Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7145 από Asteris

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7176 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Αερόθερμο για ανοιχτά τζάκια έκανε. Για 50-60€ που έδωσε και το έκανε μόνος του, είναι μιά χαρά. Για 400 και 500 που τα πουλάνε έξω, είναι χαζομάρα. Τα ίδια λεφτά κάνει η εστία μου που δίνει 75%, όχι να τα δώσεις για να πας από το 15 στο 30...

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...53&id=2141&Itemid=53


Εσύ είσαι για εδώ λέμε



www.invicta-sa.com/portail/produits/chau...700-prismatique.html

Tελικα Asteri μου εφυγαν για την ακριβεια 140 ευρω αλλα εφαγα κιολας του σκασμου,60 ευρω στα κρεατα και τις ρετσινες που κερασα + 30 ευρω βενζινες 3 φορες πανελα+ 25 το βεντιλατερ και 25 ευρω σε σιδερα αφου αλλαξα την παροχη,οπως ειπα και πριν για αυτα τα λεφτα αν μου εκανε που το πιστευω το τζακι απο εκει που ειχε 10% αποδοση στο να εχει τωρα 35-40% μια χαρα ειναι,γιατι τους 2 τονους που ειχα να καψω στο απλο τζακι ειναι τωρα σαν να εχω 4-6 τονους!
Το λιγοτερο που ηθελα για ενα κονινικο ενεργειακο άποδοσης 70-80% με σπασιματα κ.τ.λ θα ηταν 1000 ευρω και'γω εδωσα ουτε το 15% αυτων των χρηματων ασχημα ειναι?
Του χρονου θα χτυπησω εναν βουλγαρο 33kw νερου με 1300-1400 με περαστικα και ολα και θα ειμαι τζετ!
Ασε που πολυ πιστευω οτι μετα το φετινο πατατρακ που επαθε το κρατος το πετρελαιο του χρονου θα εχει 70-80 λεπτα μαξ!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7179 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Και για 140 που έδωσες μαζί με τα κρέατα, πάλι καλά είναι. Στο κάτω-κάτω του χρόνου το πουλάς σε κάναν χαροκαμένο και παίρνεις πίσω κάνα κατοστάρικο. Για τον βούλγαρο μην είσαι σίγουρος ότι είναι 33KW, δες τον από κοντά και μετά πες μου αν αντέχει να καίει 11 κιλά ξύλα την ώρα για να βγάλει τα 33kW. Δεν τα χωράει καλά-καλά τα 11 κιλά ξύλα μέσα σε αυτήν την εστία. Εξωτερικό πλάτος 66cm, μέσα 50-52. Συν τοις άλλοις είναι max ισχύς αυτήν, η κανονική ένας θεός ξέρει πόση είναι. 20? 15?

Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #7181 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

apostolos έγραψε: καλησπερα. εγω πηρα αυτο το αεροθερμο με 300 χωρις φπα και μου ζεστανε εχθες στο Φιλυρο θεσσαλονικης 28τμ ενιααιο χωρο με 24 βαθμους και τρεις χωρους(10,10 και 9 τμ)περιμετρικα με 22 και 20 βαθμους με 3 κιλα μεσο ορο.Αν το τζακι σου ομως δεν τραβαει,δεν μπορεις


Απόστολε μεσα στο Φίλυρο μένεις; Αν μπορω να το δω το σύστηματακι για το τζακι του πατέρα μου;;;
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by GeoTa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7182 από PANOS 21
Απαντήθηκε από PANOS 21 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ASTERI ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ,ΕΧΩ NORDICA ΚΑΣΕΤΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΣΩ ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΤΖΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗ ΣΤΗΣΩ ΜΟΝΗ ΤΗΣ,ΕΑΝ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΘΕΡΜΟΘΑΛΑΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΘΑΛΑΜΟ ΠΕΤΡΟΒΑΜΒΑΚΑ ΚΑΙ ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΑ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ,ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΟΣΗ,ΑΞΙΖΕΙ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PANOS 21.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #7185 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Και για 140 που έδωσες μαζί με τα κρέατα, πάλι καλά είναι. Στο κάτω-κάτω του χρόνου το πουλάς σε κάναν χαροκαμένο και παίρνεις πίσω κάνα κατοστάρικο. Για τον βούλγαρο μην είσαι σίγουρος ότι είναι 33KW, δες τον από κοντά και μετά πες μου αν αντέχει να καίει 11 κιλά ξύλα την ώρα για να βγάλει τα 33kW. Δεν τα χωράει καλά-καλά τα 11 κιλά ξύλα μέσα σε αυτήν την εστία. Εξωτερικό πλάτος 66cm, μέσα 50-52. Συν τοις άλλοις είναι max ισχύς αυτήν, η κανονική ένας θεός ξέρει πόση είναι. 20? 15?


Αυτο το ειδα σε μια εκθεση εδω στη Λαρισα κ με μια πρωτη ματια μου φανηκε πολυ μουφα!
Εντελως ψευτικο σαν κατασκευη κ οντως πολυ μικρο ακομα κ σε εξωτερικες διαστασεις.
Αν θα ειναι καλο στην πραξη δε ξερω αλλα αμεσως σου βγαζει το συναισθημα οτι κατι δε παει καλα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.540 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ