Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93349 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pontios74 έγραψε: 3 τζακαδες μου ειπαν τα στραβωνεις 2 μου ειπαν τα κοβεις κι ενας υδραυλικος μου ειπε ρωτα μηχανικο και προτιμησα εκτος απο τον μηχανικο να ρωτησω κι εδω!



Βρες μια κάτοψη ξυλοτύπου στην οποία απεικονίζεται ο οπλισμός, να δεις που περνάνε τα λιγότερα σίδερα κι αν βολεύει κάντο εκεί το τζάκι. Αλλιώς η καμινάδα εξωτερικά, όπως είπε ο Σταύρος...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pontios74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93364 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Εφτιαξα ένα πρόχειρο σχέδιο ελπίζω να είναι κατανοητό απλα η απορία μου είναι πως η κιαμιναδα θα πρέπει να φεύγει ακριβώς πίσω απο το τζάκι? αν πάει ενα μετρο δεξια και μετα βγει έξω θα ειναι οκ?ή καθυστερουν αρκετα τα καυσαέρια και θα έχω πρόβλημα! μηπως ειναι καλύτερα να το κάνω πιο δεξια γιατι στη γωνια απο πισω εχει 1 μετρο πλάτος κολωνα περιπου!
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93368 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pontios74 έγραψε: 3 τζακαδες μου ειπαν τα στραβωνεις 2 μου ειπαν τα κοβεις κι ενας υδραυλικος μου ειπε ρωτα μηχανικο και προτιμησα εκτος απο τον μηχανικο να ρωτησω κι εδω!


Καλησπερα
Σκεφτειτε και αυτην την εκδοχη
Ανοιγμα ταρατσας 40 Χ40
οπου 1 .ειναι τα σιδερα της ταρατσας
οπου 2 και 3 λαμαρινα 3 χιλ παχος .φαρδος οσο το παχος της ταρατσας σας.
μεταξυ 2 και 3 σιδερα κολλημενα .ολα τα σιδερα της ταρατσας να κολληθουν πανω στο πλαισιο.
προσοχη στο ανοιγμα 40 Χ 40 να μεινουν τα σιδερα να εξεχουν λιγο για να μπορεσετε να τα κολλησετε.
τελος στο κενο ριχνετε μπετο.επισκευαστικο
Η κανετε μονο το πλαισιο 3.και πανω του να κολληθουν ολα τα σιδερα της ταρατσας.

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by βασιλιης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93377 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@pontios74
Από το σχέδιο σου αν κατάλαβα καλά μάλλον θα έχεις πρόβλημα με τον ελκυσμό. Σε άλλο σημείο δεν μπορεί να μπει? Πχ πιο δεξιά και στο κενό με τον τοίχο να κάνεις τίποτα ραφάκια για ξύλα και βιβλία?
Μια κάτοψη, έστω και πρόχειρη, θα βοηθούσε για να σου δώσουμε καμιά ιδέα.
Το σχέδιο του Βασίλη καλό θα ήταν να το δείξεις σε μηχανικό για να σου πει την γνώμη του.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pontios74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93383 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ναι ετσι θα το κανω εχει κι ενα δοκαρι απο μεσα θα τρυπησω απ εξω μια τρυπα να δω που θα πεσει ακριβως μεσα και θα το παω πιο δεξια ωστε να μην κανω πολλες στροφες και μεγαλες διαδρομες κι ο βασιλης εδωσε μια πολλη καλη ιδεα αλλα ειναι λιγο μπελας επισης θα ρωτησω τον μηχανικο αν παιζει ρολο που απο επανω ειναι βεράντα και η κολωνα ειναι της προεκτασης της βεραντας και δεν ειναι των θεμέλιων.
εχω και μια μακετα με το τζακι οπως το σκεφτομαι!
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93385 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
η σωστη λυση ειναι περιπου αυτη που σου ειπε ο βασιλης ...αναγκαστεις να τρυπησεις την ταρατσα ...και με προσοχη στην μονωση αν υπαρχει ... καλο θα ηταν ομως αν υπηρχε ενα σχεδιο οπλισμου να το δει μηχανικος...γιατι εξαρταται κι απ το σημειο ... μελίγη τυχη και προσοχη θα χρειαστει να κοψεις μονο 2 σιδερα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pontios74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.457 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ