Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10304 από giol
Απαντήθηκε από giol στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Εγω την jolly την πήρα από εδώ www.ofenschulte.de/gambio/index.php?XTCs...3914a30442223c706973 αλλά μάλλον ήταν η τελευταία.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": house

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10366 από angelos1978
Απαντήθηκε από angelos1978 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλημερα . τι ξυλα χρειαζονται για τζάκι foyer πχ invicta να παραγγείλουμε για το επόμενο καλοκαίρι ; οξυά ή μεσές ή και τα δύο ;;;;;
ή ξεκινάς με οξυά και μετά πετάς μεσέ για διάρκεια . παιδιά εσείς που έχετε πείτε τι είναι καλύτερο ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10397 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

giol έγραψε: Εγω την jolly την πήρα από εδώ www.ofenschulte.de/gambio/index.php?XTCs...3914a30442223c706973 αλλά μάλλον ήταν η τελευταία.


www.ofenschulte.de/gambio/product_info.p...3914a30442223c706973

Μακαρι να την επαιρνα στο υψος...

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10399 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

angelos1978 έγραψε: καλημερα . τι ξυλα χρειαζονται για τζάκι foyer πχ invicta να παραγγείλουμε για το επόμενο καλοκαίρι ; οξυά ή μεσές ή και τα δύο ;;;;;
ή ξεκινάς με οξυά και μετά πετάς μεσέ για διάρκεια . παιδιά εσείς που έχετε πείτε τι είναι καλύτερο ;





Αγγελε εμενα τα ξυλα μου ειναι μισα οξυα μισα μεσες.Οταν αναβω βαζω 4 ξυλα οξυας για να ανεβασω γρηγορα θερμοκρασια, μετα στην συντηρηση προτιμω μεσε για μεγαλυτερη διαρκεια.
Το καλοκαιρι παλι μισα μισα θα παρω.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10405 από bill
Απαντήθηκε από bill στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλησπερα εχουμε καμμια πληροφορια για αυτο www.tzaki.com.gr/images/logo.jpg συγγνωμη
δεν μπορω να βαλω το λινκ.
με ενδιαφερει το τ80 ισιο, ειναι πιστοποιημενο 15,2kw
το εχει καποιος;
την γνωμη σας θα ηθελα.ευχαριστω.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by bill.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10409 από genon
Απαντήθηκε από genon στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

house έγραψε:

genon έγραψε: .Φέτος το καλοκαίρι, εγκατέστησα και όχι μετα από πολύ, (κακως) ψάξιμο εστία της Bef home φυσικής ροης και τσέχικης κατασκευής.Να μην τα πολυλογώ, χαλαρά ψοφήσαμε από το κρύο.Η θεμοκρασία στο σαλόνι μου 60τμ, στην καλύτερη τον περιπτώσεων δεν ξεπέρασε τους 19C,στα δε δωμάτια να μην μιλήσω.Η κατανάλωση στα ξύλα, από 10 Οκτώμβρη που ξεκίνησα μέχρι τέλη Ιανουαρίου ήταν στους 11,5τονους.Μετά από επισκεψη μου στον μάστορα (αποκλείεται, έχουμε βάλει μικρότερα τσιχρίκια και οι άλλοι δεν μπορούν να αντέξουν από την ζέστη και το δικό σου το γαιδούρι να μην ζεσταίνει) ήρθε στο σπίτι,και βγάζοντας την περσίδα, είδαμε ότι ο η επένδυση του πετροβάμβακα από την μέσα μεριά ειχε σχίσει σε πολλά σημεία, προφανώς από την πολλή ζέστη.Μετά από συζήτηση καταλήξαμε να ανοίξουμε άλλη μια περσίδα στην πλάγια μεριά του τζακιού, και να βάλουμε και ένα ανεμιστηράκι (φουρφούρι) δίπλα από την κεντρική περσίδα.Η κατάσταση βελτιώθηκε και φτάσαμε τους 21C στο σαλόνι ,αλλα και τα νεύρα μας έγιναν χάλια από τον θόρυβο.Υπάρχει κατι καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε γιατι δεν την βλέπω για του χρονου να αντέχουμε χωρίς depon. Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακρύ post.





Καλα συγουρα παιζει ρολο η θερμανση , αλλα για 12 τονους σε 4 μηνες ??? ουαοαυ και εγω λεω τη λαλακιες εκανα και το μπουμπουνιζα τον οκτωμβρη νοεμβρη και χαλασα 1 τονο παραπανω , συνολικα μενρι σημερα 6 τονους ! Μονωση υπαρχει ??? για μπαζει απο παντου ???τεσπα

Φιλος , παρε το πιστολακι τις γυναικας (στο κρυο ), και χοστο στην κατω εισοδο . Δες δηλαδη αν προσφεσεις αερα απο κατω τη διαφορα θα εχεις απο τωρα !
Αν και ειμαι συγουρος , οτι αν παρεις ενα μοτερ , διπλης εισοδου(στο δειχνω αμα θες) και το βαλεις κατω απ το τζακι , να χτυπαει ο αερας στην πλατη απ το τζακι(μικρο 400κυβικα το πολυ) θα δεις τεραστια διαφορα ! αυτα εκει τα φουρφουρια ειναι για να κλαιμε απ τα γελια ???και σοβαρα στην φοτο 2003 η δεξια τρυπα , τη ακριβος εχει εκει μεσα δεν βλεπω καλα !!!!!Οταν λες σκιστηκε , τη εσκισε το αλουμινιο που εχει απ εξω ????

τιμες λογικες για jolly mec www.oeko-energie.de/Preislisten/Caldea%2...0italiano%202005.pdf



6 τόνους??? :blink: Κοίταξε απο μόνωση ειναι τυπική καθότι εικοσαετίας το σπίτι.(διπλό τούβλο στην μεση φελιζόλ)Εγώ είμαι πρώτο όροφο,απο πάνω εναν όροφο ακατοίκητο στα τούβλα,αλλά εχω κλείσει ολα τα ανοίγματα.Απο κάτω έχω πυλωτή χωρίς μόνωση αλλά γύρω γύρω ειναι κλειστό και γκαραζοπορτα.Τα κουφώματα ειναι pvc και με triplex τζάμια.Η φωτο που βλέπεις στα πλάγια είναι απο μια περσίδα που ανοίξαμε επιπλέον(δεν βάλαμε τις περσίδες ακόμα για δούμε πως θα πάει.)εσωτερικά είναι η επένδυση του πετροβάμβακα και ναι πολύ σωστά αναφέρεις αυτο που σχίστηκε ειναι το αλουμίνιο.Αυτό με το πιστολάκι θα το δοκιμάσω!Το μοτΈρ διπλής εισόδου πιο είναι? Ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.617 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ