K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92832 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
βαλε τα δυνατα σου κοσμιδη...βλεπω να σπαει ρεκορ το θεμα ... :lol:
αυτο με την διαδρομη του αερα σκευτομαι και γω απο χτες
που χωριζεται ο αερας για να παει στην δευτερογενη?οταν κλεινω τον αερα στο μοχλακι η δευτερογενη κλεινη?ΣΥΜΦΩΝΩ για μια ακομα φορα με τον ''καθηγητη'' αλεξ...(καλα που δεν πεταξα τα καρφια)
ταπωνω ολες τις τρυπες το μεσημερι ,κλεινω το μοχλακι και βλεπουμε...αν και παλι δεν πεφτει η φλογα ...τι να πω παραιτουμαι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92839 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Για το θέμα του βιντιλατέρ προσωπικά πήρα το ρίσκο και το έκανα και φυσικά δεν θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου. Ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεών του. Αν το κάψω θα το πληρώσω φυσικά μια και όπως λέτε η εταιρεία μου είπε να μην το κάνω.
Σκεφτείτε κάτι ακόμα το οποίο ενισχύει την άποψή μου. Οι άνθρωποι τεστάρουν τα τζάκια σε μη πραγματικές συνθήκες. Δηλαδή χωρίς επένδυση. Μήπως σ'αυτούς είναι ευκολότερο να πάει ο αέρας στην μπροστά είσοδο κάτω ακριβώς από την αεροκουρτίνα, ενώ εμάς πρέπει να περάσει από τα όποια μικρά κενά κάτω από την εστία του έχει αφήσει το βιντιλατέρ με τα δύο σπιράλ. Αντίστοιχα και για την εισαγωγή δευτερογενούς που είναι τέρμα πίσω, δίπλα στην δικιά μας εισαγωγή αέρα. Εδώ ακριβώς να προσθέσω πως η χαραμάδα στην επένδυση μπροστά λόγω αυτού του γεγονότος ίσως βοηθάει. Δηλαδή είναι πολύ ευκολότερη η διαδρομή μέσα από το σπίτι, από την χαραμάδα στην εισαγωγή μπροστά στο τζάκι. Μία εύκολη λύση που μόλις τώρα σκαρφίστηκα είναι δεύτερη τρύπα εισαγωγής αέρα στον τοίχο στα πλάγια μπροστά από το βιντιλατέρ και τα σπιράλ, πιο κοντά στην αεροκουρτίνα. Εμένα με βολεύει γιατί εκεί είναι το μπαλκόνι.
Δυστυχώς όπως καταλαβαίνεις φίλε Θανάση η δευτερεύουσα δεν κλείνει με το μοχλάκι.
Υ.Γ. Η δική μου δοκιμή πάντως που κάνω τώρα μάλλον θα επιβεβαιώσει...την παραίτησή σου!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92840 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα K-EVO Starfire 120
Αν το μοτερ σας είναι μονής αναρρόφησης και κλεινετε την είσοδο τότε θα καεί. Μόνο με ταυ για είσοδο μέσα/έξω.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92842 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
ΣΦΡΑΓΙΣΕΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΡΥΠΕΣ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΟΓΕΝΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ Η ΦΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΜΟΧΛΑΚΙ?
πρωσοπικα δεν με πολυενδιαφερει να εχει δευτερογενη το τζακι...ας δουλευει τελεια η πρωτογενης και οι ρυθμισεις αερα και βλεπουμε για την δευτερογενη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92843 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120
παιδια το κακο ειναι οτι για να επεμβω 100% θα πρεπει να ξηλωσω γυψοσανιδες και δεν ειμαι για να ανοιγω νεες πληγες. Σιγουρα το καλυτερο θα ηταν με καποιο τροπο να ξεχωρισω τον πρωτογενη με τον δευτερογενη αερα, αλλα...

Ομως αντιστοιχο κλαπε ή και αυτο της κρατκι πιστευω οτι θα κανει διαφορα, καθως θα ρυθμιζεται ο εισερχομενος αερας. κλεινοντας δε τις τρυπες της δευτερογενης και περιοριζοντας αυτες σε πολυ λιγες θα δουμε και την δευτερογενη να δουλευει.


Αυριο ξεκιναω βγαζοντας τις περσιδες απ εξω για να δω τι Φ κλαπε να κανω ή να παρω και αντιστοιχα να κλεισω εν μερει για αρχη την εισοδο του βεντιλατερ απ εξω.

Επισης θα κλεισει εντελως η αεροκουρτινα και θα δωσω ελαχιστα αερα απο επανω στο τζαμι
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92844 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Φίλε Σταύρο το μοτέρ είναι βαρελάκι με δύο εισόδους όπως φαίνεται εδώ
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...limitstart=705#92480
Αυτό πιστεύεις έχει πρόβλημα κλείνοντας την μία είσοδο?
Μία ακόμη παρατήρηση, το τζάμι μου ήδη έχει μαυρίσει αρκετά, οπότε μάλλον δεν τραβάει πολύ αέρα από μπροστά.
Θανάση αν δεν κάνω λάθος και ας με διορθώσει όποιος γνωρίζει καλύτερα, η δευτερογενής προσδίδει υπό συνθήκες, έως 5% στην απόδοση του τζακιού. Υπό συνθήκες φυσικά τις οποίες τα τζάκια μας δεν μπορούν να φτάσουν. Τα invicta selenic που είναι και best seller τι έπαθαν που δεν έχουν δευτερογενή. Δεν αποδίδουν ή δεν είναι ενεργειακά.
Όσο για αυτό που ρώτησες? Μάλλον δεν βλέπω παρά ελάχιστη διαφορά!
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by alex_nous.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.172 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ