K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #110265 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Μάλλον φίλε Γιώργο δεν κατάλαβες ένα πραγματάκι. Δεν θα κλείσω τις τρύπες της αεροκουρτίνας. Θα κλείσω τις τρύπες που μας άνοιξε ο μάστορας και φέρνουν πρωτογενή αέρα κάτω από το μαντέμι και στην σχάρα στο τασάκι. Η αεροκουρτίνα δεν θα πειραχτεί καθόλου. Κατά τα άλλα συμφωνώ απολύτως αλλά με μια επισήμανση. Αν οδηγήσω το σπιράλ του πρωτογενούς μέχρι την τρύπα-περσίδα εισαγωγής τότε από που θα παίρνει αέρα η αεροκουρτίνα?
Όταν βρω χρόνο θα τηλ στον κ.Φιλιππακόπουλο της Kratki να με ενημερώσει αν έχει κάποιον αντιπρόσωπο στην Θεσσαλονίκη για να πάρω τα απαραίτητα ή αν πρέπει να μου τα στείλει ο ίδιος. Ποιος ακούει την γυναίκα μου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #110270 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
Καλημέρα ALEX.

Στην 1η φωτό που έβαλες χθες, φαίνεται η βάση του τζακιού σου κάτω από το κάτω μαντέμι. Εκεί φαίνεται να σχηματίζεται ένας "λάκος" περίπου 25 cm x 35 cm. Τι βάθος έχει? Πόσο βάθος έχει το σκαφάκι της στάχτης? Θα υπάρχει κενό κάτω από το σκαφάκι και πάνω από τη λαμαρίνα για να κυκλοφορήσει ο αέρας ?

Πως θα περάσει πάνω από το μαντέμι τηας βάσης?

Στο άλλο ερώτημα η απάντηση μάλλον είναι απλή: Στην "ελεύθερη" οπή που έχεις τώρα στον τοίχο, θα βάλεις το Τ που θα βγάλεις από το πάνω μέρος της εστίας. Τη μια άκρη του Τ με σπιράλ στο τάμπερ, η άλλη ελεύθερη για να γεμίζει με αέρα ο θερμοθάλαμος/εκτόνωση και η αεροκουρτίνα σου.

Αυτό δε γίνεται και τώρα? Από μια οπή δε γίνονται και τα 2? Αν νομίσεις ότι δε θα επαρκεί πλέον και για τα 2, άνοιξε μια περσίδα μέσα στο σπίτι για να παίρνει εσωτερικό αέρα η εκτόνωση όπως στα invicta.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #110288 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Ακριβείς διαστάσεις δεν μπορώ να σου δώσω τώρα μια και είναι κλειστό το τζάκι, πάντως κρίνω ότι είναι υπέρ αρκετό το κενό και ο αέρας θα βγαίνει από το κουβαδάκι στην σχάρα και από εκεί στην καύση. Τα περισσότερα ''νορμάλ'' τζάκια από εκεί φέρνουν τον αέρα. Πίστεψέ με θα είναι πολύς ο αέρας. Τώρα δεν έχουμε που παίρνει από κάτι μικρές τρυπούλες ταυτόχρονα για καύση και αεροκουρτίνα.
Στο δεύτερο θέμα το Τ είναι λογικό αλλά η περσίδα στην επένδυση αδύνατη, εκτός αν αποφασίσω να πάω για διαζύγιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #110324 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
:lol: αλεξ μαζι θα παμε για διαζυγιο να μην πληρωνουμε τζαμπα δικηγορους...παρακολουθω το θεμα σας με αγωνια θελω πολλες φωτο αν κανεις την super επεμβαση....προς το παρων ασχολουμαι με το βολκανο μιας και κατεβηκα κατω μπας και ζεσταθει το κοκαλακι μας φετος...

τελικα μυαλο δεν βαλαμε το καλοκαιρι ...χαχαχαχα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #110337 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Προς το παρόν δεν υπάρχει σάλιο για πειράματα. Τον άλλο μήνα βλέπουμε. Θα ήθελα να σε βοηθήσω και με το Volcano αλλά δυστυχώς...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 7 Μήνες πριν #110386 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
1 παρατηρηση που την εκανε ο κ.στελιος που ειρθε και ειδε τα τζακια μου χτες
στο δικο μου το 1.20 ο πατος του τζακιου ειναι απο πρισματικο(τριπλευρο)δηλαδη το μαντεμι δεν ειναι μονοκοματο αλλα εχει 2 προσθηκες δεξια αριστερα....δεν ξερω αν αυτο εχει καμια σημασια απλα μου το ανεφερε
και οτι το βεντιλατερ δεν πρεπει να ειναι 1000κυβικων αερα οπως νομιζα μεχρι τωρα...
η ουσια ειναι οτι το 1.20 που εχω εγω εγινε με προσθηκες και προχηροδουλεια βασισμενη στα μικροτερα ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.207 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ