Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57230 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Για τη διατομή της LaNordica, υπάρχει καμιά περίπτωση το "μεγαλύτερο ίσο" να είναι "μικρότερο ίσο" και να έγινε λάθος στη μετάφραση?

Είδαμε το manual προ μετάφρασης?


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57345 από barbanikos
Απαντήθηκε από barbanikos στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
pduke Μπράβο για την δουλειά και καλόκαυστο!!! :)
Να σου δώσω μια ιδέα?
Γιατι δεν βάζεις το γωνιόκρανο των 90 μοιρών κάτω και να το χτυπήσεις με μία ματσόλα στην εξωτερική ακμή ώστε να το φέρεις στην γωνία που θες? ;)

Invicta Insert 800Vt turbo
Και τα μυαλά στα κάγκελα….

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57346 από Μιχάλης Κ.
Απαντήθηκε από Μιχάλης Κ. στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Τον Σεπτέμβρη αγόρασα κ μου εγκατέστησε τζακάς την κασέτα της Laudel των 18kw vt800.
Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις. :)
1. Η καμινάδα που χρησιμοποίησε είναι σπιραλ φ200 και όχι ίσιο inox. Αυτό παίζει ρόλο στην απόδηση της κασέτας ; Μου είπε ότι δεν είναι στην ίδια ευθεία η έξοδος της κασέτας με την καμινάδα μου, οπότε αυτή η μικρή στροφή που πρέπει να κάνει δεν βολεύει για να μπει πχ 45 μοιρών ίσια μονή ίνοξ σωλήνα.
2. Χρησιμοποιήσαμε μόνο την μία έξοδο της κασέτας φ125, προς ένα δωμάτιο δίπλα από το σαλόνι. Την δεύτερη έξοδο που έχει, την τάπωσε και δεν την χρησιμοποιήσαμε καθόλου. Έχει μόνο την εκτόνωση με περσίδα πάνω στην φούσκα. Πιστεύετε ότι και η 2η πρέπει τελικά να χρησιμοποιηθεί για το σαλόνι κανονικά με περσίδα ή όχι ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57372 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
1. oxi δεν παιζει στην αποδοση , αλλα παιζει ισως στην ασφαλεια ! επειδη τωρα χρησιμοποιουν ατσαλινες δεν παιζει και πολυ θεμα ! Αυτο με τις στροφες πρεπει να το δουμε απο κοντα , ετσι δεν μπορω να σου πω αν ειναι παπατζας !
2.και γιατι δεν την εβγαζες στο σαλονι , και οταν δεν την θες να την ταπωνεις απο εκει ????
υπαρχουν και περσιδες που ανοιγοκλείνουν !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57382 από Μιχάλης Κ.
Απαντήθηκε από Μιχάλης Κ. στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

house έγραψε: 1. oxi δεν παιζει στην αποδοση , αλλα παιζει ισως στην ασφαλεια ! επειδη τωρα χρησιμοποιουν ατσαλινες δεν παιζει και πολυ θεμα ! Αυτο με τις στροφες πρεπει να το δουμε απο κοντα , ετσι δεν μπορω να σου πω αν ειναι παπατζας !
2.και γιατι δεν την εβγαζες στο σαλονι , και οταν δεν την θες να την ταπωνεις απο εκει ????
υπαρχουν και περσιδες που ανοιγοκλείνουν !

1. Η καμιναδα είναι φ200 σπιράλ ανοξειδωτη. Μπήκε αυτή γιατι δεν είναι στην ευθεία η έξοδος του τζακιού με την καμιναδα. Η διάφορα είναι πολυ μικρή, 10 πόντους το πολυ, οπότε δεν έμπαινε η ίσια, ενω δεν έμπαινε κ το Σ για να μπει ίσια μετα. Η υπάρχουσα καμιναδα είναι μικρής διανομής, χτισμένη με μονομπλόκ κομμάτια τετράγωνα για καμιναδα με τρύπα στην μέση έτοιμα. Είναι δλδ φ250 εσωτερικά η παλιά καμιναδα.
2. Στο σαλόνι δεν την βγάλαμε...μάλλον μ@λ@κ..@...μου είπε ότι με αυτήν κλειστή θα έχω μεγαλύτερη πίεση στην άλλη που βγάλαμε...δεν ξέρω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #57502 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

GT έγραψε: Για τη διατομή της LaNordica, υπάρχει καμιά περίπτωση το "μεγαλύτερο ίσο" να είναι "μικρότερο ίσο" και να έγινε λάθος στη μετάφραση?

Είδαμε το manual προ μετάφρασης?

Στο το δικό μου Nordica είχε το ξενόγλωσσο βιβλιαράκι. Λοιπόν και σ' αυτό αναφέρεται ότι για καμινάδα που είναι 4 μέτρα και περισσότερο MINIMUM 20X20 'H Φ20. Αυτό είναι σημαντικό αν είναι λάθος. Μπήκα στο site κάποιου γνωστού αντιπροσώπου (στην Αττική) είδα ότι και εκεί για τα insert οι καμινάδες αναφέρονται με τις ίδιες προδιαγραφές. Αν είναι τυπογραφικό λάθος, είναι περίεργο να μην το έχουν εντοπίσει.

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.857 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ