Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93392 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μήπως βόλευε να έβαζες το kratki maja tour (είναι πιο λεπτό και ψηλό) από την άλλη πλευρά του τοίχου, δίπλα στη μπαλκονόπορτα και να το έχεις και φάτσα σε όλο το σαλόνι?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by Stavrax.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pontios74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93401 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Διπλα απο την μπαλκονοπορτα δυστυχως δεν μπαινει γιατι απο επανω εχω βεραντα εκει που ειναι τα δοκαρια απο επανω ειναι οροφος και γυρω γυρω εχει βεραντα μπροστα βγαινει 5 μετρα ενω περιμετρικα ειναι 1.20 περιπου και διπλα στη μπαλκονοπορτα σκαει μες τη μεση της βεραντας.... θα το τρβηξω πιο δεξια οπως ειπες πριν,να κανει 2 γωνιες να φυγει κατευθειαν επανω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93554 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@pondios74, σκέψου και τη λύση να μην τοποθετηθεί στη γωνία τζάκι αλλά μόνο με ίσια φάτσα στο σαλόνι ακριβώς αριστερά η δεξιά της γωνίας(εξαρτάται και από τα κουφώματα) αν βέβαια βολεύει για την καμινάδα γιατί γι΄αυτή γίνεται λόγος. Πως θα γίνει αυτό : σπάσιμο του τοίχου όσο η φάτσα του τζακιού και εξωτερικός χτιστός θερμοθάλαμος με αλφαμπλόκ - υτονγκ για θερμομόνωση με το εξωτερικό περιβάλλον και σοφάτισμα αυτού, θα βλέπεις από το σαλόνι μόνο ένα ίσιο τοίχο και τη φάτσα του τζακιού με τις περσίδες. Έτσι κερδίζεις χώρο στο σαλόνι αλλά ίσως τελικά βολεύει για την καμινάδα χωρίς πολλές γωνίες και προβλήματα με τα τρυπήματα κτλ

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pontios74

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93630 από Nicol
Απαντήθηκε από Nicol στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπέρα, έχω να διαλέξω μεταξύ του Edilkamin piano airfire 10kw με συρομενη πόρτα ( ατσάλινη με βερμικουλιτη ) και του Seguin Europa 7 ( foyer 13 kw - μαντεμι). Θα ήθελα τη γνώμη σας , ευχαριστω, Nicol

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93636 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Nicol έγραψε: Καλησπέρα, έχω να διαλέξω μεταξύ του Edilkamin piano airfire 10kw με συρομενη πόρτα ( ατσάλινη με βερμικουλιτη ) και του Seguin Europa 7 ( foyer 13 kw - μαντεμι). Θα ήθελα τη γνώμη σας , ευχαριστω, Nicol


προσωπικα προτιμω τους ιταλους :)

εχεις ομως μια διαφορα στην ισχυ ...

και την επιλογη του τεχνιτη :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93638 από thanasis65
Απαντήθηκε από thanasis65 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pontios74 έγραψε: Ευρώπη και πράσινα άλογα! στη γαλλια το selenic grande έχει 639 ευρω στο LEROY
www.leroymerlin.fr/v3/p/produits/foyer-a...90?xtor=AL-511537609

Πριν απο ενάμιση μήνα έψαχνα να αγοράσω αυτό :http://www.leroymerlin.fr/v3/p/produits/foyer-a-bois-facade-droite-invicta-6871-44-14-kw-e58042 επειδή αρχικά στο Leroy μου είχαν πεί πως δεν φέρνουν το συγκεκριμένο τζάκι άρχισα να το ψάχνω σε Γαλλικά site, το βρήκα σε αρκετά με τιμή αρκετά μεγαλύτερη απο του Leroy τα περισσότερα όμως δεν έστελναν στην Ελλάδα, απο 3-4 που έστελναν τα μεταφορικά ήταν 400€ !!! Κατόπιν ρώτησα κάποιους γνωστούς μου που ασχολούνται με διεθνείς μεταφορές και μου είπαν πως η τιμή για μεταφορά απο Γαλλία εδω μιας «ευρωπαλέτας» είναι απο 180 € και πάνω ανάλογα με την εταιρεία. Μετά απo αυτό είδα στο forum οτι το τζάκι που με ενδιέφερε το είχε αγοράσει ο alex_nous και αφου τον ρώτησα πως το παρήγγειλε ξαναεπικοινώνησα με το leroy και το παρήγγειλα τηλεφωνικά, σε 10 περίπου μέρες με ειδοποίησαν να το παραλάβω, τιμή στην Γαλλία 804€ και εδώ 919€, αν το παράγγελνα απο εκεί 1200€ με τα μεταφορικά, αν έστελνα Ελληνική εταιρεία 980€ συν δεν ξέρω ποσα θα μου ζητόυσαν για να πανε να το παραλάβουν απο καποιο συγκεκριμένο κατάστημα ή για να το στείλουν απο το κατάστημα στην εκεί έδρα της μεταφορικής. Δεν νομίζεις πως τελικά η τιμή που το πήρα είναι η καλύτερη που θα μπορούσε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.467 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ