Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11756 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

mastoras έγραψε:
Περνώ κάθε μέρα μέρα από εκεί. Χρειάζομαι και μερικά μπουριά για την σόμπα μου, οπότε την Τρίτη θα σας φέρω την κάρτα του βιοτέχνη. ;)


Μαστορα αν μπορεις πάρε τιμές για

μπουρια, γωνίες και Τ καθαρισμού σε Φ150!

Ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11764 από akapsali
Απαντήθηκε από akapsali στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Φίλοι Καλησπέρα

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να βάλω στο υπάρχον υδραυλικό τζάκι εναλάκτη καμινάδας με βεβιασμένη κυκλοφορία αερα θελω να ρωτήσω αν οι εναλακτες αυτοί οπως για παραδειγμα αυτός
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...t=1110&Itemid=53

εχουν ενδιάμεσα απο τα τοιχωματα καποιο ειδος πτερυγιων για να εμποδιζουν τη ροή του αερα ετσι ωστε αυτος να ζεσταινεται περισσοτερο και να εχει μεγαύτερη αποδοση ή ειναι απλως κενο ανάμεσα στα τοιχωματα του εναλάκτη;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11777 από pet13
Απαντήθηκε από pet13 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pet13 έγραψε:

pet13 έγραψε:

Asteris έγραψε: Αν κάνει η κασέτα 1000, τότε είναι καλή η τιμή, βάλτην. Τόσο έχει και την Invicta το Leroy (1070€).

promovalencia.com/tvchg/images/insert%20700%20GV.bmp Αυτη ειναι η κασσετα που εχω βρει.Αν υπαρχει καποια γνωμη.Ευχαριστω.

www.bricolandia.es/salgueda-cassette-de-lena-insert-700-gv/

www.bricolandia.es/salgueda-insert-700-s...ertable-de-lena/Καμι γνωμη για αυτες τις κασσετες;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11791 από bill
Απαντήθηκε από bill στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
kox
τα βρηκες απο μεγαλο μαγαζι στη 2 νοεμβριου;



φιλοι απο τοτε που εφερε INVICTA το leroy σταματησαν να φερνουν αυτοι δεν ειναι χαζοι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11794 από akapsali
Απαντήθηκε από akapsali στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pmet έγραψε:

kox έγραψε: Επιτιμε (προεδρε)
θα ξεκινησω τις εργασιες απο τη δευτερα , θα ψωνισω υλικα και ξεκιναω ολο χαρα :cheer:

Παιδια την βοηθεια σας

1) προτεινετε βεντιλατερ γυρω στα 600μ3/ωρα ( αν γινετε οχι με πολυ θορυβο )

2) προτεινετε θερμοστατη-ροοστατη

Αν ξερουμε και τιμες ακομη καλυτερα ;)
αλλα τις βρισκουμε τις τιμες ουτως ή αλλως!!


Για θερμοστατη , εκτος απο τον γνωστο που εχουν οι περισσοτεροι , βρηκα και αυτον .

Olympia Electronics

Δεν τον εχω δοκιμασει για να σου πω , απλα ψαχνω και εγω να τον αλλαξω .


Επειδή δεν το κατεχω το θεμα ποιος είναι ο "γνωστός" θερμοστατης που εχουν οι περισσοτεροι;
Επίση αυτός "γνωστός" μεταβάλει -αυξανει η μειωνει τις στροφές του βεντλατερ ανάλογα με την θερμοκρασία του αερα στις περσιδες

Ευχαριστώ
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by akapsali.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11805 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

akapsali έγραψε: Φίλοι Καλησπέρα

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να βάλω στο υπάρχον υδραυλικό τζάκι εναλάκτη καμινάδας με βεβιασμένη κυκλοφορία αερα θελω να ρωτήσω αν οι εναλακτες αυτοί οπως για παραδειγμα αυτός
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...t=1110&Itemid=53

εχουν ενδιάμεσα απο τα τοιχωματα καποιο ειδος πτερυγιων για να εμποδιζουν τη ροή του αερα ετσι ωστε αυτος να ζεσταινεται περισσοτερο και να εχει μεγαύτερη αποδοση ή ειναι απλως κενο ανάμεσα στα τοιχωματα του εναλάκτη;





Τον εναλλακτη που μας δειχνεις ως παραδειγμα δεν τον βλεπω...πρεπει να κανω κατι;
Τωρα στην ερωτηση που κανεις για πτερυγια εσωτερικα ο δικος μου νομιζω οτι δεν εχει τιποτα...δεν το εχω ψαξει αλλα με την κατασκευη που εχει αρκει για να ξεβρακωθει κανεις απο την ζεστη αν βαλει ενα δυο ξυλα παραπανω στο τζακι.
Περα απο την πλακα μηπως αν ειχε πτερυγια θα δημιουργουσε προσθετες αντιστασεις στην πιεση του αερα που ασκει το βεντιλατερ στον εναλλακτη; Μηπως ετσι μειωνεις την διαρκεια ζωης του βεντιλατερ;
Επισης μηπως ετσι αυξανεις το επιπεδο θορυβου του βεντιλατερ λογω προσθετων αντιστασεων που εχει η ροη αερα; Μηπως ετσι η τελικη παροχη αερα ειναι λιγοτερη απο την αναγραφομενη;
Δεν γνωριζω υποθεσεις κανω.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.473 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ