Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68156 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;

klaz έγραψε: Παιδια το παρειγγειλα.mitsubishi heavy 30.000btu στη θερμανση!!!Μιλαμε για ενα θηριο που αν το χειριστεις σωστα γινεται απο γατακι,λεονταρι.ενεργειακης Α,hi cop με 3,6 που θεωρειται ιδιαιτερα καλο νουμερο για τα κυβικα του.ο χωρος μου ειναι σχεδον ενιαιος με 60 τετραγωνικα σε παλια αλλα μονωμενη μονοκατοικια σε περιοχη αρκετα ψυχρη ψηλα στα οροπεδια της θεσσαλονικης.δεν χρειαζονται σπλιτ με διαβεβαιωσε σημερα και ο τεχνικος.θεωρω πως θα μου βγει οσο και αν συμφωνω πως το αιρ κοντισιον δεν ειναι και ο καλυτερος τροπος θερμανσης αλλα στην περιπτωση μου νομιζω πως θα μου βγει και πολυ οικονομικα και δεν θα κανω και τον χαμαλη-θερμαστη.καλη χρονια σε ολους παιδια.


Mobile klaz speaking...


Φίλε Κώστα καλές ζέστες να έχεις.
Αν κατάλαβα καλά,παρήγγειλες το Srk 71 zk-s1;Ποιός σου πρότεινε 30άρι κλιματιστικό για 60 τ.μ. ενιαίο χώρο και μάλιστα το συγκεκριμένο που είναι και ημιεπαγγελματικού τύπου;
Απλά να σου αναφέρω ότι το αντίστοιχο 24άρι,το Srk 63 zk-s1 που είναι πολύ πιο αποδοτικό και οικονομικό με κορυφαία eer και cop,κάνει φούρνο για πλάκα 100 τ.μ. ενιαίου χώρου χωρίς μόνωση,αρκεί να κάθεσαι σε απόσταση μεγαλύτερη των 6 μέτρων από αυτό,γιατί αλλιώς ενοχλεί,αφού έχει πανίσχυρο ανεμιστήρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68198 από klaz
Απαντήθηκε από klaz στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
μου το προτεινε ο ιδιος ο τεχνικος λεγοντας μου μαλιστα πως σχεδον βγαινει στην ιδια τιμη με τα καωτερα μοντελα+ το γεγονος πως θα δολευει πολυ χαμηλα και πολυ ανετα καιοικονομικα ακομη και με αρκετα μειον εξω.
του τονισα πως μου φαινεται υπερβολη και μηπως μου ξηραινει το αερα κλπ,και μου ειπε πως θα ειμαι μια χαρα......τωρα τι να πω...?

επισης εχω και μεγαλο θεμα με υγρασιες λογω υπαρξης και μεγαλου ενυδριου-ανοικτου απο επανω στον χωρο και λειτουργει αφυγραντηρας 24ωρο.
αρα δεν τιθεται θεμα ξηροτητος αερα.
απο την αλλη εαν και εφοσω ν το δουλευω χαλαρα και χαμηλα σε αερα,πιστευεις πως θα συνεχισει να ειναι αβολο για τον χωρο μου..?
σ'ευχαριστω που βοηθας,και βεβαια φαινεσαι γνωστης ρτου αντικειμενου,αλλα εγω απο την αλλη αισθανομαι ανοητος αφου ακουω διαφορετικα πραγματα απο ανθρωπους του χωρου...
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by klaz.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68209 από Stef
Απαντήθηκε από Stef στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;

klaz έγραψε: Παιδια το παρειγγειλα.mitsubishi heavy 30.000btu στη θερμανση!!!Μιλαμε για ενα θηριο που αν το χειριστεις σωστα γινεται απο γατακι,λεονταρι.ενεργειακης Α,hi cop με 3,6 που θεωρειται ιδιαιτερα καλο νουμερο για τα κυβικα του.ο χωρος μου ειναι σχεδον ενιαιος με 60 τετραγωνικα σε παλια αλλα μονωμενη μονοκατοικια σε περιοχη αρκετα ψυχρη ψηλα στα οροπεδια της θεσσαλονικης.δεν χρειαζονται σπλιτ με διαβεβαιωσε σημερα και ο τεχνικος.θεωρω πως θα μου βγει οσο και αν συμφωνω πως το αιρ κοντισιον δεν ειναι και ο καλυτερος τροπος θερμανσης αλλα στην περιπτωση μου νομιζω πως θα μου βγει και πολυ οικονομικα και δεν θα κανω και τον χαμαλη-θερμαστη.καλη χρονια σε ολους παιδια.


Mobile klaz speaking...

COP 3,6 δεν μου φαίνεται και απο τα καλύτερα για την κατηγορία.Υπάρχουν πολύ καλύτερα στην αγορα για το ίδιο μέγεθος μηχανηματος.Ολα βέβαια είναι θέμα τιμής.Αλήθεια,πόσο σου κόστισε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68228 από klaz
Απαντήθηκε από klaz στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
μου κοστισε 1500 περασμενο.

για το μεγεθος του δεν βρηκα κατι πιο ποιοτικο εκτος του νταικιν που ειναι απλησιαστο οικονομικα.
μπορεις να μου πεις μερικα αλλα της ιδιας κατηγοριας και μεγεθους?
ευχαριστω.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by klaz.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68232 από Stef
Απαντήθηκε από Stef στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
Η τιμή του είναι όντως πολύ καλή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #68264 από klaz
Απαντήθηκε από klaz στο θέμα Κλιματιστικά - ποιο να διαλέξω;
η τιμη του ειναι καλη αλλα μου εχεις αφησει περιεργες εντυπωσεις.....εγω οσο και να εψαξα δεν βρηκα αισθητα καλυτερα cop σε 30000ρι inverter στη θερμανση.
εδω μιλαμε για hi cop μηχανημα.το 18αρι του βγαζει 4,5 cop!!!.εχεις βρει σε πολλα μηχανακια τετοια νουμερα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ