Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59550 από johnym30
Απαντήθηκε από johnym30 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Και μια τελευταία ερώτηση για σήμερα. Επειδή το σπίτι είναι ημιυπόγειο και οι τρύπες θα ανοιχτούν περίπου στο 1,50μ, υπάρχει πρόβλημα αν περνάνε αριστερά από τη φούσκα (μέσα από τη φούσκα στη ουσία για να μην φαίνονται) για να καταλήξουν εκεί που πρέπει ή θα υπάρχει πρόβλημα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59560 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Από προσωπική εμπειρία εγκατάστασης να πω στον φίλο johnym30, ότι στο invicta που εγκατέστησα εγώ, ενώ άνοιξα δύο εισαγωγές, μια φ120 για την καύση και μια φ100 για εναλλάκτη, μετά και την συμβουλή του Αστέρη, έκλεισα την περσίδα του φ120 μια και ο αέρας που έμπαινε στο σπίτι ήταν υπεραρκετός και για την καύση!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59589 από greenpug
Απαντήθηκε από greenpug στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

gikas έγραψε: ευχαριστω αστερη!!ξερεις απο που μπορω να προμηθευτω ενα μετρητη υγρασιας για τα ξηλα(να ξερω τι μου γινεται!!)μετρησα και την θερμοκρασια φυσικης ροης και παιζει απο τους 60 εως 80 βαθμους,ειναι ενταξει?


Φίλε εγώ αγόρασα αυτόν και τον περιμένω να παραδοθεί

www.kamasa.co.uk/item.aspx?item=3973

Τον βρίσκεις περίπου 20 - 25 ευρώ με τα μεταφορικά από το ebay
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gikas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59618 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

alex_nous έγραψε: Από προσωπική εμπειρία εγκατάστασης να πω στον φίλο johnym30, ότι στο invicta που εγκατέστησα εγώ, ενώ άνοιξα δύο εισαγωγές, μια φ120 για την καύση και μια φ100 για εναλλάκτη, μετά και την συμβουλή του Αστέρη, έκλεισα την περσίδα του φ120 μια και ο αέρας που έμπαινε στο σπίτι ήταν υπεραρκετός και για την καύση!


Έτσι όπως το δείχνει το σχέδιο ο Stavrax, το τζάκι μπορεί να τραβήξει αέρα από έξω ακόμη και όταν δεν δουλεύει το μοτέρ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59641 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε:

alex_nous έγραψε: Από προσωπική εμπειρία εγκατάστασης να πω στον φίλο johnym30, ότι στο invicta που εγκατέστησα εγώ, ενώ άνοιξα δύο εισαγωγές, μια φ120 για την καύση και μια φ100 για εναλλάκτη, μετά και την συμβουλή του Αστέρη, έκλεισα την περσίδα του φ120 μια και ο αέρας που έμπαινε στο σπίτι ήταν υπεραρκετός και για την καύση!


Έτσι όπως το δείχνει το σχέδιο ο Stavrax, το τζάκι μπορεί να τραβήξει αέρα από έξω ακόμη και όταν δεν δουλεύει το μοτέρ.


Φίλε Asteris, έχεις κάποιο mail για να επικοινωνήσω μαζί σου;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59643 από Laman
Απαντήθηκε από Laman στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Σε τζακι φυσικης ροης κανει θα βοηθησει καθολου αν στην κατω περσιδα οπου τραβαει τον κρυο αερα τοποθετηθει βεντυλατερ για να ενισχυσει τη ροη??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.486 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ