Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63540 από Leo
Απαντήθηκε από Leo στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημέρα και Χρόνια Πολλα!!!!!!!!
Έχω τοποθετήσει το Invicta Selenic και είμαι πολυ ικανοποιημένος από την απόδοσή του....
Μόνο που σήμερα το πρωί προσπαθώντας να σφίξω το χερουλάκι της πόρτας μου ράγισε στη γωνία το τζάμι...
Γνωρίζεις κανείς από που μπορώ να αγοράσω? Μπορώ να παραγγείλω και από τζαμά? Γνωρίζει κανείς και το κόστος?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63559 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@johnym30
Από τις φώτο η εστία μοιάζει να έχει κολλήσει πίσω. Οι ελάχιστες αποστάσεις τηρήθηκαν?
Θα φτιάξεις παταρι?
Ο πετροβαμβακας πρέπει να κλείσει με αλουμινοταινία στις τομές και καλό θα ήταν να μην έβαζες τον ευκαμπτο, αυτός χρησιμοποιείται για να τυλίγονται αγωγοί, δεν κάνει για τον θερμοθάλαμο. Δεν έχει τις ίδιες ιδιότητες με τον βαρύτερο που χρησιμοποιείται συνήθως.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63567 από johnym30
Απαντήθηκε από johnym30 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Stavrax έγραψε: @johnym30
Από τις φώτο η εστία μοιάζει να έχει κολλήσει πίσω. Οι ελάχιστες αποστάσεις τηρήθηκαν?
Θα φτιάξεις παταρι?
Ο πετροβαμβακας πρέπει να κλείσει με αλουμινοταινία στις τομές και καλό θα ήταν να μην έβαζες τον ευκαμπτο, αυτός χρησιμοποιείται για να τυλίγονται αγωγοί, δεν κάνει για τον θερμοθάλαμο. Δεν έχει τις ίδιες ιδιότητες με τον βαρύτερο που χρησιμοποιείται συνήθως.


Καλημέρα και ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις.
Η πλάτη της εστίας είναι 10 πόντους από τον πετροβάμβακα (το ίδιο δεξιά και αριστερά τα κοντινότερα σημεία στον πετροβάμβακα). Ναι, λέω να φτιάξω πατάρι, να μονώσω καλά την καμινάδα σε εκείνο το σημείο και να το κλείσω τελείως λόγω της παλιάς καμινάδας.
Φυσικά και θα κλείσει με αλουμινοταινία, μιας και σήμερα λέω να ξεκινήσω με τις γυψοσανίδες. Ο πετροβάμβακας είναι Fibran 5αρης και στα σημεία που είναι κοντά στην εστία βάζοντας το χέρι μου το αλουμινόφυλλο είναι κρύο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63585 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Leo έγραψε: Καλημέρα και Χρόνια Πολλα!!!!!!!!
Έχω τοποθετήσει το Invicta Selenic και είμαι πολυ ικανοποιημένος από την απόδοσή του....
Μόνο που σήμερα το πρωί προσπαθώντας να σφίξω το χερουλάκι της πόρτας μου ράγισε στη γωνία το τζάμι...
Γνωρίζεις κανείς από που μπορώ να αγοράσω? Μπορώ να παραγγείλω και από τζαμά? Γνωρίζει κανείς και το κόστος?


Παραγγέλνεις από τζαμά, κεραμικό τζάμι 800 βαθμών, διαστάσεων 380 x 590 x 4 mm. Περίπου 30-40€ μάλλον θα κοστίσει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Leo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63696 από johnym30
Απαντήθηκε από johnym30 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπέρα και πάλι,
έχετε να προτείνετε μοτέρ για να στείλω ζεστό αέρα σε απόσταση 4-5 μέτρα με το πολύ 2 γωνίες;
Για θερμοστάτη έχει δοκιμάσει κανείς της Olympia Electronics τον BS-840;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63705 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
αναροφησης μακρις 400 κυβικα 250 ευρο
Κρατκι φιλλιπακοπουλος , ειναι ο τεχνικος εδω μεα στο φοροθμ , δικο του μοντελο καλη εταιρια 197 + φπα
εβαυ , πολλα μοτερ ελικες , τυμπανου .... booster duct ψαξε και θα βρεις για ολα τα γουστα ! Για μοντελο θα σε πω αυριο
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by house.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gatos20vt

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.506 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ