Είμαι Συγκλονισμένος !!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90972 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

azio1967 έγραψε: Eσύ DOON_NX γιατί αναλαμβάνεις εργολαβικά την υπεράσπιση της κυβέρνησης?Είτε το θέλεις είτε όχι το χτεσινό περιστατικό είναι άκρως πολιτικό κι αυτό για τον πολύ απλό λόγο ότι τέτοιους θανάτους δεν είχαμε πριν οι Σαμαροστουρναραίοι συλλάβουν τη φαεινότατη ιδέα να φτάσουν το πετρέλαιο θέρμανσης στα ύψη για να πάρουν φόρους,γιατί δεν έχουν τ'αρ....α συλλάβουν τη φοροδιαφυγή απ'τα φιλαράκια τους λαθρεμπόρους.Αυτή είναι η αλήθεια DOON_NX και μην γίνεσαι άλλο γραφικός.Κανένα παιδί ούτε το δικό μου ούτε το δικό σου γνωρίζει αυτά τα θέματα (περί μαγγαλίων και τα ρέστα)γιατί πολύ απλά κανείς δεν τους τα'μαθε,γιατί ποιος το φανταζόταν ότι το 2013 θα ζεσταινόμασταν με μεθόδους του 60?Μήπως εσύ το φανυάστηκες?

Ποια υπεράσπιση αναλαμβάνω; Στα τέτοια μου και η κυβέρνηση και όλο το σιχαμερό και διεφθαρμένο πολιτικό σύστημα της Ελλάδας. 23 χρονών είμαι. Γνωρίζω τι γίνεται στις φοιτητοπαρέες εκ των έσω. Και στη συγκεκριμένη περίπτωση ούτε το κράτος φταίει ούτε η τιμή του πετρελαίου. Ήταν καθαρή μ@λακία τους να βάλουν την ψησταριά μέσα στο σπίτι. Κατά πάσα πιθανότητα ήταν τύφλα από το αλκοόλ και δεν ήξεραν τι έκαναν. Για να μη μιλήσω για μπάφο και τα συναφή. Στο δικό μου το μυαλό δε χωράει πως ούτε 1 στους 5 δε γνώριζε τον κίνδυνο. Σε ΑΤΕΙ φοιτούσαν...

Και δε νομίζω να μην είχαν εναλλακτική στη θέρμανση.
1. Ηλεκτρικά σώματα ήταν διαθέσιμα
2. Οι τρεις φίλοι δεν είχαν ούτε αυτοί θέρμανση στα σπίτια τους;
3. Οι καφετέρειες πλέον είναι 24/7 ανοιχτές.

Πολύ χλωμό το κόβω να έκαναν μπάρμπεκιου σε κρύο σπίτι.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by DOOM_NX.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90978 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Παναγιώτη έλεος....
Εκτός από απευθείας σύνδεση με τον Βισνού (μόνο από αυτόν μπορείς να έχεις πληροφορίες περί φυσικής επιλογής), τώρα μας κανείς και αναμετάδοση από το σπίτι των παιδιών?
Είναι απλούστερο να βγεις και να πεις ότι έκανες λάθος στην πρώτη σου τοποθέτηση. Ή να μην πεις τίποτα. Θεωρίες για το συνέβη μόνο από την πυροσβεστική....


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": daco, μανολης
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90980 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

Stavrax έγραψε: Παναγιώτη έλεος....
Εκτός από απευθείας σύνδεση με τον Βισνού (μόνο από αυτόν μπορείς να έχεις πληροφορίες περί φυσικής επιλογής), τώρα μας κανείς και αναμετάδοση από το σπίτι των παιδιών?
Είναι απλούστερο να βγεις και να πεις ότι έκανες λάθος στην πρώτη σου τοποθέτηση. Ή να μην πεις τίποτα. Θεωρίες για το συνέβη μόνο από την πυροσβεστική....

Αυτά μεταδίδουν τα κανάλια. Δεν τα βγάζω απ'το μυαλό μου. Αλλά αν δε θέλετε να σχολιάσουμε την είδηση, κλειδώστε το θέμα και πάμε παρακάτω...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by DOOM_NX.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Stavrax
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90986 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

DOOM_NX έγραψε: Αυτά μεταδίδουν τα κανάλια


Να αναλύσουμε τώρα τι μεταδίδουν τα κανάλια; Τα κανάλια διψάνε για αίμα. Τηλεθέαση να έχουν και καρφί δεν τους καίγεται για την ουσία του πράγματος. Να βγάλουν 2-3 συγγενείς να μιλήσουν, να τρυπώσουν χωρίς άδεια στο συγκεκριμένο σπίτι για να πάρουν πλάνα, να δείξουν δυο μάνες να κλαίνε. Μπορούμε να γράφουμε μέχρι αύριο για τα κανάλια...

Πόσα κανάλια έκαναν ένα ρεπορτάζ της προκοπής για το τι πρέπει να προσέχουμε; Οτι απαγορεύεται να παίζουμε με τη φωτιά; Τι κάνουμε σε περίπτωση που αρπάξει φωτιά το τζάκι ή η σόμπα; Αν περιμένουμε από τα κανάλια, θα κλάψουμε πολύ κόσμο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90990 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Τα κανάλια κάνουν τη δουλειά τους,που το τελευταίο διάστημα είναι ο κανιβαλισμός της ανθρώπινης αξιοπρέπειας. Εσύ ως νέος που τώρα ξεκινάς την ζωή σου και μάλιστα κρίνοντας από διάφορα ποστ σου με πολλά εφόδια, και με διάθεση προσφοράς δεν πρέπει να είσαι πιο υποψιασμένος για τον ρόλο τους?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90991 από scouter
Απαντήθηκε από scouter στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
doom

δεν έχεις άδικο όταν καταλογίζεις ευθύνη σε αυτά τα παιδιά αλλά επειδή είσαι και νέος θα περίμενα από εσένα λίγο περισσότερο ψάξιμο

ας υποθέσουμε το σενάριο πως τζουράραν τους μπάφους τους και τους άνοιξε η όρεξη ... ανάψαν την ψησταριά και πετάξαν πάνω ότι είχαν πρόχειρο και αφού τελειώσαν σκεφτήκαν να την πέσουν για ύπνο και τραβήξαν μέσα την ψησταριά για να ζεσταθούν από τα κάρβουνα

βλακεία τους? σίγουρα !!

αλλά επειδή είμαι οπαδός της συνυπαιτιότητας θα προσθέσω σε αυτήν την εξίσωση ΚΑΙ το ακριβό πετρέλαιο, το οποίο ΙΣΩΣ τους οδήγησε να βάλουν μέσα το μαγκάλι/ψησταριά για να ζεσταθούν αφού δεν είχαν λεφτά για πετρέλαιο

το ότι έκαναν αυτό που έκαναν οφείλεται χ της % στην δικιά τους βλακεία/ επιπολαιότητα και χ της % στο ακριβό πετρέλαιο

έβαλα χ γιατί για εμένα τα νούμερα δεν έχουν σημασία, μπορεί κάποιος να το δει 30/70 ή 10/90 ή 99/1 για το ποιος έφταιγε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ αλλά ...


... τα παιδιά αυτά πλήρωσαν ,με τον πιο σκληρό τρόπο, το μερίδιο της ευθύνης τους

αυτοί που με τις αποφάσεις τους τους οδήγησαν εκεί, ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ???

αλλά 25,4 τρις $ gross value σε OTC και άλλα περίπου 50 τρις $ notional σε exchange traded futures και options. Η έκθεση μέσω exchanges γίνεται cleared κάθε μέρα με mark-to-market και margining ενώ πολλά OTC παράγωγα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ