Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25240 από Asteris
Αν το τζάκι σου είναι κάνα 10 πόντους πιό ψηλό από την κασέτα, τότε μπορεί να δουλέψει και με την κασέτα στην θέση της. Αλλιώς τρύπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25245 από mike
Οταν λες τρυπα συνηθως ποσο μεγάλη χρειαζεται να ανοιξει για να δουλέψουν ????
επισης θελω να μου πεις τη γνωμη σου για την la nordica με μήκος 1μέτρο. ειναι καλή ? εχεις κατι αλλο να μου προτείνεις με μεγαλη επιφάνεια όπως αυτή?

Ευχαριστώ !!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25248 από Asteris
40 πόντους, ξέρω γω, όσο τον βολεύει τον μάστορα. Τι σε νοιάζει εσένα, θα στην κλείσουνε μετά, δεν θα την αφήσουν έτσι.

Καλή είναι η Nordica, αλλά όχι για πάνω από 100μέτρα περίπου, 9kW νομίζω είναι, μικρούλα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mike

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25253 από spirosritz
Απαντήθηκε από spirosritz στο θέμα Κασέτα
παιδια καλησπερα,ψαχνω να μετατρεψω παραδοσιακο τζακι 90αρι σε ενεργειακο με κασετα.Ο χωρος που θελω να ζεστανει ειναι 36τμ σαλονι με 5μετρα υψος,το οποιο ειναι ενιαιο με την κουζινα 15τμ και 3μετρα υψος.Φανταζομαι θελει μια δυνατη κασετα,αν εχει κανεις να προτεινει καμια θα το εκτιμουσα,σας ευχαριστω.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25267 από mike
το σπιτι μου ειναι μεζονετα 140 τμ, και θελω να βγαλω και ενα αεραγωγο στον πανω οροφο.
τι αλλο εχεις να μου προτεινεις πιο δυνατό και με μεγάλη φάτσα περιπου στο μέτρο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25477 από dim_73
Απαντήθηκε από dim_73 στο θέμα Απ: Βοηθεια με επιλογη κασετας

Asteris έγραψε: H 700 wide vision ταιριάζει, αλλά γιατί δεν βάζεις την Ecostar που την παίρνεις από τον έμπορο? Την Invicta πρέπει να την παραγγείλεις από Leroy και να στην στείλουν με μεταφορική. Εκτός αν βρεις σε αντίστοιχη τιμή τις Laudel ή Salgueda...


H Εcostar μαλλον δεν θα αντεξει στο χρονο, απ'οτι μου ειπανε εχει και αδυναμα βεντιλατερ που καποια στιγμη θα παρουσιασουν προβλημα, ασε που θα θελει συνεχεια να βαζεις ξυλα. Λεω να βαλω την Nordica inserto 70 ventilato. Που μπορω ομως να την βρω πιο φθηνα, γιατι απ'οτι ειδα κανει γυρω στα 1000 ευρω και αυτος μου εδωσε προσφορα στα 1900 τοποθετημενη. Τοσα πολα παιρνει για την τοποθετηση?
Επισης θα ηθελα να ρωτησω απο τα παιδια στο site αν εχει βαλει καποιος την συγκεκριμενη κασετα, για ποσα τετραγωνικα, καταναλωση κλπ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.134 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ