Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26048 από !storm!

Asteris έγραψε: Έχεις κάνει εκτόνωση πάνω, οπότε καλύτερα να έβαζες για να καλύψεις την κάπνα.



Εχει ντυθεί όλη η φούσκα από τα πυρότουβλα και πάνω με πετροβάμβακα μέχρι το νταβάνι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26073 από notis
Παιδιά καλησπέρα και χάρηκα που σας βρήκα.Όπως όλοι έτσι και εγώ ψάχνω να μετατρέψω το τζάκι σε ενεργειακό με κασέτα.Διαβάζω τουλάχιστον 3 ώρες και έβγαλα κάποια συμπεράσματα.Μένω στον 3ο όροφο πολυκατοικίας κατασκευής καλής του 2007 με καλή μόνωση διπλά τζάμια κλπ.Το διαμέρισμα είναι ζεστό λόγω σάντουιτς 2ου-4ου.Είναι 72 τετραγωνικά με ενιαίο σαλόνι-κουζίνα περίπου 45,ένα διάδρομο περίπου 5 μέτρα με το μπάνιο,και 2 υπνοδωμάτια.Το τζάκι είναι με πυρότουβλο με δεξιά πλευρά άνοιγμα,και δουλεύει πολύ καλά σε σχέση με τα υπόλοιπα 7 της πολυκατοικίας ευτυχώς...Διάβασα ότι οι κασέτες της invecta που φέρνει το leroy merlin είναι οικονομικές και πολύ καλές.Πιστεύετε ότι αυτή η κασέτα invicta-sa.com/portail/fr/produits/chauf...yer-700-selenic.html που έδωσε στην σελίδα 4 ο κ.βασίλης με τις τιμές στα 609 ευρώ με καλύπτει?
Ευχαριστώ.

Βέβαια το θέμα μετά είναι ποιός θα την βάλει και πόσο θα ζητάει,αλλά τα ξαναλέμε σε επόμενα πόστ.Τώρα που σας βρήκα...χαχαχα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26090 από papanfot

notis έγραψε: Παιδιά καλησπέρα και χάρηκα που σας βρήκα.Όπως όλοι έτσι και εγώ ψάχνω να μετατρέψω το τζάκι σε ενεργειακό με κασέτα.Διαβάζω τουλάχιστον 3 ώρες και έβγαλα κάποια συμπεράσματα.Μένω στον 3ο όροφο πολυκατοικίας κατασκευής καλής του 2007 με καλή μόνωση διπλά τζάμια κλπ.Το διαμέρισμα είναι ζεστό λόγω σάντουιτς 2ου-4ου.Είναι 72 τετραγωνικά με ενιαίο σαλόνι-κουζίνα περίπου 45,ένα διάδρομο περίπου 5 μέτρα με το μπάνιο,και 2 υπνοδωμάτια.Το τζάκι είναι με πυρότουβλο με δεξιά πλευρά άνοιγμα,και δουλεύει πολύ καλά σε σχέση με τα υπόλοιπα 7 της πολυκατοικίας ευτυχώς...Διάβασα ότι οι κασέτες της invecta που φέρνει το leroy merlin είναι οικονομικές και πολύ καλές.Πιστεύετε ότι αυτή η κασέτα invicta-sa.com/portail/fr/produits/chauf...yer-700-selenic.html που έδωσε στην σελίδα 4 ο κ.βασίλης με τις τιμές στα 609 ευρώ με καλύπτει?
Ευχαριστώ.

Βέβαια το θέμα μετά είναι ποιός θα την βάλει και πόσο θα ζητάει,αλλά τα ξαναλέμε σε επόμενα πόστ.Τώρα που σας βρήκα...χαχαχα


Αυτό που δείχνεις είναι foyer, πράγμα που σημαίνει γκρέμισμα του παλιού τζακιού,
Δές εδώ για κασέτες
invicta-sa.com/portail/fr/produits/chauffage/368-inserts.html
και για τα τετραγωνικά σου διάλεξε μία γύρω στα 9Kw, άν και θα δυσκολευτεί νομίζω να φτάσει η ζέστη στα υπνοδωμάτια
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": notis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26263 από johnnys
Kαλησπερα και απο μενα.αν εχει κανεις εμπειρεια απο τις εξης εταιρειες παρακαλω να μου δωσει τα φωτα του.ROMOTOP KAI SPARTHERM.Συγκεκριμενα ειμαι αναμεσα σε αυτες τις δυο εστιες : www.romotop.com/fireplace-inserts-design...rawable-doors-design και την μεσαια απο τις παρακατω www.spartherm.com/products/fireplace_ins...h100h.html?L=1#c4004.
Τα αξιζει ο γερμανος τα 1000 παραπανω η να προτιμησω το τσεχικο?
Αν υπαρχει και αντιπροταση στο συγκεκριμενο design χωρις να ξεπερναει τα 2.500 ελευθερα.
Asteri θα ηθελα σε παρακαλω και την δικια σου αποψη γιατι σε διαβαζω καιρο και θεωρω την αποψη σου βαρομετρο.ευχαριστω προκαταβολικα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26364 από !storm!
Καλημέρα σε όλους. Χθές το βράδυ άναψα για πρώτη φορά το τζάκι για δοκιμή.Η Πρώτη εντύπωση ήταν πολύ καλή.Ζέστανε πολύ γρήγορα τον χώρο (ακόμη κάνει ζέστη θα μου πείτε),τα βεντιλατέρ στίς 2 πρώτες σκάλες σχεδόν αθόρυβα,όταν τα έβαλα στην 6 σκάλα έβγαζε αρκετό όγκο αέρα καί εάν εξαιρέσω την μυρουδιά που βγάζει το μαντέμι στα πρώτα ανάμματα είμαι καταρχήν ικανοποιημένος. Μου έκανε επίσης εντύπωση και ο όγκος του ζεστού αέρα πού έβγαινε από την περσίδα εκτόνωση που υπάρχει ψηλά στη φούσκα.Πείτε μου μετά από πόσα ανάμματα θα εξαλειφθεί η μυρουδιά και αν στα πρώτα ανάμματα πρέπει να βάζω αρκετά ξύλα στην εστία ή να το κάνω σταδιακά.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26374 από Asteris
Καλορίζικη. Σταδιακά σε 5-6 ανάμματα θα ανεβάσεις την ένταση. Πόσα μέτρα είναι το σπίτι και που είναι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.132 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ