και 1(toyotomi) 9αρη επισης το ζεσταναν.
Με ενα δεν γινετε δουλεια στα μειον.
Τα 9ρια ειναι η καλυτερη επιλογη για θερμανση αθορυβα και με πολλη καλο συντελεστη αποδοσης.
5χρονια θερμανση στην Καστορια.Το σπιτι ηθελε αλλα 2 9αρια για να ειναι 100% καλυμενο στα μειον,ετσι εμπλεξα με το πελετ.Αγορασα μεσα Φεβρουαριου σομπα πελετ.
Φετος που εβαλα και μονωση δουλευουν στο ρελαντι και με ζεστενουν ανετα καιγοντας 1,5Kw/ωρα=36 το 24ωρο.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.130 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ