Είμαι Συγκλονισμένος !!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90940 από ippomas
Απαντήθηκε από ippomas στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Και ξανα ερχετε παλι να πληρωθη ο φορος με τον αδικο χαμο των νεαρων φοιτητων στην Λαρισα. Ειναι τραγικα συμβαντα γιατι πολυς κοσμος δεν γνωριζη και λειτουργη την φωτια σαν να την ειχε χρονια διπλα του. Δεν εχω ακουση ακομη το πορισμα του ιατροδικαστη αλλα σιγουρα τα παληκαρια πηγαν απο μονοξειδιο του ανθρακα. Μια ψησταρια για να φανε και να ζεσταθουν σε ενα δωματιο. Κανενας τους ομως δεν γνωριζε τι κινδυνο διετρεχαν και ιδου το αποτελεσμα.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90944 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Εγω Είμαι Ακομα Συγκλονισμένος !!!

κ για σας και για το συμβαν .....
ρε συ αστερη μην εισαι τοσο απόλυτος ... μαλλον δεν εχεις κανει σε κακοσπιτα κ κακοκαταστασεις
Δεν ειναι ολα ροδα στην ζωη

εεεεπ!!!!!!!!!!! ειπαμε..... - σβηστικαν "καλολογικα στοιχεια - μην επαναληφθει παρακαλω - Fokion...


Για τις πολιτικες σας πίπες δεν λεω τιποτα .... μην πω τιποτα σαν το παραπανω !!!

Για μας λυπαμε που εχουμε χασει την επαφη και με τον ανθρωπο και με την φυση ....
Ψησταριά ειχαν τα παλικαρια ( το λεβεντες το αφήνω για σας που βλεπετε τουρκικα ) κομμένη
τους εδειξε το μεσημερι στην ΤV να απλωνουν τις μπιρες στον αερα σε αλλη φοτογραφια ( μαλλον απο facebook ) και εννιωσα κομπο με ποιασε ενα αναφιλητο

κ στο καλο παιδια
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Fokion.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Τάκης
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90948 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

house έγραψε:

χχχχχχχχ :)


Σβηστικε η απαντηση καθοτι δεν ειχε ουσια μετα την παραπανω επεξεργασια.........

εδιτ: ε σβηστο ολοκληρο, δεν εχει να πει κατι αλλο το ποστ...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by DOOM_NX.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90960 από azio1967
Απαντήθηκε από azio1967 στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

DOOM_NX έγραψε: Ναι, αυτή είναι η άποψή μου.

Και μου τη δίνει αφάνταστα το γεγονός ότι εκμεταλλεύονται όλοι το συμβάν για να πουνε την πολιτική τους μαλακία. Αφορμές ζητάνε για να τα χώσουν στην κυβέρνηση και ποσώς τους ενδιαφέρει ο χαμός. Γέμισε άρθρα καλοθελητών δημοσιογράφων το Google. Κανένα άρθρο δεν είδα να εστιάζει στη δηλητηρίαση από CO και πώς αποφεύγεται. Όλα εστιάζουν στην τιμή του πετρελαίου μη χέσω.


Eσύ DOON_NX γιατί αναλαμβάνεις εργολαβικά την υπεράσπιση της κυβέρνησης?Είτε το θέλεις είτε όχι το χτεσινό περιστατικό είναι άκρως πολιτικό κι αυτό για τον πολύ απλό λόγο ότι τέτοιους θανάτους δεν είχαμε πριν οι Σαμαροστουρναραίοι συλλάβουν τη φαεινότατη ιδέα να φτάσουν το πετρέλαιο θέρμανσης στα ύψη για να πάρουν φόρους,γιατί δεν έχουν τ'αρ....α συλλάβουν τη φοροδιαφυγή απ'τα φιλαράκια τους λαθρεμπόρους.Αυτή είναι η αλήθεια DOON_NX και μην γίνεσαι άλλο γραφικός.Κανένα παιδί ούτε το δικό μου ούτε το δικό σου γνωρίζει αυτά τα θέματα (περί μαγγαλίων και τα ρέστα)γιατί πολύ απλά κανείς δεν τους τα'μαθε,γιατί ποιος το φανταζόταν ότι το 2013 θα ζεσταινόμασταν με μεθόδους του 60?Μήπως εσύ το φανυάστηκες?
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90961 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!
Ρε συ House, βάλαν φωτιά μέσα στο σπίτι και δεν φταίνε καθόλου οι κακές επιλογές τους? Ο Στουρνάρας τους/μας ανάγκασε να κάνουνε/κάνουμε μιά άλλη επιλογή στην θέρμανση. Έχει αρκετές. Βάζω ένα αερόθερμο στην πρίζα και πληρώνω ΔΕΗ λίγα-λίγα. Βάζω 100-150€ και παίρνω μιά κανονική σόμπα με μπουριά, έστω και μεταχειρισμένη. Φοράω ένα-δύο ρούχα παραπάνω μέσα στο σπίτι. Το μαγγάλι είναι λύση μόνο για την περίπτωση που το σπίτι μπάζει από παντού και έξω έχει μείον 10. Και πάλι υπό σκέψη δηλαδή...

Είπαμε, η ανέχεια σε οδηγεί σε δύσκολες επιλογές. Τα παιδιά κάναν την χείριστη. Κρίμα. Το έχω κάνει και εγώ στην ηλικία τους. Είχα λεφτά ή για 1000άρι αυτοκίνητο, ή για 1000άρα μηχανή. Προτίμησα την δεύτερη και ένας Θεός ξέρει πως είμαι σήμερα εδώ και σας μιλάω. Το κάθε κατσικάκι από το ποδάρι του κρέμεται, που λένε και στο χωριό μου.

Τώρα θα μου πεις, μπορεί τα παιδιά να μην ξέρανε τους κινδύνουν της ανοιχτής φωτιάς μέσα σε ένα σπίτι. Εκεί θα έπρεπε να μπει ο ρόλος της πολιτείας και να ενημερώσει τον κόσμο για τις εναλλακτικές του πετρελαίου, όχι απλά να το πάει στα 1.40€. Τώρα θα μου πεις, θα σκεφτόταν ποτέ κανείς σας ότι υπάρχει περίπτωση νέοι άνθρωποι να είναι τόσο ανενημέρωτοι για τα μαγγάλια? Θα έγραφε κάποιος ειδικός έναν οδηγό για την καύση βιομάζας και θα περιλάμβανε μέσα και οδηγίες για χρήση μαγγαλιών? Και πάλι, πως διασφαλίζεις ότι θα το διάβαζαν αυτά τα πέντες παιδιά? Μακάρι να είχε έναν τρόπο να βάλουμε αυτόματα γνώση μέσα σε όλα τα μυαλά. Θα γλυτώναμε πολλούς νέους από τις κακές επιλογές τους...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Asteris.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90964 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

azio1967 έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: Ναι, αυτή είναι η άποψή μου.

Και μου τη δίνει αφάνταστα το γεγονός ότι εκμεταλλεύονται όλοι το συμβάν για να πουνε την πολιτική τους μαλακία. Αφορμές ζητάνε για να τα χώσουν στην κυβέρνηση και ποσώς τους ενδιαφέρει ο χαμός. Γέμισε άρθρα καλοθελητών δημοσιογράφων το Google. Κανένα άρθρο δεν είδα να εστιάζει στη δηλητηρίαση από CO και πώς αποφεύγεται. Όλα εστιάζουν στην τιμή του πετρελαίου μη χέσω.


Eσύ DOON_NX γιατί αναλαμβάνεις εργολαβικά την υπεράσπιση της κυβέρνησης?Είτε το θέλεις είτε όχι το χτεσινό περιστατικό είναι άκρως πολιτικό κι αυτό για τον πολύ απλό λόγο ότι τέτοιους θανάτους δεν είχαμε πριν οι Σαμαροστουρναραίοι συλλάβουν τη φαεινότατη ιδέα να φτάσουν το πετρέλαιο θέρμανσης στα ύψη για να πάρουν φόρους,γιατί δεν έχουν τ'αρ....α συλλάβουν τη φοροδιαφυγή απ'τα φιλαράκια τους λαθρεμπόρους.Αυτή είναι η αλήθεια DOON_NX και μην γίνεσαι άλλο γραφικός.Κανένα παιδί ούτε το δικό μου ούτε το δικό σου γνωρίζει αυτά τα θέματα (περί μαγγαλίων και τα ρέστα)γιατί πολύ απλά κανείς δεν τους τα'μαθε,γιατί ποιος το φανταζόταν ότι το 2013 θα ζεσταινόμασταν με μεθόδους του 60?Μήπως εσύ το φανυάστηκες?


Άμα δεν το ξέραν το μαγγάλι, να μην το πειράζανε. Αυτό λέει το ένστικτο της αυτοσυντήρησης. Ή ας ρωτούσαν τον πατέρα τους. Άμα δεν ξέρω να οδηγάω ούτε ποδήλατο, δεν παίρνω μηχανή να πηγαίνω στην δουλειά μου αντί για το αμάξι, παίρνω το λεωφορείο...
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ