Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93338 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pontios74 έγραψε: Κλείνω εδω την παρένθεσή μου και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που δεν το έχω συναντήσει στο φόρουμ τοποθετούμε το τζάκι μας σε μια γωνία ωραία?Άν η καμινάδα μας φεύγει προς το ταβάνι θα πρέπει να ανοίξουμε μια τρύπα!Τρυπώντας το ταβάνι αν συναντήσουμε σίδερα τί τα κανουμε? τα κοβουμε?ή τα στραβώνουμε?Γιατί όταν ρώτησα έναν μηχανικο μου είπε πως απαγορεύετε δια ροπάλου να τα πειράξουμε.
Απλά το αναφέρω γιατι συνάντησα αρκετά σίδερα στο ταβάνι μου κάνοντας μερικές τρύπες και δεν ξέρω τι να κάνω!Κι έχω την υποψία πως υπάρχει πλέγμα!!!


Στις άκρες και τις γωνίες της πλάκας (εκεί που δένουν με μπαλκόνια και δοκάρια) συναντάμε και τα περισσότερα σίδερα. Καλά είπε ο μηχανικός, μη τα πειράξεις ούτε για πλάκα.

Με πρόλαβε ο Στέργιος, η ουσία είναι η ίδια...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by tas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93339 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@pontios74
Μήπως μπορείς να τραβήξεις την καμινάδα εξωτερικά, για να γλυτώσεις το τρύπημα της πλάκας?
Έτσι βάζοντας και ένα ταυ καθαρισμού θα την καθαρίζεις και πιο εύκολα. Αν δεν γίνεται τότε πρέπει να πάρεις την γνώμη ενός μηχανικού προτού ξεκινήσεις τα ανοίγματα.
Επίσης για να ανοίξεις την τρύπα με την χαμηλότερη δυνατή καταπόνηση μπορείς να νοικιάσεις αδιατάρακτη και να την κάνεις με αυτήν.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pontios74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93340 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pontios74 έγραψε: Απλα μου κάνει εντύπωση γιατι πρόκειτε για το ίδιο μαγαζί και σαν ευρωπαική χώρα θα έπρεπε να είναι ίδια τιμή παντού αλλα τα λαμόγια τα δικά μας τα έχουν κάνει έτσι ωστε με τους φόρους να βλέπουμε τέτοιες διαφορές όσο για τα μεταφορικά η τιμή των μεταφορικών είναι φίξ είτε φέρεις ένα κοντέινερ με μια καμινάδα είτε ένα κοντέινερ με 100 τζακια και 1000 καμινάδες ίδια τιμη είναι.Οι εκτελωνιστές παίρνουν τα χοντρα χρήματα!


Ναι αλλά τα Invicta παράγονται στην Γαλλία, οπότε υπολόγισε μόνος σου πόσο παραπάνω θα κοστίσει να πάει το κοντέινερ στην Αθήνα αντί στο Παρίσι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93341 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
pontios74
το πρωτο που κανεις ψαχνεις αλλη διεξοδο
το δευτερο δεν ακους κανενα τζακα που σου λεει για αδιαταρακτη κοπη κι οποιον παρει ο χαρος μετα :P
το τριτο ...αν δεν βρεις ευκολη λυση και επιμενεις ...ρωτας ενα στατικο ... εχοντας υποψη σου οτι πιθνον η λυση που θα δωσει να στοιχιζει
το 4ο και χειροτερο ...παιρνεις το ρισκο


το 5ο... παλι με προλαβαν :( :P


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93342 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ευχαριστω παιδια θα επανελθω με φωτογραφιες γιατι ειναι λιγο μυστηρια η τοποθετηση αν την βγαλω απο τοιχο το πολυ πολυ να του αλλαξω θεση και να μην μπει γωνια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93345 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
3 τζακαδες μου ειπαν τα στραβωνεις 2 μου ειπαν τα κοβεις κι ενας υδραυλικος μου ειπε ρωτα μηχανικο και προτιμησα εκτος απο τον μηχανικο να ρωτησω κι εδω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.512 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ