Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25704 από dim_73
Απαντήθηκε από dim_73 στο θέμα Απ: Βοηθεια με επιλογη κασετας

dim_73 έγραψε:

Asteris έγραψε: H 700 wide vision ταιριάζει, αλλά γιατί δεν βάζεις την Ecostar που την παίρνεις από τον έμπορο? Την Invicta πρέπει να την παραγγείλεις από Leroy και να στην στείλουν με μεταφορική. Εκτός αν βρεις σε αντίστοιχη τιμή τις Laudel ή Salgueda...


H Εcostar μαλλον δεν θα αντεξει στο χρονο, απ'οτι μου ειπανε εχει και αδυναμα βεντιλατερ που καποια στιγμη θα παρουσιασουν προβλημα, ασε που θα θελει συνεχεια να βαζεις ξυλα. Λεω να βαλω την Nordica inserto 70 ventilato. Που μπορω ομως να την βρω πιο φθηνα, γιατι απ'οτι ειδα κανει γυρω στα 1000 ευρω και αυτος μου εδωσε προσφορα στα 1900 τοποθετημενη. Τοσα πολα παιρνει για την τοποθετηση?
Επισης θα ηθελα να ρωτησω απο τα παιδια στο site αν εχει βαλει καποιος την συγκεκριμενη κασετα, για ποσα τετραγωνικα, καταναλωση κλπ.


Καμια γνωμη παιδια για την Inserto 70 ventilato της Nordica? Μολις πηρα μία τιμη σε προσφορα λεει, στα 1350 μονο η κασετα χωρια τα μεταφορικα. Σημερα περιμενω αλλον ενα τζακα να'ρθει να μου πει κι αυτος την γνωμη του. Παντως απο αυτα που διαβαζω εδω αρχιζω να σκεφτομαι για foyer. Για τα γκρεμισματα θα ρωτησω τον τζακα να μου πει.Το υπαρχον τζακι προεξεχει εξω απο το τοιχο του σπιτιου, στην ουσια ειναι σαν να κρεμεται ενας ογκος 2,5 περιπου μετρα και μετα ξεκιναει ανοξειδωτη καμιναδα. Αν καταφερω και πεισω την γυναικα βεβαια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25706 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Βοηθεια με επιλογη κασετας
Η συγκεκριμένη κασέτα βγαίνει από 1050€ σε internetικά μαγαζιά. Διάβασε το topic από την αρχή και θα την βρεις.

Αν ύπάρχει έτσι κι αλλιώς πρόβλεψη για πολλά γκρεμίσματα, foyer με την μία...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25847 από !storm!
Απαντήθηκε από !storm! στο θέμα Απ: Βοηθεια με επιλογη κασετας

dim_73 έγραψε:

dim_73 έγραψε:

Asteris έγραψε: H 700 wide vision ταιριάζει, αλλά γιατί δεν βάζεις την Ecostar που την παίρνεις από τον έμπορο? Την Invicta πρέπει να την παραγγείλεις από Leroy και να στην στείλουν με μεταφορική. Εκτός αν βρεις σε αντίστοιχη τιμή τις Laudel ή Salgueda...


H Εcostar μαλλον δεν θα αντεξει στο χρονο, απ'οτι μου ειπανε εχει και αδυναμα βεντιλατερ που καποια στιγμη θα παρουσιασουν προβλημα, ασε που θα θελει συνεχεια να βαζεις ξυλα. Λεω να βαλω την Nordica inserto 70 ventilato. Που μπορω ομως να την βρω πιο φθηνα, γιατι απ'οτι ειδα κανει γυρω στα 1000 ευρω και αυτος μου εδωσε προσφορα στα 1900 τοποθετημενη. Τοσα πολα παιρνει για την τοποθετηση?
Επισης θα ηθελα να ρωτησω απο τα παιδια στο site αν εχει βαλει καποιος την συγκεκριμενη κασετα, για ποσα τετραγωνικα, καταναλωση κλπ.


Καμια γνωμη παιδια για την Inserto 70 ventilato της Nordica? Μολις πηρα μία τιμη σε προσφορα λεει, στα 1350 μονο η κασετα χωρια τα μεταφορικα. Σημερα περιμενω αλλον ενα τζακα να'ρθει να μου πει κι αυτος την γνωμη του. Παντως απο αυτα που διαβαζω εδω αρχιζω να σκεφτομαι για foyer. Για τα γκρεμισματα θα ρωτησω τον τζακα να μου πει.Το υπαρχον τζακι προεξεχει εξω απο το τοιχο του σπιτιου, στην ουσια ειναι σαν να κρεμεται ενας ογκος 2,5 περιπου μετρα και μετα ξεκιναει ανοξειδωτη καμιναδα. Αν καταφερω και πεισω την γυναικα βεβαια.




Την έβαλα πρίν απο μία βδομάδα αυτή την κασέτα αλλά ακόμα δεν την έχω ανάψει λόγω καιρού.
Την αγόρασα 1075 euro μαζί με τον φπα και μαζί με μαστορικά(300) + καμινάδα+πετροβάμβακα+σιλικόνη και οτι άλλο χρειάζετε μαζι με τις περσίδες έφτασε τελική τιμή τα 1650 euro
Ανεβάζω και φωτο'




Το συνημμένο αρχείο IMG_1339.JPG δε βρέθηκε





Το συνημμένο αρχείο IMG_1348.JPG δε βρέθηκε

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25911 από dim_73
Απαντήθηκε από dim_73 στο θέμα Απ: Βοηθεια με επιλογη κασετας

!storm! έγραψε:

dim_73 έγραψε:

dim_73 έγραψε:

Asteris έγραψε: H 700 wide vision ταιριάζει, αλλά γιατί δεν βάζεις την Ecostar που την παίρνεις από τον έμπορο? Την Invicta πρέπει να την παραγγείλεις από Leroy και να στην στείλουν με μεταφορική. Εκτός αν βρεις σε αντίστοιχη τιμή τις Laudel ή Salgueda...


H Εcostar μαλλον δεν θα αντεξει στο χρονο, απ'οτι μου ειπανε εχει και αδυναμα βεντιλατερ που καποια στιγμη θα παρουσιασουν προβλημα, ασε που θα θελει συνεχεια να βαζεις ξυλα. Λεω να βαλω την Nordica inserto 70 ventilato. Που μπορω ομως να την βρω πιο φθηνα, γιατι απ'οτι ειδα κανει γυρω στα 1000 ευρω και αυτος μου εδωσε προσφορα στα 1900 τοποθετημενη. Τοσα πολα παιρνει για την τοποθετηση?
Επισης θα ηθελα να ρωτησω απο τα παιδια στο site αν εχει βαλει καποιος την συγκεκριμενη κασετα, για ποσα τετραγωνικα, καταναλωση κλπ.


Καμια γνωμη παιδια για την Inserto 70 ventilato της Nordica? Μολις πηρα μία τιμη σε προσφορα λεει, στα 1350 μονο η κασετα χωρια τα μεταφορικα. Σημερα περιμενω αλλον ενα τζακα να'ρθει να μου πει κι αυτος την γνωμη του. Παντως απο αυτα που διαβαζω εδω αρχιζω να σκεφτομαι για foyer. Για τα γκρεμισματα θα ρωτησω τον τζακα να μου πει.Το υπαρχον τζακι προεξεχει εξω απο το τοιχο του σπιτιου, στην ουσια ειναι σαν να κρεμεται ενας ογκος 2,5 περιπου μετρα και μετα ξεκιναει ανοξειδωτη καμιναδα. Αν καταφερω και πεισω την γυναικα βεβαια.




Την έβαλα πρίν απο μία βδομάδα αυτή την κασέτα αλλά ακόμα δεν την έχω ανάψει λόγω καιρού.
Την αγόρασα 1075 euro μαζί με τον φπα και μαζί με μαστορικά(300) + καμινάδα+πετροβάμβακα+σιλικόνη και οτι άλλο χρειάζετε μαζι με τις περσίδες έφτασε τελική τιμή τα 1650 euro
Ανεβάζω και φωτο'




Το συνημμένο αρχείο IMG_1339.JPG δε βρέθηκε





Το συνημμένο αρχείο IMG_1348.JPG δε βρέθηκε


Πολυ ωραια καλοριζικη καλες ζεστες!
Παιδια περιμενω την προσφορα απ'τον τζακα για κασετες τελικα, της Nordica-Palazetti και Dovre. Tα υλικα μου ειπε ειναι γυρω στα 50 ευρω και 150 η εργασια. Για περσιδες μου ειπε οτι δεν χρειαζονται θα χρησιμοποιησει αυτες που εχει το τζακι.Λεει πως ο ζεστος αερας θα φευγει με την μια πανω. Τι λετε θα εχω προβλημα οσον αφορα καλυτερη δυνατη αποδοση του τζακιου. Ο χωρος που θελω να ζεστανω οπως ειχα γραψει και στην αρχη ειναι 65 τ.μ. ενιαιος, σαλονι-τραπεζαρια κουζινα και στο πιο μακρινο σημειο απο το τζακι υπαρχει εσωτερικη σκαλα που παει στα υπνοδωματια.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by dim_73.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25925 από mike
Απαντήθηκε από mike στο θέμα Απ: Βοηθεια με επιλογη κασετας
storm θελω να βαλω και εγω την nordica την 80αρα. Απο που την πηρες να κοιτάξω για τιμη
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by mike.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25931 από dim_73
Απαντήθηκε από dim_73 στο θέμα Απ: Βοηθεια με επιλογη κασετας

mike έγραψε: storm θελω να βαλω και εγω την nordica την 80αρα. Απο που την πηρες να κοιτάξω για τιμη


Φιλε storm ποσα τετραγωνικα θες να ζεστανεις?
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by dim_73.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.145 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ