Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13108 από marsdiv
Απαντήθηκε από marsdiv στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

nafplio έγραψε: Επειδή απο το internet δεν εχω βρει πληροφορίες για τον εναλλακτή θελω να ρωτήσω ποιο ειναι το υψος του ή αν μπορώ να τον τοποθετήσω με κλίση.Συγκεκριμένα έχω υψος σπιτιού 2,80 ή ποδιά του τζακιού ειναι γύρω στους 30ccm και το κέντρο της υπαρχουσας εστίας (καμινάδα ) γυρω στο 1,10 απο τον τοιχο που σβύνει (η υπάρχουσα καμινάδα ειναι κριμμένη πισω αποτην γυψοσανίδα αλλά υπολογιζω πως εχει την κλιση μετά το 1,70-1,80)Εαν παρω το foyer to 80 εχει υψος 950+30η ποδιά φτάνω το 1,25.Δεν Θα πρεπει να ανεβει λιγο ευθεία και μετά να τις δώσω κλίση? .Με αυτούς τους υπολογισμούς φοβαμαι πως δεν θα με παρει νατον βαλω κάθετα και μετά να δώσω κλιση.
Επισης σκεφτήκα και το foyer 70; με υψος 742 αλλά ή εστια -πόρτα - ειναι 692 και φοβάμαι πως δεν θα μου αρέσει γιατι εχω συνηθησει στο πυρότουβλο 85 .
Ευχαριστώ


εχει εναλακτη του ενος μετρου των 70 εκατοστων και των 60 εκατοστων....αρα καποιος θα σου ταιριαξει ανετα ....οσο για το αν μπαινει με κλιση πηγαινε μπροστα εχει κατι φωτο που εχουν βαλει νομιζω καποιοι ειναι και με λιγο κλιση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13123 από nafplio
Απαντήθηκε από nafplio στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
matsdiv '
ευχαριστώ για την ενημέρωση.Πιστεύεις οτι ο 60αρης θα εχει αποδοσή ? Μήπως ειναι μικρος για δύο εξοδους ? ( ειναι πιο φραρδύς ?)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13127 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

nafplio έγραψε: Επισης σκεφτήκα και το foyer 70; με υψος 742 αλλά ή εστια -πόρτα - ειναι 692 και φοβάμαι πως δεν θα μου αρέσει γιατι εχω συνηθησει στο πυρότουβλο 85 .
Ευχαριστώ


Η καύση ενός οποιουδήποτε ενεργειακού τζακιού, δε συγκρίνεται με τίποτα με οποιαδήποτε καύση τζακιού σε πυρότουβλο. Το ενεργειακό, έστω και με μικρότερο άνοιγμα θα σε μαγέψει. Θα κάθεσαι με τις ώρες και θα το κοιτάς, δηλαδή θα το χαζεύεις. Καλύτερο και από σήριαλ στην TV :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #13168 από Makoulios
Απαντήθηκε από Makoulios στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Eβαλα την jolly Max κασσέτα αφού είχα να θερμάνω σπίτι 130 τ.μ. και χρειαζόμουν 12 μ. αεραγωγό για το 3ο υπνοδωμάτιο.Η τοποθέτηση έγινε από το συνεργείο της Εστίας με Βεντιλατέρ 650ρι χωρίς να αφήσει μερεμέτια και ταίριαξε γάντι στην υπάρχουσα εστία.Θα σας στείλω εν καιρώ Photo.Με κάλυψε από πλευράς απόδοσης.Ηθελα να αποφύγω τους πειραματισμούς.Ο υγραντήρας μάλλον κάνει δουλειά αφού φέτος δεν είχα δύσπνοια τυχαίο?
[attachment:1]Πριν την Μετατροπή με Jolly.jpg[/attachment]

[attachment:2]Επι το 'Εργον Jolly.jpg[/attachment]
Last edit: 12 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by Makoulios. Αιτία: Προσθήκη Φωτό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13450 από bill
Απαντήθηκε από bill στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλημερα παιδια
τι εγινε που ειστε;
ρε μπας και φαγατε πολυ για το πασχα και δεν εχετε συνερθη ακομα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #13452 από nafplio
Απαντήθηκε από nafplio στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
dmt Θέλω να σε ρωτήσω εαν το ενεργειακο σε συγκριση με την HP 26 που εχεις . Απόδοση , κατανάλωση κλπ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.559 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ