Invicta Selenic 700

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109588 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ στο θέμα Invicta Selenic 700
η μοναδική καμινάδα μονωμένη που δεν περνάει η θερμοκρασία είναι αυτή με το κοχύλι και αν την πείρες απο αυτόν που βρεθήκαμε μια μέρα και οι 3 στο μαγαζί μου ,είχε να σου δώσει αλλά πιο ακριβή !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pontios74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109599 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Re:Απ: Invicta Selenic 700
Πόντιε εγώ στη σόμπα μου έχω μονωμένη και όταν την ανάβω, ζεσταίνεται αρκετά. Ισα που μπορώ να την ακουμπώ αλλά όχι για πολύ ώρα μετά καίγομαι. Επίσης η καμινάδα μου περνάει μέσα από τη σκέπη αλλά δεν εφάπτεται στα ξύλα, έβαλα ότι μονωτικό ειχα γύρω από την μονωμένη για να αποκλείσω να γίνει καμιά στραβή. Φέτος θα είναι o 3ος χρόνος που θα την ανάψω
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pontios74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109601 από cantos
Απαντήθηκε από cantos στο θέμα Invicta Selenic 700
Καλησπερα παιδια. Μολις μου ηρθε η Selenic απο το Leroy αλλα κοιταζοντας την καλυτερα ανακάλυψα οτι μια απο τις βιδες δεν εχει βιδωσει σωστα :( . Μπορειτε να μου πειτε (συμφωνα με την εμπειρια σας παντα) αν θα υπαρξει προβλημα, και που ενδεχομενως θα μπορουσα να βρω μια τετοια βιδα. Ενοωω ειναι κοινες βιδες ή ειναι "ειδικες" για τζακι. Και κατι αλλο, που θα μπορουσα να βρω τον ελαχιστο ογκο φουσκας που απαιτει η Selenic γιατι στις οδηγιες δεν βρηκα τιποτα.

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Νικος
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109610 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: η μοναδική καμινάδα μονωμένη που δεν περνάει η θερμοκρασία είναι αυτή με το κοχύλι και αν την πείρες απο αυτόν που βρεθήκαμε μια μέρα και οι 3 στο μαγαζί μου ,είχε να σου δώσει αλλά πιο ακριβή !!!

απο αυτον την πήρα και του είπα πως περνάει απο βεράντα και σκεπή και τον ρώτησα αν καίει για να χτίσω αν είναι γυρω γυρω τουβλα μην την ακουμπησει κανεις και δεν μου είπε πως έχει ποιότητες..τελικά θα την χτίσω μην καει κανεις αν το ξερα θα έκανα εξαρχης κτιστη με μονωση και θα εβαζα μονη απο μέσα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109611 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700

cantos έγραψε: Καλησπερα παιδια. Μολις μου ηρθε η Selenic απο το Leroy αλλα κοιταζοντας την καλυτερα ανακάλυψα οτι μια απο τις βιδες δεν εχει βιδωσει σωστα :( . Μπορειτε να μου πειτε (συμφωνα με την εμπειρια σας παντα) αν θα υπαρξει προβλημα, και που ενδεχομενως θα μπορουσα να βρω μια τετοια βιδα. Ενοωω ειναι κοινες βιδες ή ειναι "ειδικες" για τζακι. Και κατι αλλο, που θα μπορουσα να βρω τον ελαχιστο ογκο φουσκας που απαιτει η Selenic γιατι στις οδηγιες δεν βρηκα τιποτα.

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Νικος


Άν είσαι Αθήνα επι της Σπύρου Πάτση όπως πάς απο την Λ. Καβάλας έχει 2 μαγαζιά που πουλάνε μόνο βίδες αν δεν βρεις εκεί τότε δύσκολα τα πράγματα αλλιώς να πας στα leroy με τη φωτογραφια και να τους το πεις να σου φερουν.
Δοκίμασες να τη βιδώσεις??πρόσεξε μόνο μην την έχουν στραβοβιδώσει!και την αποτελειώσεις!!!
Last edit: 10 Χρόνια 7 Μήνες πριν by pontios74.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": cantos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #109613 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700
padios εκτος απο τη σελ.29 και πιο πριν έχω μια κοντινή που συνδέεται η χαλυβδινη με την inox
σου έβγαλα και εξωτερικές φωτογραφίες που ζήτησες!

βγαίνει έξω και συνδέεται με ημιτάφ!
Συνημμένο αρχείο:

...περνάει μέσα απο τη βεράντα...
Συνημμένο αρχείο:


...μέσα απο τη σκεπή εδω είναι που απεχει 1 εκατοστο απο το ξυλινο δοκαρι
Συνημμένο αρχείο:

και πάνω απο τη σκεπή!!
Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.170 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ