Λειτουργία κασέτας Salgueda 800GV

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110744 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Re:Απ: Λειτουργία κασέτας Salgueda 800GV
Η αεροκουρτίνα αν δεν κάνω λάθος είναι για να μη μαυρίζει το τζάμι σου
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gounoman

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110746 από gounoman
Απαντήθηκε από gounoman στο θέμα Λειτουργία κασέτας Salgueda 800GV

gounoman έγραψε: και που την επηρεάζει? την αεροκουρτίνα εννοώ.

επίσης θα ήθελα να ρωτήσω όπως δουλεύει το τζάκι(κασσέτα) ανάμεσα στις 2 περσίδες στο κέντρο της γυψοσανίδος όταν βάζω το χέρι μου είναι πολλή ζεστή. Μήπως είναι καλό να βάλω 1 επιπλέον περσίδα για να κερδίσω παραπάνω θερμότητα απο την εκτόνωση της φούσκας. Υπό ψιν πίσω απο την γυψοσανίδα(εκεί που είναι ζεστή) είναι η τρύπα που έγινε στην κτιστή για να δουλέψει ο τζακάς.(όπως φαίνετε στην φωτό)
υπ όψιν η παλαιά κτιστή φούκα παρέμεινε (και η τρύπα μαζί)και απο πάνω βάλαμε πυρίμαχη γυψοσανίδα.
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by gounoman.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110747 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Λειτουργία κασέτας Salgueda 800GV
Κανονικά, θέλει περσίδα και μάλιστα μεγάλη. Αν όμως, όπως φαίνεται και στην φωτό, δεν έχει καθαριστεί καθόλου η κάπνα από το παλιό τζάκι, τότε θα έχεις έντονες μυρωδιές κάπνας και για πολύ μεγάλο διάστημα.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110751 από gounoman
Απαντήθηκε από gounoman στο θέμα Λειτουργία κασέτας Salgueda 800GV
Τώρα το ανάβω εδώ και 3 ημέρες για να μου φύγουν οι μυρωδιές(μαντέμι μου μυρίζει περισσότερο) και η φυσικη ροή βγαίνει μαζί απο τους 2 αεραγωγούς(μισο φυσική και μισό ο αεραγωγός) και μου φαίνετε ο΄τι περισσότερη θερμότητα βγάζει η μισή περσίδα απο την φυσική ροή παρά απο τον αεραγωγό.ΕΝ τέλλει μήπως αν βάλω και περσίδα στο μέσον θα έχω εκπομπή περιισσότερης θερμότητας αλλά θα μου ΄έρχεται και συγχρόνως και μυρωδιά απο τις παλιές κάπνες της κτιστής φούσκας?

Πάντως απο μέσα το έχει ντύσει με πετροβάμβακα ο΄πως φαίνεται.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110752 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Λειτουργία κασέτας Salgueda 800GV
Αν έχει ντύσει τον θερμοθάλαμο με πβ τότε είναι εντάξει και μια έξτρα περσίδα θα ήταν πολύ χρήσιμη. Εξάλλου στο σχέδιο εγκατάστασης που προτείνει για την κασσέτα η ινβίκτα έχει έξοδο 1600 τ.εκ.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110754 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Λειτουργία κασέτας Salgueda 800GV
Μια ερώτηση μόνο, γιατί από την φωτογραφία δεν είναι ξεκάθαρο. Ο πετροβάμβακας έχει τοποθετηθεί μεταξύ των τούβλων και της γυψοσανίδας???


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ