Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93953 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: ψιλο-άσχετεο, αλλά αφορά το τζάκι μου. Εϊναι δύσκολο να ανεβάσει κανείς βίντεο στο youtube?


οχι...ευκολο ειναι


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93955 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Nicol έγραψε: Καλημερα dimlyk, το σπιτι ( του 1986, 115 τμ- Βούλα) έχει καινουρια ενεργειακα παράθυρα , αυτόνομη θέρμανση πετρελαίου και ari condition στο σαλονι και υ/δ. Το υπάρχον τζακι είναι παραδοσιακο και θέλει διακόσμηση, γι ´ αυτο το γκρεμιζουμε και μπαίνει καινούριο ενεργειακο που θα ζεσταινει το σαλονι και το χολ ( 50 τμ) και ίσως κόψει και το κρύο στα υ/δ. (Είναι δύσκολο να περάσουν σωληνες προς τα υ/δ. ) . Το τζακι θα το αναβουμε 3-4 φορές την εβδομάδα, το βράδυ . Μου αρέσει πολυ το Edilkamin airfire 4/ 10 kw. Αλλα κάνει για το χωρο; Είναι λίγο ; Το 4 με ανησυχεί . Ποια είναι η ωφέλιμη ισχύς ; Ευχαριστω.


το 4 ειναι η ελαχιστη ισχυς και το 10 η "μεγιστη " ...για 60 μ2 σου φτανει ...προσοχη στην καμιναδα οπως σουπαν τα παιδια και φυσικα και στην κατασκευη της φουσκας ....
να ξερεις παντως οτι αυτο που πληρωνεις ειναι η συρομενη πορτουλα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94037 από Nicol
Απαντήθηκε από Nicol στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπέρα . Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλές σας. Dimlyk, το τζακι το βρήκα σε προσφορα , θεωρω σε αρκετα καλή τιμή , αλλα μου φαίνεται τσιμπημενη η τιμη για τοποθέτηση και υλικά . Γίνεται να σου στείλω e- mail με τις τιμες να μου πεις τη γνώμη σου;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94042 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
@nicol, αν θες μας λες και μας την αρκετά καλή τιμή να δούμε πόσο είναι αυτή η καλή χωρίς βέβαια να αναφέρεις από που

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94044 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Nicol έγραψε: Καλησπέρα . Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλές σας. Dimlyk, το τζακι το βρήκα σε προσφορα , θεωρω σε αρκετα καλή τιμή , αλλα μου φαίνεται τσιμπημενη η τιμη για τοποθέτηση και υλικά . Γίνεται να σου στείλω e- mail με τις τιμες να μου πεις τη γνώμη σου;


μπορεις ν αναφερεις κι εδω τιμες ...υπαρχουν πολλοι και πολυ πιο σχετικοι απο μενα :)
χωρις ν αναφερεις ονοματα οομως


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94061 από Nicol
Απαντήθηκε από Nicol στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Οκ. Εστια ανασυρομενη 1100, υλικά 700 ( πχ: 2 μ καμινάδα ινοξ 100 ευρω, 2 γωνίες 100, μόνωση 150 , γυψοσανιδα 400), τοποθέτηση 550, τιμες χωρίς ΦΠΑ . Και ότι χρειαστεί πληρώνω έξτρα ( πχ: σίγουρα όπως είπατε και εσείς θέλω καμινάδα ινοξ παραπάνω απο 2 μ , οπότε 50 ευρω το μετρο) . Μετρητά 2000 (2460 με ΦΠΑ).
Στη κατασκευη φουσκας τι να προσέχω ιδιαίτερα ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.484 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ