Οδηγός αγοράς νέας ενεργειακής εστίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26636 από dmtr

johnnys έγραψε: Kαλησπερα και απο μενα.αν εχει κανεις εμπειρεια απο τις εξης εταιρειες παρακαλω να μου δωσει τα φωτα του.ROMOTOP KAI SPARTHERM.Συγκεκριμενα ειμαι αναμεσα σε αυτες τις δυο εστιες : www.romotop.com/fireplace-inserts-design...rawable-doors-design και την μεσαια απο τις παρακατω www.spartherm.com/products/fireplace_ins...h100h.html?L=1#c4004.
Τα αξιζει ο γερμανος τα 1000 παραπανω η να προτιμησω το τσεχικο?
Αν υπαρχει και αντιπροταση στο συγκεκριμενο design χωρις να ξεπερναει τα 2.500 ελευθερα.
Asteri θα ηθελα σε παρακαλω και την δικια σου αποψη γιατι σε διαβαζω καιρο και θεωρω την αποψη σου βαρομετρο.ευχαριστω προκαταβολικα...


Εγώ έχω βάλει κασέτα της Spartherm και αυτό που έχω να πω αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά της. Όλα είναι άψογα. Τα μαντέμια της, πάχους 1 cm είναι πλάκες φάρδους 15 cm, περίπου, που εφαρμόζουν το ένα δίπλα στο άλλο και βιδώνονται πάνω στην ατσαλολαμαρίνα. Όλα τα μαντέμια είναι ανάγλυφα, ψαροκόκκαλο, και διπλασιάζουν έτσι την θερμενώμενη επιφάνεια. Τα φινιρίσματα της, το κάτι άλλο. Γενικά είναι προσεγμένη στην κάθε λεπτομέρεια.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": johnnys

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26721 από notis
Αυτό που δείχνεις είναι foyer, πράγμα που σημαίνει γκρέμισμα του παλιού τζακιού,
Δές εδώ για κασέτες
invicta-sa.com/portail/fr/produits/chauffage/368-inserts.html
και για τα τετραγωνικά σου διάλεξε μία γύρω στα 9Kw, άν και θα δυσκολευτεί νομίζω να φτάσει η ζέστη στα υπνοδωμάτια[/quote]

Καλημέρα.Ευχαριστώ για την διευκρίνιση ότι αυτά που κοίταζα είναι foyer.Αν δηλαδή πάρω μεγαλύτερη κασέτα από τα 9kw θα καλύπτει τα υπνοδωμάτια?Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26726 από Asteris
Καλύτερα κάτι με 2-3kW παραπάνω, ώστε να βγάλει παραπανίσια ζέστη και για τα δωμάτια. Απλά και στο σαλόνι θα έχεις λίγο παραπάνω ζέστη, αλλά αυτό συνήθως αρέσει εν τέλει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26737 από notis

Asteris έγραψε: Καλύτερα κάτι με 2-3kW παραπάνω, ώστε να βγάλει παραπανίσια ζέστη και για τα δωμάτια. Απλά και στο σαλόνι θα έχεις λίγο παραπάνω ζέστη, αλλά αυτό συνήθως αρέσει εν τέλει...


Αν αρέσει λέει..χαχα μια χαρά.Ευχαριστώ πολύ Asteris.Το απόγευμα φουλ για leroy merlin αεροδρόμιο για τιμές.
Να σε ρωτήσω κάτι asteris.Γνωρίζω 2-3 τζακάδες οι οποίοι εμπορεύονται σίγουρα και αυτοί κασέτες.Ο ένας ξέρω σίγουρα έχει τις nordica.Να πάρω και από αυτούς τιμές?Φαντάζομαι ότι σαν γνήσιοι ελληνάρες αν τους πω ότι έχω αγοράσει μία κασέτα από τα leroy merlin να έρθουν να την τοποθετήσουν θα την βγάλουν άχρηστη,τι την πήρες κτλ....
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pantelis1973

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26740 από Asteris
Αν τα 9kW σου φτάνουν, η Nordica είναι ανώτερη κασέτα από την αντίστοιχη της Invicta. Αλλά αν τα kW δεν φτάνουν, η ανωτερώτητα δεν ζεσταίνει το κοκκαλάκι σου...

Κατά τα άλλα για το αν θα την βγάλουν άχρηστη, κακό του κεφαλιού τους, πιθανόν να σε τσατίσουν και να χάσουν και το μεροκάματο της εγκατάστασης που θα έβγαζαν...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": notis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26844 από Janluca.
Καλησπέρα Johnys. Αρχές Μαϊου έβαλα την www.spartherm.com/products/fireplace_ins...a_2rh.html?L=1#c4297. Την δοκίμασα μόνο 2-3 φορές για να φύγει η μυρωδία και το αποτέλεσμα ήταν κάτι παραπάνω από καταπληκτικό.Με το βιντιλατέρ στο αυτόματο ρυθμίζει μόνη της την ροή. Το σπίτι μου είναι 90 τμ και καλά μονωμένο.Την πήρα για κύρια πηγή θέρμανσης. Φυσικά σωστά αποτελέσματα θα βγάλω τον χειμώνα. Γνώμη μου χωρίς να είμαι ειδικός να αποφύγεις του ανατολικού μπλόκ και να κοιτάξεις αν θες και κάποια ιταλική αν μιλάμε για monobloc.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": johnnys

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.133 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ