Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #85871 από Βιομαζιστής

stratis 1 έγραψε:

Ελα εσυ και θα σου κανω οσες βολτες θελεις.
Αλλα μη σου φανει παραξενο να με δης εμενα στη γειτονια σου συντομα και να σε κανω βολτα στην Εθνικη.



Στην Εθνική; Στην Εθνική τράπεζα; Στην Εθνική Ελλάδος;
Όχι! Στην εθνική οδό εννοείς!
Γιατί να με κάνεις βόλτα στην εθνική οδό με την καρότσα; Για να με δείχνεις;
Έλα και θα σου γνωρίσω και τον γείτονα μου τον μελισσοκόμο. Θα κάνουμε καλή παρέα.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #85873 από ftspetro
Απαντήθηκε από ftspetro στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!
Στρατή εχε και εμενα στα υπ οψη σου για βολτα. και εχω να προτεινω στον Κωστα αν σε προλαβουμε και ερθουμε πρωτοι στην Κρητη, να μας πας βολτα με την καροτσα και εμεις σαν ανταλλαγμα να σου κανουμε ενα γεμισμα της καροτσας σου με θρυματα. αντε για να μαθαινω και εγω το αθλημα που θελω να μπω, αν και εσεις με παροτρύνατε να μην μπω :woohoo:φτανει να μην το μαθει η γυναικα μου πως μου το λεγατε και εγω το έπαιζα μαγκας. :whistle: :whistle: :whistle:χαχαχαχα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #85877 από Βιομαζιστής

ftspetro έγραψε: Στρατή εχε και εμενα στα υπ οψη σου για βολτα. και εχω να προτεινω στον Κωστα αν σε προλαβουμε και ερθουμε πρωτοι στην Κρητη, να μας πας βολτα με την καροτσα και εμεις σαν ανταλλαγμα να σου κανουμε ενα γεμισμα της καροτσας σου με θρυματα. αντε για να μαθαινω και εγω το αθλημα που θελω να μπω, αν και εσεις με παροτρύνατε να μην μπω :woohoo:φτανει να μην το μαθει η γυναικα μου πως μου το λεγατε και εγω το έπαιζα μαγκας. :whistle: :whistle: :whistle:χαχαχαχα


Εγώ δεν πρότεινα ακριβώς να μην μπεις (αφού κι εγώ μέσα είμαι άλλωστε) αλλά αν μπεις κάντο με τον σωστό τρόπο. Και να γνωρίζεις εξ αρχής τι έχεις να περιμένεις και τι έχεις να ξοδέψεις. Σε χρόνο, σε κόπο και σε χρήμα.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #85881 από xrysafis72

Βιομαζιστής έγραψε:

stratis 1 έγραψε: Οταν πηρα τον θρυματιστη ,πηρα το φορτηγο ενος φιλου και πηγα και το γεμισα με θρυμματα.
Γυρισα το απογευμα και οι πακιστανοι αρχισαν να ξεφορτωνουν.
Περασε μια ωρα και δεν ειχαν τελειωσει.
Τοτε καταλαβα οτι ειναι ποιο ευκολο να φορτωνεις ενα φορτηγο παρα να το ξεφορτωνεις.
Ετσι αποφασισα οτι το μεσον που θα χρησιμοποιουσα,θα επρεπε να εχει οπωσδηποτε ανατροπη.
Η ανατροπη ειναι ο βασικος λογος που προλαβαινω να κανω 2 δρομολογια σε μια μερα.




Δεν θα τους είχες ταΐσει καλά φαίνεται! :woohoo:

Τώρα χωρίς πλάκα, αυτός που το έχει πάρει ζεστά το θέμα εδώ μέσα φαίνεται. Και δεν φοβάται να επενδύσει σε σοβαρό εξοπλισμό και να μοιραστεί τις εμπειρίες του.

εχω βαρεθει να ακουω ακριβα δεν συμφερη τσαμπα κοπος .λυπαμε που δεν σκεφτεστε σαν ελληνες αλλα σαν γερμανη και αμερικανη(ρομποτακια)παραθετω τα παρακατω εγω σαν ελληνας :evil:
www.car.gr/classifieds/tractors/view/3319149/ τρακτερ αγορα 1500 ευρο
www.car.gr/classifieds/tractors/view/3262353/ καταστροφεας κλαδιων τρακτερισιο καινουργιο 1400 ευρο+ φπα
www.car.gr/classifieds/tractors/view/3339187/ σφυρομυλος τρακτερισιος 400 ευρο και ποιο χαμηλα
www.car.gr/classifieds/tractors/view/3140126/ καροτσα τρακτερισια 1000 ευρο
ολα αυτα 4683 ευρω.και ενα φορτηγο αγκαζε για την μεταφωρα τους απο αθηνα μεχρι διδυμοτειχο.αν του δωσει 1500 ευρο θα σε βλεπει για <<θεο>>.μαθεται να αγοραζεται και μεταχηρησμενα .εχω τρακτερ του 1955 και ακομα ποτιζει και σκαλιζει.και φιλε μου βιομαζιστη αυτα τα εψαξες ποτε σαν ανθρωπος της πιατσας
και μηχανικος.παντα εβαζες καινουργια ανταλακτικα παλια δεν επαιρνες!!!στα λεω αυτα γιατι σε βλεπω τον μονο αντιθετο στο θεμα πελλετ η βιομαζα :woohoo:

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by xrysafis72. Αιτία: συμπληρωμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #85887 από stratis 1

ftspetro έγραψε: Στρατή εχε και εμενα στα υπ οψη σου για βολτα. και εχω να προτεινω στον Κωστα αν σε προλαβουμε και ερθουμε πρωτοι στην Κρητη, να μας πας βολτα με την καροτσα και εμεις σαν ανταλλαγμα να σου κανουμε ενα γεμισμα της καροτσας σου με θρυματα. αντε για να μαθαινω και εγω το αθλημα που θελω να μπω, αν και εσεις με παροτρύνατε να μην μπω :woohoo:φτανει να μην το μαθει η γυναικα μου πως μου το λεγατε και εγω το έπαιζα μαγκας. :whistle: :whistle: :whistle:χαχαχαχα


Δεν σε παροτρυνα να μην μπης.
Αντιθετα σου ειπα να παρης σοβαροτερα μηχανηματα για να μην την πατησης.
Να κοιταξης να βρης καποιους να πουλας γιατι αλλιως θα κανης αποσβεση σε 20 χρονια.
Αλλιως θα πληρωνεις τον τονο παραπανω απο οτι αν θα αγοραζες πετρελαιο.
Ο βιομαζιστης κανει αυτο που προσπαθησες εσυ (μιξη πυρηνοξυλου θρυμματος)ρωτα τον.
Ασχετα οτι πριν μερικους μηνες του εδειξα τον τροπο να φτιαξει το μηχανημα να τα καιει σκετα.
Γιατι Κωστα δεν το εφτιαξες??????
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by stratis 1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #85896 από Βιομαζιστής

stratis 1 έγραψε:
Δεν σε παροτρυνα να μην μπης.
Αντιθετα σου ειπα να παρης σοβαροτερα μηχανηματα για να μην την πατησης.
Να κοιταξης να βρης καποιους να πουλας γιατι αλλιως θα κανης αποσβεση σε 20 χρονια.
Αλλιως θα πληρωνεις τον τονο παραπανω απο οτι αν θα αγοραζες πετρελαιο.
Ο βιομαζιστης κανει αυτο που προσπαθησες εσυ (μιξη πυρηνοξυλου θρυμματος)ρωτα τον.
Ασχετα οτι πριν μερικους μηνες του εδειξα τον τροπο να φτιαξει το μηχανημα να τα καιει σκετα.
Γιατι Κωστα δεν το εφτιαξες??????


Γιατί ρε Στρατή δεν έχω πάρει ακόμη τον λέβητα!
Δεν έχω γράψει πως τώρα τελευταία και το φτιάξιμο του σπιτιού έχω παρατήσει λόγω έλλειψης χρόνου;
Με air- conditions ζεσταινόμαστε προς το παρόν στο σπίτι που βρισκόμαστε. Δεν έχουμε προσαρμοστεί ακόμη στην επαρχία όπως θα ήθελα. Το γνωρίζεις πως σχεδόν όλα τα έπιπλα μας βρίσκονται ακόμη συσκευασμένα εδώ και 3,5 χρόνια σε σπίτι (που δεν χρησιμοποιείται) στου κουμπάρου μου στον Θεολόγο Φθιώτιδας 45 χλμ μακριά από εδώ;

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.148 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ