K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93942 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120
νέα μαγαλύτερη κόφτρα 49x22 με πλαϊνά φτερά.



Το συνημμένο αρχείο koftra2.JPG δε βρέθηκε





Οι αντιρίδες...





Το φόρτωμα και η αρχή....





Και τα νέα πλαϊνα σφραγίσματα....
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93944 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120
Φόρτωμα, λιγότερα από 10kg.

Στη μισή ώρα έδειχνε 67.

Πήγε άνετα 86 και τότε άνοιξα και την έξω παροχή να μη μου μυρίσουν τα μαντέμια πάλι.







Τα έκαωε σε 1.5 ώρες παρίπου. Ξεκίνησε πολύ αργά η φλόγα, άργησε να πάρει δηλαδή, γι'αυτό φοβάμαι να πυκνώσω αρχικά τα ξύλα.

Όταν πήρε και έκλεισα κλαπε και αέρα, να μεν δεν έτρεχαν οι φλόγες, και μεν έκανε οικονομία, αλλά με το μοχλό δεν έιδα να αλλάζει πολύ το πράγμα. Περίμενα ότι τώρα που το σφράγισα κι άλλο θα κόντεωυ να σβήσει με κλειστό τον αέρα. Αν δείτε τις φωτό, η πόρτα εφάπτεπει πολύ καλά στο πλάϊ, άσε που ήθελε και πολύ δύναμη να κατέβει, λόγω τριβής προφανώς.

Έχω και ένα βίντεο που ανοίγω τν πόρτα και γίνεται πανικός και μόλις την κλείσω φρενάρει η φωτιά, αλλά το μοχλουδάκι ψιλοαναίσθητο. Τι γίνεται??????

Μήπως λόγω μεγάλου ελκυσμού ζορίζεται και τραβάει από όποια χαραμάδα βρεί? Πω ανεβάζω το βίδεο στο youtube να το δείτε?

Το νέο τριπλό κορδόνι είναι δίπλα στο παλιό, σπαθί, κάθετα δηλαδή προς τα έξω.
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93950 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120
@Φουσκιτακης
#offtopic
Αφού κάνεις sign in είτε στο Google είτε στο YouTube ανοίγεις αυτήν την σελίδα και ακολουθείς τις οδηγίες.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93952 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120
το ανεβάζω ήδη...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93959 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120
Θανάση κι εγώ τα ακούω συνέχεια από την γυναίκα. Αν τελικά βγάλεις το πίσω μαντέμι, κλείσε την τρύπα όπως μπορείς, δεν είναι ανάγκη να σφραγίσει. Την τρύπα μεγάλωσέ την, εγώ έχω φ150.

Γιώργο έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά! Σου ξαναείπα πως δεν είναι ότι δεν έχει θέμα με πολύ αέρα πλέον όταν είναι κλειστό. Ανοίγοντας τον αέρα απλά δεν τραβάει τόσο πολύ για να φουντώσει σε μεγάλο βαθμό, λόγω κλειστού κλαπέ και κόφτρας. Για να ακριβολογήσω αυτό νομίζω ότι συμβαίνει, μια και με αυτό το τζάκι τα έχω δει όλα.
Για να ανεβάσεις βίντεο κάνεις εγγραφή στο youtube και το ανεβάζεις. Με πρόλαβε ο Σταύρος :cheer:
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by alex_nous.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93960 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120

alex_nous έγραψε: Θανάση κι εγώ τα ακούω συνέχεια από την γυναίκα. Αν τελικά βγάλεις το πίσω μαντέμι, κλείσε την τρύπα όπως μπορείς, δεν είναι ανάγκη να σφραγίσει. Την τρύπα μεγάλωσέ την, εγώ έχω φ150.

Γιώργο έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά! Σου ξαναείπα πως δεν είναι ότι δεν έχει θέμα με πολύ αέρα πλέον όταν είναι κλειστό. Ανοίγοντας τον αέρα απλά δεν τραβάει τόσο πολύ για να φουντώσει σε μεγάλο βαθμό, λόγω κλειστού κλαπέ και κόφτρας. Για να ακριβολογήσω αυτό νομίζω ότι συμβαίνει, μια και με αυτό το τζάκι τα έχω δει όλα.
Για να ανεβάσεις βίντεο κάνεις εγγραφή στο youtube και το ανεβάζεις. Με πρόλαβε ο Σταύρος :cheer:


Σορυ Alex αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς με τον αέρα. Κανονικά αφού το έχω σφραγίσει, δεν έπρεπε να γονατίζει εντελώς, με κλεστό το μοχλό?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.164 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ