Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35254 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μόνο αν ο χώρος στον οποίο πάει ο αέρας είναι σφραγισμένος και δεν μπορεί να επικοινωνήσει με τον χώρο του τζακιού. Αλλιώς δεν τίθεται θέμα, αν επικοινωνούν οι χώροι θα παίρνει αέρα κανονικά η εστία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35264 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Λοιπον ινβικτακιδες μολις με πηρε το φιλαρακι απο την πολιχνη που εβαλε φετος το ινμπικτα(που εισαι ρε στελιο) και μου λεει
φιλε κυκλοφορω με το σωβρακο εχω ριξει καπου 4 κιλα ξυλα και εχει φτασει 27 βαθμους ενα ενα τα ριχνω τα ξυλα θα σκασω αμα ριξω παραπανω.Ουφ παω στο μπαλκονι να παρω λιγο αερα.

Ποτε θα βαλω και γω ινμπικτα να γινω ινμπικτοχτυπημενος
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35287 από vg
Απαντήθηκε από vg στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μετά από όλα όσα διάβασα,δεν μπορώ να βγάλω σωστό συμπέρασμα. Μπορούν οι κασέτες από 9 έως 14 KW, με τα βεντιλατέρ που βγάζουν 150 m3/h, να ζεστάνουν 70-80 τετραγωνικά;
Οι εστίες Foyer στα αντίστοιχα KW των κασετών, απ' ότι διάβασα βγάζουν αρκετά περισσότερα m3/h, με φυσική ροή και από ότι λένε οι χρήστες των Foyer, ζεσταίνουν τα 70-80 τετραγωνικά.
Ποια είναι άποψη των χρηστών κασέτας;

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35315 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Παρόλο που στο απομακρυσμένο δωμάτιο ανεβάζει θερμοκρασια το σελενικ μου απλώς για να ανεβαίνει πιο αργά όπως και στα κρύα θα κρύωνει πιο γρήγορα σκεφτόμουν μήπως να επερνα ενα κονβεκτορα φτηνό απο το λερου για το βράδυ. Συμφέρει καλύτερα να δουλεύει ο κονβεκτορα για 4-5 ώρες το βράδυ η το αιρ κοντισιον που έχω και ειναι ινβερτερ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35317 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Δες πρώτα πως θα συμπεριφερθεί το δωμάτιο όταν έρθουν τα κρύα και μετά πας και παίρνεις ότι είναι να πάρεις. Μπορεί με 2-3 κούτσουρα αργά το βράδυ και την ένταση στο ελάχιστο, να είσαι οκ. Δες και τι θερμοκρασίες θα έχεις, μπορεί να μην πέφτεις κάτω από τους 18, οπότε μιά χαρά για ύπνο...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": legend7ts

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35321 από athipa
Απαντήθηκε από athipa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

vg έγραψε: Μετά από όλα όσα διάβασα,δεν μπορώ να βγάλω σωστό συμπέρασμα. Μπορούν οι κασέτες από 9 έως 14 KW, με τα βεντιλατέρ που βγάζουν 150 m3/h, να ζεστάνουν 70-80 τετραγωνικά;
Οι εστίες Foyer στα αντίστοιχα KW των κασετών, απ' ότι διάβασα βγάζουν αρκετά περισσότερα m3/h, με φυσική ροή και από ότι λένε οι χρήστες των Foyer, ζεσταίνουν τα 70-80 τετραγωνικά.
Ποια είναι άποψη των χρηστών κασέτας;


Δε μπορώ απόλυτα να εκφέρω άποψη επειδή η κασέτα μου μπήκε πριν 3 μέρες και έξω ακόμα ο καιρός είναι καλός. Αυτή τη στιγμή έξω έχει 19 βαθμούς και στο χώρο μου των 80 τμ σε διάταξη Γ προς τη μεριά του τζακιού που καίει έχω 22,7 βαθμούς, ενώ στην άλλη άκρη 20,5. Στην εστία καίω δύο χοντρά κούτσουρα και εληά και δύο λεπτότερα πουρνάρι...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vg

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.581 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ