Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #13065 από bill
Απαντήθηκε από bill στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

nafplio έγραψε: bill
Εχουμε παρομοιο σπιτι μεζονετα καιψαχνω και εγω για την σωστή λύση . θα ήθελα να ρωτήσω εαν η εστία του plano 810 ειναι 55,5χ72,5 ?
προσωπικά δεν την γνωρίζω την εταιρεία αλλα και η διαφορά με το foyer ειναι μικρή συμφωνα με τις τιμές που λές


www.caminodesign.gr/ αυτο ειναι το σαιτ φιλε μου στο τηλ. που πηρα μου ειπαν οτι αυτη η τιμη θα ειναι για το καινουργιο μοντελο που θα αναρτηθη το μαιο,την εταιρια ουτε εγω την ξερω μεσα απο το σαιτ αυτο εμαθα οτι ειναι σοβαρος και πιστοποιημενος.
nafplio το τζακι μπορει να βγει και πολυ πιο φθηνο,μια εστια 14-15kw και 3 περσιδες με φυσικη ροη αυτο που φοβαμαι ειναι οι αναθυμιασεις απο τον πετροβαμβακα γενικος ειμαι στο ψαξιμο με το τζακι.
διαβασε το απο την αρχη το θεμα και θα καταλαβης.

ευχαριστω και καλη ανασταση σε ολους παιδια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #13098 από marsdiv
Απαντήθηκε από marsdiv στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αστερη καλημερα και χριστος Ανεστη. μια και ειδα οτι εισαι συνδεμενος αυτην την ωρα να σε ρωτησω κατι. ειχες πει να γραψεις εδω το τηλεφωνο ή το ονομα αυτου απο την θερμη απεναντι απο την κρεαταγορα για εναλακτες κτλπ. το ξερεις να μας το γραψεις? θα ερθω θεσ/κη μεθαυριο να του κανω ενα τηλεφωνο. ειχαμε πει πολλες φορες να το γραψουμε αλλα δεν εχει γινει. Αν το ξερει κανεις ας το γραψει. ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #13099 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Δεν το έχω, είχε πει κάποιος ότι θα πάει προς τα κει και θα το πάρει. Εγώ μάλλον θα είμαι Θέρμη την Πέμπτη, οπότε θα τον επισκεφτώ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13100 από bill
Απαντήθηκε από bill στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μια απορια το πλαισιο της κασσετας που ειδα αναθεμα αν ειναι ενα εκατοστο γυρω γυρω(το θαλαμο εννοω)
δεν θα ηταν καλητερα πχ 5εκ στα πλαγια 10-15 απο πανω και πισω,περισσοτερος αερας ζεστος;
η κασσετα ειχε κλαπετο ενω το Foyer οχι γιατι;
ευχαριστω.
asteris μηπως γνωριζης τιποτα;
ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13101 από marsdiv
Απαντήθηκε από marsdiv στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Δεν το έχω, είχε πει κάποιος ότι θα πάει προς τα κει και θα το πάρει. Εγώ μάλλον θα είμαι Θέρμη την Πέμπτη, οπότε θα τον επισκεφτώ...


οκ ευχαριστω. παντως γραψτο το τηλεφωνο την πεμπτη το απογευμα αν μπορεις φυσικα γιατι προσανατολιζομαι μαλλον παρασκευη να κατεβω θεσ/κη να κανω μια επικοινωνια μαζι του την παρασκευή να δω τελικα απο που θα παρω τα πραγματα για την τοποθετηση του εναλακτη. ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13106 από nafplio
Απαντήθηκε από nafplio στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Επειδή απο το internet δεν εχω βρει πληροφορίες για τον εναλλακτή θελω να ρωτήσω ποιο ειναι το υψος του ή αν μπορώ να τον τοποθετήσω με κλίση.Συγκεκριμένα έχω υψος σπιτιού 2,80 ή ποδιά του τζακιού ειναι γύρω στους 30ccm και το κέντρο της υπαρχουσας εστίας (καμινάδα ) γυρω στο 1,10 απο τον τοιχο που σβύνει (η υπάρχουσα καμινάδα ειναι κριμμένη πισω αποτην γυψοσανίδα αλλά υπολογιζω πως εχει την κλιση μετά το 1,70-1,80)Εαν παρω το foyer to 80 εχει υψος 950+30η ποδιά φτάνω το 1,25.Δεν Θα πρεπει να ανεβει λιγο ευθεία και μετά να τις δώσω κλίση? .Με αυτούς τους υπολογισμούς φοβαμαι πως δεν θα με παρει νατον βαλω κάθετα και μετά να δώσω κλιση.
Επισης σκεφτήκα και το foyer 70; με υψος 742 αλλά ή εστια -πόρτα - ειναι 692 και φοβάμαι πως δεν θα μου αρέσει γιατι εχω συνηθησει στο πυρότουβλο 85 .
Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.587 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ